Dicrocoelium Dendriticum

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Dicrocoelium Dendriticum
Przywra wątrobowa owiec (motyliczka owiec)

Dicrocoelium dendriticum pasożytnicza przywra lancetowata owiec (motyliczka owiec) jest powszechnym pasożytem przeżuwaczy, ale ludzie także mogą być przypadkowym żywicielem końcowym. Występuje na całym świecie i wywołuje dikroceliozę.

Jajka z zarodkami zawierającymi miracidia są w pierwszym etapie spożywane przez ślimaka. Wewnątrz ślimaka są produkowane są cerkarie, które są wydalane ze śluzem ślimaka i spożywane przez mrówki. Dopiero w mrówce powstaje końcowa zakaźna postać metacerkaria, która może zakazić ssaka przeżuwacza lub nawet przypadkowo człowieka. Zakażenie człowieka następuje poprzez przypadkowe zjedzenie mrówki wraz z produktami żywnościowymi – warzywami lub zieleniną.

Po zakażeniu dostają się do jelita cienkiego, które przebijają i dostają się do dróg żółciowych gdzie dojrzewają i pozostają do końca swojego życia.

Objawy zakażenia

Większość infekcji obejmuje małą liczbę przywr i może być bezobjawowa. Zwykle infekuje przewód żółciowy. W cięższych infekcjach przewody żółciowe i nabłonek żółciowy mogą się powiększać, oprócz wytwarzania tkanki włóknistej otaczającej przewody żółciowe powodując powiększenie wątroby lub zapalenie wątroby. W bardziej intensywnych infekcjach objawy mogą obejmować zapalenie pęcherzyka żółciowego, ropnie wątroby i uogólnione zaburzenia żołądkowo-jelitowe / brzuszne. Zgłaszano sporadyczne przypadki przywry w masach podskórnych.

Więcej informacji o pasożytach

Jeśli podejrzewasz, że jesteś zarażony pasożytami, warto wykonać badanie na pasożyty. Jednym z objawów infekcji jest przywra krwi, która jest powodowana przez jedne z najczęstszych pasożytów. Pasożyty nie tylko czują dorosłych, ale również pasożyty u dzieci są częstym zjawiskiem. Do najbardziej rozpowszechnionych pasożytów zaliczają się lamblie, które powodują takie objawy jak lamblia symptomy. Leczenie pasożytów jest bardzo ważne, by uniknąć poważnych efekcie zdrowotnych, dlatego ważne jest, aby znaleźć efektywne pasożyty leczenie. Innym częstym pasożytem jest motylica wątrobowa, która może wywoływać poważne choroby, jeśli nie jest kurowana. Rzęsistek pochwowy jest częstym pasożytem, który może powodować nieprzyjemne objawy, dlatego warto wiedzieć, jak go leczyć, by unikać powikłań zdrowotnych.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu