Pasożyty mózgu

Pasożyty mózgu – czym są?

Pasożyty, to organizmy żyjące kosztem innego organizmu — żywiciela. Niestety oznacza to dla tego ostatniego bardzo duże problemy zdrowotne, a w niektórych przypadkach ciężką chorobę, a nawet śmierć. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że przez lata ewolucji pasożyty wyspecjalizowały się w oszukiwaniu organizmu żywiciela. Dzięki różnego rodzaju wybiegom np. kształt, czy stosowane substancje chemiczne potrafią one być niewidoczne dla układu immunologicznego. Takie przystosowanie pasożytów sprawia, że mogą one rozwijać się niezauważone przez wiele lat. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że pasożyty są trudne do wykrycia, w wielu wypadkach negatywny wyniki tekstu, nie musi oznaczać, że w organizmie nie znajdują się nieproszeni goście. Bardzo ważne jest więc unikanie sytuacji, które mogą prowadzić do zakażenia, czyli

  • spożywanie mięsa niewiadomego pochodzenia, a także surowego, wędzonego lub suszonego nawet z pewnych źródeł
  • spożywanie niemytych starannie warzyw i owoców
  • spożywanie zieleniny, sałat itp, które nie były wyparzone lub odpowiednio przygotowane (całkowite pozbycie się pasożytów z sałaty lub świeżych ziół jest często niemożliwe, należałoby je zdezynfekować lub parzyć)
  • picie nieprzegotowanej wody z nieprzebadanych źródeł
  • nieprzestrzeganie zasad higieny w kontakcie z innymi osobami i w miejscach publicznych; klamki, poręcze, podawanie rąk i dotykanie później twarzy, ust własnymi palcami
  • nieprzestrzeganie zasad higieny w kontakcie ze zwierzętami hodowlanymi
  • nieprzestrzeganie zasad higieny w kontakcie z domowymi pupilami
  • nieregularne odrobaczanie psów i kotów
  • kąpiel w zbiornikach wodnych zwłaszcza w krajach tropikalnych
  • Pasożyty mózgu – objawy

    W przypadku człowieka najczęściej dochodzi do zakażenia pasożytami układu pokarmowego. Z kolei grupą wiekową najbardziej narażoną na atak robaków są dzieci, ponieważ ich układ odpornościowy jeszcze uczy się rozpoznawać i zwalczać zagrożenie. Co ważne dzieci nie mają jeszcze wpojonych zasad higieny, często nie pamiętają, żeby ich przestrzegać. Oczywiście uwielbiają też zabawę na świeżym powietrzu, szczególnie w piaskownicy. Jednak trzeba pamiętać, że pasożyty mogą zaatakować również inne układy i narządy w organizmie człowieka i niestety, choć jest to bardzo przerażająca wizja, niektóre z nich atakują też mózg. W takim przypadku może nawet dojść do zmiany w zachowaniu człowieka. Najczęstszymi objawami pasożytów mózgu są zawroty głowy, uczucie “pijaności”, problemy z równowagą, częste bóle głowy, zaburzenia świadomości, zmiany w zachowaniu, depresja czy pogorszenie nastroju. Mogą się pojawić problemy z mową, hipotermia lub hipertermia, zaburzenia rytmu serca, lub objawy porażenne. W przypadku niektórych pasożytów pojawiają się napady padaczkowe. Może pojawić się gorączka, a nawet nudności, wymioty i światłowstręt. Warto zwrócić uwagę, że wiele z tych objawów jest typowych dla zapalenia mózgu i bardzo często może być z nim mylone.

    Pasożyty mózgu – badanie

    Diagnostyka umożliwiająca wykrycie pasożytów w organizmie jest bardzo trudna, ponieważ w przypadku wielu badań mamy do czynienia z sytuacją, że pozytywny wynik testu w prawdzie daje pewność, że organizm jest zaatakowany przez pasożyty, z kolei negatywny wynik, wymaga kolejnej weryfikacji i dalszej diagnostyki. Dominują bowiem fałszywie negatywne wyniki, kiedy w rzeczywistości pasożyty są jednak obecne. W przypadku pasożytów mózgu sytuacja jest bardziej skomplikowane i ich wykrycie wymaga wykonania bardziej skomplikowanych testów. Pierwszym z nich jest badania serologiczne polegające na wykryciu swoistych przeciwciał klasy IgG lub IgE. Wykrywa się je z próbki krwi. Dodatkowo laboratorium może oznaczyć tzw. awidność przeciwciał klasy IgG, co pozwala na określenie, czy jest to zakażenie ostre, świeże czy przewlekłe. Kolejnym badaniem, które umożliwia wykrycie pasożytów w mózgu jest badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Wysoki poziom eozynofilii w płynie mózgowo-rdzeniowym świadczy o infekcji pasożytniczej mózgu. Należy zwrócić w takim wypadku uwagę na fakt, że pobranie próbki do badań może być wykonane tylko przez anestezjologa w sterylnych warunkach. W diagnostyce mogą też być przydatne badania diagnostyki obrazowej takie jak rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa.

