Paragonimus westermani

Paragonimus westernami (paragonimoza)
przywra płucna

Przywra_Paragonimus
Jest jedną z rozpowszechnionych przywr płuc, o najszerszym zakresie geograficznym występowania. Występuje na całym świecie, choć najczęściej opisywana jest w Azji i Ameryce Południowej. Jest pasożytem zwierząt i ludzi. Dorosłe robaki mają rozmiar do 6mm x 12 mm i czerwonawo-brązowy kolor. Żyją nawet 20 lat. Jaja paragonimus westermani są mikroskopijne i mają ok. 100 x 60 mikrometrów. Nosicielami pośrednimi tych przywr są skorupiaki, np raki i kraby oraz ryby. Zakażenie  ludzi najczęściej następuje poprzez spożycie surowych lub niedogotowanych ryb i skorupiaków, w których znajdują się metacerkarie.
.
Objawy zakażenia
Możliwe jest bezobjawowe zakażenie. Choroba wywoływana przez tą przywrę to paragonimoza (paragonimiasis). Przywra pasożytuje w miąższu płuc i wywołuje powstawanie torbieli, które ulegają zakażeniom bakteryjnym. Może spowodować ostre lub przewlekłe stany zapalne (zapalenie płuc) i inne dolegliwości płuc (np martwicę). Podczas migracji larw do płuc występuje gorączka, ból w klatce piersiowej, krwioplucie i kaszel.

 

Więcej informacji o pasożytach

Jeśli podejrzewasz, że jesteś zakażony pasożytami, warto wykonać badanie na pasożyty. Jednym z symptomów infekcji jest przywra krwi, która jest skutkowana przez jedne z najczęstszych pasożytów. Pasożyty nie tylko obmacują dorosłych, lecz również pasożyty u dzieci są częstym zjawiskiem. Do najbardziej rozpowszechnionych pasożytów zaliczają się lamblie, które powodują takie objawy jak lamblia symptomy. Leczenie pasożytów jest bardzo ważne, by unikać stosownych efekcie zdrowotnych, dlatego ważne jest, aby znaleźć skuteczne pasożyty leczenie. Odmiennym częstym pasożytem jest motylica wątrobowa, która może wywoływać poważne choroby, jeżeli nie jest leczona. Rzęsistek pochwowy jest częstym pasożytem, który może powodować niemiłe objawy, dlatego warto wiedzieć, jak go leczyć, by uniknąć powikłań zdrowotnych.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu