Badanie na pasożyty – diagnostyka
Coraz więcej osób boryka się z problemem pasożytów w organizmie.
Oficjalne statystyki dotyczące pasożytów z każdym rokiem stają się coraz bardziej przerażające. Organizm ludzki może być zaatakowany aż stoma gatunkami różnych pasożytów, niektórzy podają że ok 300.
Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy nosicielami groźnych robaków w naszych ciałach.W europejskiej strefie klimatycznej, względnie rzadko są one przyczyną śmierci, ale mogą zrujnować zdrowie i bardzo zepsuć komfort życia. Często oficjalna medycyna nie potrafi zdiagnozować obecności pasożytów lub nawet się nie stara tego zrobić i dolegliwości wywołane ich obecnością są klasyfikowane jako choroba psychosomatyczna.
Głównym źródłem zakażenia pasożytami są surowe pokarmy (głównie zielenina i mięsa) oraz ukąszenia różnych owadów (komary, moskity, meszki kleszcze itp). Odrębną kategorią są tak zwane pasożyty brudnych rąk oraz odzwierzęce. O ich obecności wiedzą prawie wszyscy, ale wcześniej wspomniana grupa pasożytów powiązanych z żywnością i ukąszeniami nie jest szerzej znana i jest przez to bagatelizowana, a jest to zwykle groźniejsza część zakażeń pasożytniczych. Dodatkowo często brak jest skutecznych leków niszczących te pasożyty.
Należy pamiętać iż dotykanie poręczy, klamek, balustrad itp oprócz bakterii przenosi na nasze ręce jaja pasożytów, które ktoś wcześniej pozostawił z niemytych rąk. Zapomnienie o umyciu rąk, dotykanie nimi ust, niedokładna dezynfekcja rąk przed przygotowaniem posiłków czy przesadna ufność w stosunku do producentów (na przykład w kwestii gotowych do spożycia, umytych już sałat – ważne jest, by zawsze ponownie starannie przepłukać je wodą lub nawet zdezynfekować!) mogą sprowadzić do naszego ciała kolonie pasożytniczych robaków. Podobnie należy założyć, iż surowe lub wędzone na zimno mięso w tym rybie jest siedliskiem pasożytów, mimo tego że zostało dopuszczone do obrotu.
Niektóre z pasożytów mogą prowadzić nawet do bardzo poważnych powikłań czy chorób – jak na przykład motylica wątrobowa, tasiemiec czy przywra chińska oraz inne mniej znane przywry– dlatego istotna jest wczesna i trafna diagnostyka.
Pasożyty w organizmie – jak zdiagnozować?
Istnieje kilka popularnych metod sprawdzania, czy w naszym ciele pasożytują groźne, mogące powodować śmiertelne choroby, robaki.
Jakimi metodami można zatem posłużyć się, by mieć stuprocentową pewność co do tego, że w ciele pasożytują obce, nieprzyjazne organizmy, a dodatkowo dowiedzieć się, jakie dokładnie robaki zajęły nasze organy wewnętrzne?
Jak wykryć nieproszonego gościa w przewodzie pokarmowym?
Pasożyty to organizmy, które żyją kosztem drugiego organizmu. Najczęściej do zakażenia pasożytami dochodzi poprzez niezachowanie zasad higieny podczas przygotowania posiłków, spożycie sałatek i surówek oraz niemytych owoców lub warzyw, a także jedzenie surowego, bądź niedogotowanego mięsa, w tym ryb, spożycie produktów żywnościowych i wody niewiadomego pochodzenia. Pasożytami można zarazić się też poprzez nieprzestrzeganie zasad higieny w kontakcie ze zwierzętami domowymi bądź hodowlanymi. Zdarzają się przypadki, że pasożytem można zarazić się poprzez kąpiel w zbiorniku wodnym, który nie jest objęty kontrolą przez odpowiednie służby. Niektóre pasożyty dostają się do organizmu człowieka poprzez ukłucie owadów. Należy podkreślić, że w wielu przypadków do zakażenia pasożytami dochodzi drogą pokarmową i niechciani goście lokują się w przewodzie pokarmowym.
Pasożyty są bardzo podstępne, w wielu wypadkach nie dają jednoznacznych objawów. Potrafią też latami się rozwijać nie dając wyraźnych objawów. W przypadku wystąpienia następujących objawów warto rozważyć wykonanie badań diagnostycznych w kierunku zakażenia pasożytami. Niepokój powinny wzbudzić luźne stolce, biegunka, śluz w stolcu, bóle i skurcze brzucha i gazy, drganie pod skórą, bóle mięśni, utrata apetytu, kaszel, gorączka, wymioty, apatia i złe samopoczucie, zmęczenie, anemia, utrata włosów, zapalenie stawów, spadek wagi, nawet do 20 proc.