    Pasożyty mózgu – leczenie

    W przypadku pasożytów umiejscowionych w mózgu leczenie jest skomplikowane i nie można przedstawić prostego schematu tej procedury. Przeważnie są to trudno uleczalne infekcje za pomocą oficjalnej medycyny (brak skutecznych metod leczenia i diagnostyki). Przede wszystkim lekarze muszą dokładnie ocenić miejsce, w którym umiejscowił się pasożyt oraz stopień zaawansowania infekcji i inwazyjność infekcji. Na tej podstawie indywidualnie dla każdego pacjenta opracowuje się najlepszy sposób leczenia. W niektórych przypadkach przeprowadza się zabieg neurochirurgiczny. Można też stosować leczenie układowe.

    Pasożyty u ludzi – test

    W wielu przypadkach medycyna konwencjonalna nie potrafi odpowiedzieć pacjentowi na pytanie, czy pacjent ma infekcję pasożytniczą. W takich wypadkach osoby chore szukają ratunku w medycynie niekonwencjonalnej. W przypadku diagnostyki pasożytów mogą znaleźć skuteczny test biorezonansem. Zasada biorezonasu została opracowana w połowie XX wieku przez inżyniera Ericha Rasche oraz lekarza medycyny Franza Morella i oparta jest na fakcie, że każdy organizm składa się z nieustannie dragujących cząsteczek, które wytwarzają bardzo słabe impulsy elektromagnetyczne. Zasada ta dotyczy zarówno ludzkiego organizmu, jaki mikroorganizmów, które na niego oddziałują. Wszystkie patogeny, które wnikają do ludzkiego organizmu zaburzają równowagę elektromagnetyczną i sprawiają, że powstają stany patologiczne. Dzięki badaniu biorezonansem możliwe jest wykrycie tych stanów patologicznych oraz przypisanie ich konkretnym patogenom — pasożytom. Test biorezonansem jest bezbolesny, bezinwazyjny i można go bezpiecznie przeprowadzić nawet w przypadku dzieci. W trakcie badania pacjent trzyma w rękach końcówki aparatu lub siedzi obok aparatu i nie jest do niczego podłączony (zależne jest to od przyjętej metody diagnostycznej). Następnie bioterapeuta rozpoczyna procedurę porównywania próbek lub wzorców częstotliwości charakterystycznych dla danego pasożyta z ciałem osoby badanej.. Jeżeli próbka oraz odpowiedź pacjenta są zgodne oznacza to, obecność pasożyta. Po zakończeniu badania bioterapeuta analizuje wyniki. Pacjent otrzymuje natychmiast odpowiedź na temat infekcji pasożytniczy w organizmie.
    Warto też zwrócić uwagę na fakt, że biorezonans jest nie tylko metodą diagnostyczną, ale też umożliwia przeprowadzenie terapii. Warto więc w przypadku wykrycia infekcji pasożytniczej spytać bioterapeutę o możliwości leczenia.

    Więcej informacji o pasożytach

    Pasożyty to jedna z najczęstszych przyczyn chorób u ludzi i zwierzaków. Mogą one powodować poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego ważne jest, żeby regularnie poddawać się badanie na pasożyty. Pasożyty krwi, takie jak przywra krwi, szczególnie dotykają dzieci – pasożyty u dzieci. Innym częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy mogą być trudne do spostrzeżenia. Choroby wywoływane przez pasożyty, takie jak motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy, wymagają szybkiego i skutecznego pasożyty leczenie. Aby przeciwdziałać zarażeniom, ważne jest przestrzeganie zasad higieny i regularne poddawanie się badaniom.

      DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
      Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
    możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

    Obecnie jedyna taka oferta na rynku
    Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
    oporną na inne terapie
     
    BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
    al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

    © 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
    Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu