Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego
|
Przywra kocia wątrobowa (opistorchoza)

Opistorchoza wywoływana jest przez przywrę opisthorchis felineus. Zasiedla ona przewody żółciowe wątroby lub woreczek żółciowy. Występuje głównie u psów, kotów, lisów, ryb słodkowodnych, a także u człowieka. Jest to plaski robak szerokości do 2mm i długości do 13mm. Przywra potrzebuje, do swojego rozwoju, żywicieli pośrednich. Pierwszym z nich są zazwyczaj ślimaki bythynia, drugim ryby słodkowodne, w tym drapieżne, które mogą stać się żywicielem dopełniającym. Ssaki i ludzie zarażają się zjadając zarażone ryby słodkowodne niepoddane starannej obróbce termicznej (np sushi lub wędzone na zimno), kawior. Prawdopodobnie możliwe jest także zakażenie poprzez zjedzenie niedomytej zieleniny oraz surówek i sałatek zawierających pośrednie formy rozwojowe. Po zakażeniu przywra dostaje się do dróg żółciowych, gdzie po 3-4 tygodniach osiąga dojrzałóść i zaczyna wydalać jaja.
Przywra kocia uszkadza w sposób mechaniczny jelita, miąższ wątroby, przewody żółciowe. W przypadku występowania dużej liczby przywr możliwe jest zaczopowanie przewodów żółciowych. Opistorchoza sprzyja również infekcjom bakteryjnym oraz uczuleniom u żywiciela.
Objawy zakażenia:
objawy żółtaczki,
kolki wątroby, pod prawym łukiem żebrowym,
kamienie żółciowe,
zaburzenia przewodu pokarmowego,
wymioty,
osłabiony apetyt,
zmęczenie,
wychudzenie,
powiększenie brzucha,
alergia na metabolity przywry.
DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 150 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków Obecnie jedyna taka oferta na rynku Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę oporną na inne terapie BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|