Podstawowym badaniem, jakie wykonuje się w kierunku wykrycia pasożytów jest badanie kału. Badanie to polega na obserwacji makroskopowej i mikroskopowej próbki kału dostarczonej przez pacjenta. Próbka jest najpierw oglądana pod małym powiększeniem. Przede wszystkim chodzi tutaj o wykrycie obecności śluzu i kału oraz fragmentów dorosłych osobników. Następnie próbkę ogląda się pod mikroskopem. W trakcie tego badania wykrywa się jaja i cysty pasożytów oraz określa ich liczbę. Bardzo często wykonuje się wybarwienia i zagęszczenia preparatu. Należy zwrócić uwagę, że ta metoda diagnostyki na obecność pasożytów jest obarczona sporym błędem. Wynika to z faktu, że jaja są produkowane przez pasożyty w określonym momencie cyklu życiowego, a nie przez cały czas. Z tego powodu zaleca się wykonanie badania 3-krotnie w odpowiednich odstępach czasu. W przypadku powrotu z krajów tropikalnych ostatnią próbkę należy pobrać po prowokacji środkami czyszczącymi. Musisz jednak pamiętać, że negatywny wynik badania kału nie oznacza, że w Twoim organizmie nie znajdują się pasożyty.
Badania na obecność pasożytów. Jakie jeszcze są badania na pasożyty?
Jeżeli występują objawy zakażenia pasożytami, a wynik badania z kału był negatywny warto rozważyć wykonanie kolejnych badań diagnostycznych które pozwolą na wykrycie infekcji pasożytniczej. Taki badaniem na obecność pasożytów jest badanie, jakie wykonuje się z próbki krwi. W tym przypadku sprawdza się, czy w krwi występują przeciwciała różnych klas, które wytwarzane są przez organizm człowieka, a konkretnie przez układ immunologiczny jako odpowiedź na kontakt z pasożytem. W ten sposób organizm walczy z zakażeniem oraz uczy się rozpoznawać wroga w przyszłości. Badanie takie ma jednak swoje ograniczenia. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w początkowej fazie zakażenie nie ma możliwości wykrycia przeciwciał, ponieważ organizm potrzebuje na to nawet kilku tygodni. Fakt ten jest bardzo niekorzystny, jeżeli podejrzewasz u siebie infekcję pasożytniczą. Wiadomo bowiem, że zwalczanie pasożytów w pierwszym okresie infekcji jest najkorzystniejsze. Trzeba również, że niektóre przeciwciała utrzymują się we krwi latami, mimo że nie mam już czynnego zakażenia. Innym ograniczeniem jest to, że to klient musi zlecić szukanie danego pasożyta, gdyż nie ma jednego badania krwi na wszystkie istniejące pasożyty. Z reguły szuka sią przeciwciał danego, zleconego pasożyta lub grupy pasożytów, a odpłatność za test na każdego pasożyta jest zwykle odrębna.
Dostępne badania laboratoryjne służące do identyfikacji pasożytów. Zaawansowana diagnostyka
Jeżeli chcesz potwierdzić obecność pasożyta masz do dyspozycji jeszcze jedną metodę diagnostyczną wykorzystującą techniki biologii molekularnej. Metoda ta jest najbardziej czuła i specyficzna. Polega ono na wykryciu detekcji materiału genetycznego pasożytów (DNA/ RNA). W ten sposób można zidentyfikować konkretny gatunek pasożyta. Badanie przeprowadza się z próbki tkanek, moczu, płynu mózgowo-rdzeniowego, krwi. Badanie to umożliwia wykrycie pasożyta zaraz po zakażeniu. W trakcie jednego badania można sprawdzić obecność kilku pasożytów. Z całą pewnością wyniki takiego badania mają wpływ na dalsze leczenie. Ograniczeniem jest to, że to klient musi zlecić szukanie danego pasożyta, gdyż nie ma jednego badania dna na wszystkie istniejące pasożyty. Z reguły szuka sią dna danego, zleconego pasożyta lub co najwyżej rodziny pasożytów, a odpłatność za test na każdego pasożyta jest odrębna i wysoka.
Diagnostyka zarażeń pasożytniczych – sprawdź jakie jeszcze badania możesz wykonać.
Wykrycie infekcji pasożytniczej nie jest proste mimo wielu dostępnych metod diagnostyczny. Trzeba pamiętać, że szybkie i jednoznaczne wykrycie zakażenia pasożytniczego jest bardzo ważne, aby proces leczenia rozpoczął się za nim pasożyty dokonają trwałych zniszczeń w organizmie. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy masz infekcję pasożytniczą, czy nie, warto zastanowić się nad wykonaniem testu biorezonansem. Jest to metoda należąca do medycyny alternatywnej. Test biorezonansem jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. U podstaw działania biorezonansu jest przekonanie, że każdy żywy organizm wytwarza specyficzne drgania elektromagnetyczne. Drgania wytwarzane przez pasożyty różnią się od wibracji wytwarzanych przez człowieka i na tej podstawie można wykryć jakie robaki zaatakowały organizm. W trakcie badania punktoskopem (elektroakupunkturą, inaczej test Volla) pacjent trzyma w dłoniach metalowe końcówki, będące zakończeniami aparatu, dzięki nim przez organizm przechodzi prąd o zmiennych częstotliwościach. Innym wariantem tego testu jest badanie przy użyciu biotensora, które zapewnia nieco większą dokładność i powtarzalność wyników. Bioterapeuta zmienia testowane próbki, porównując każdą z organizmem. W przypadku uzyskania zgodnego rezonansu pacjenta oraz próbki otrzymuje się wynik pozytywny.W trakcie jednej ok godzinnej wizyty można sprawdzić obecność nawet 160 pasożytów i wykryć w ten sposób zakażenie pasożytnicze. Baza pasożytów jest bardzo duża i cały czas poszerzana. Biorezonans jest jedyną metodą diagnostyczną, która szybko i jednoznacznie potwierdzi infekcję pasożytniczą.
Rodzaje diagnozowania pasożytów w organizmie
Do najpopularniejszych metod diagnozowania obecności robaków w ciele zalicza się przede wszystkim:
- badania krwi,
- badania kału,
- biorezonans.
Wybór metody diagnozowania pasożytów
Jak widać, istnieje wybór pomiędzy metodami diagnozowania obecności pasożytów w ciele. Można więc mieć w związku z tym wątpliwości, obawy, a także można zauważyć wahanie odnośnie do tego, w jaki sposób się zbadać.
Wielu ludzi zadaje sobie także pytanie „jaka metoda będzie najkorzystniejsza i najpewniejsza?”.
Warto przy tym mieć na uwadze fakt, że w przypadku wykrywania pasożytujących bytów w ludzkim organizmie, wszystkie trzy metody diagnostyki działają i są nam potrzebne.
Pasożyty w ciele – diagnoza. Od czego zacząć?
Od czego zatem zacząć podjęcie prób zdiagnozowania tego, czy w naszym ciele grasują pasożytnicze stworzenia?
Jeśli posiadamy podejrzenia co do tego, że w organizmie może rozwijać się pasożyt, warto zbadać to za pomocą metod laboratoryjnych i ambulatoryjnych.
Badanie krwi i kału z całą pewnością może być początkiem takich poszukiwań.
Należy mieć świadomość, że podczas tych badań zwykle nie jest wykrywany pasożyt, albo ma to miejsce rzadko, szczególnie badania kału są bardzo mało wiarygodne. Badania krwi poszukują natomiast odpowiedzi immunologicznej (przeciwciał) na obecność pasożytów. To że nie wykryto przeciwciał nie oznacza, że nie ma pasożytów, a jedynie że nie stwierdzono przeciwciał. Brzmi to przerażająco – ale tak właśnie jest.
Niewykryty lub wykryty zbyt późno pasożyt może sprawić, że podupadniemy na zdrowiu, zachorujemy na poważną, odpasożytniczą chorobę, a w najgorszym przypadku – zostaniemy skazani na śmierć. Na szczęście w Polsce względnie rzadko umiera się na pasożytnicze choroby (spowodowane przez robaki i pierwotniaki), znacznie częsty jest wspomniany zły komfort życia i choroby uważane przez medycynę za psychosomatyczne..
Diagnostyka laboratoryjna. Co jeśli nie wykryje pasożyta?
Niestety, wiele jest udokumentowanych przypadków odnośnie do tego, iż badania wykonane na podstawie pobrania krwi bądź kału nie wykazały obecności robaków w ciele. Co za tym idzie – nie podjęte zostało leczenie.
Wiadomym jest, że niesie to ze sobą potworne i brzemienne skutki.
W związku z tym rodzi się pytanie – jak radzić sobie z sytuacją, kiedy badania u lekarza czy w laboratorium nie wykażą, iż nosimy w naszym ciele żerujące na nas robaki?
Medycyna alternatywna – skuteczność i naturalność
Kiedy medycyna konwencjonalna zawodzi, warto skorzystać z medycyny alternatywnej.
Każdy komu zależy na swoim zdrowiu i ma ograniczone zaufanie do lekarzy którzy uważają jego dolegliwości za chorobę psychiczną lub psychosomatyczną oraz ich metodyki, będzie próbował zasięgnąć porady i diagnozy gdzie indziej.
Między innymi właśnie w dobrodziejstwie medycyny alternatywnej – naturalnej i bezpiecznej formie niesienia pomocy każdemu, kto jej potrzebuje.
Medycyna naturalna – diagnostyka pasożytów
Zdiagnozowanie obecności pasożytów i robaków w ciele jest możliwe za pomocą metod proponowanych przez medycynę alternatywną. Główną rolę odgrywa tu biorezonans.
Trzeba pamiętać, iż jest to w pełni bezpieczna, bezinwazyjna metoda, szczególnie kiedy wcześniej oficjalna medycyna nie umiała pomóc.
Wszyscy ci, którzy negują wynik badań lekarskich, są niepewni uzyskanego wyniku lub obawiają się, iż laboratoryjne badanie nie wykryło robaków, które grasują w ich ciele i z każdym dniem osłabiają ich organizm, mogą skorzystać z alternatywnych metod .
Biorezonans – diagnostyka pasożytów
Najpopularniejszą i zdecydowanie najbardziej dokładną metodą wykrycia robaków w ciele w medycynie alternatywnej jest badanie biorezonansem.
To doskonały sposób diagnostyki, który może przyczynić się do późniejszego usunięcia przyczyn dolegliwości i całkowitego wyleczenia – bez skutków ubocznych, powikłań ani leków wpływających na organizm. Zamiast przyjmowania leków mających na celu zmniejszanie / maskowanie objawów, które zwykle są proponowane przez medycyną oficjalną.
Co to jest biorezonans?
Biorezonans to przede wszystkim bezpieczne i bezinwazyjne badanie, które pomoże zdiagnozować liczne choroby i obecność robaków w organizmie ludzkim.
Badanie to opiera się na zjawisku, iż każdy żywy organizm posiada własne i specyficzne spektrum częstotliwości, które może zostać wykryte i porównane z próbką właściwą dla danego pasożyta lub bakterii za pomocą metody biorezonansu.
Narzędzie to może zatem doskonale służyć do diagnozy, z dokładnością niedostępną dla oficjalnej medycyny.
Czy biorezonans wykrywa pasożyty?
Biorezonans jest zdecydowanie najlepszą formą wykrywania pasożytów.
W tej dziedzinie ewidentnie nie ma sobie równych. Precyzyjnie wykrywa obecność ponad stu trzydziestu różnych pasożytów. Jest to zależne od dostępności próbek przez dany gabinet lub przychodnię oraz posiadanego doświadczenia i specjalizacji takiej jednostki. Szkoda że w większości krajów biorezonans jest traktowany jako psudomedycyna, choć niektóre rozwinięte kraje jak Niemcy (posiadający jedną z najlepszych służb zdrowia na świecie) refundują tą metodę, którą często praktykują także dyplomowani lekarze.
Po wykryciu pasożytów metodą biorezonansową możliwa jest następnie także ich eliminacja – w dodatku bez żadnych leków.
Jest to możliwe dlatego że za pomocą drgań o odpowiednio dobranej częstotliwości możliwe jest sukcesywne niszczenie licznych pasożytów, a także bakterii, wirusów , czy też grzybów. W tym wielu, na które nie ma oficjalnych metod leczenia, a mogą zostać wyeliminowane z organizmu poprzez serię zabiegów z użyciem częstotliwości (biorezonans, generator rife).
Oczywiście badanie biorezonansowe jest w pełni bezpieczne bo jest bezinwazyjne i nie powoduje żadnego negatywnego działania dla organizmu. Terapie z użyciem częstotliwości także można uznać za bezpieczne, to za sprawą tego, iż biorezonans lub generator rife działa za pomocą innych częstotliwości / drgań niż te, które emitowane są przez nasze ciało. Mają one wpływ tylko na niepożądane patogeny do których są dostrojone.
Po diagnozie biorezonansem bardzo istotne jest doprowadzenie organizmu do równowagi poprzez szybką eliminację wszelkich patogenów, które zakłócają prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Najlepsze efekty oczyszczenia organizmu daje zastosowanie biorezonansu i generatora rife w połączeniu z preparatami informacyjnymi i absorbentami toksyn uwolnionych w procesie rozpadu patogenów. Należy także pić dużo wody.
Biorezonans – jakie pasożyty diagnozuje?
Metoda badania biorezonansu wykrywa niemalże sto pięćdziesiąt różnych pasożytów.
Wśród nich znajdują się oczywiście najpopularniejsze, takie jak motylica wątrobowa, przywra chińska inne przywry, glisty, owsiki czy tasiemiec.
Warto jednak nadmienić też o innych, nieco mniej popularnych, ale często atakujących ludzkie organizmy robakach, które świetnie wykrywa się za pomocą biorezonansu. Są to między innymi:
- pierwotniaki (Protozoa), a w tym wiciowce,
- obleńce (Aschelminthes),
- nicienie (Nematoda),
- owady pasożytnicze,
- pajęczaki pasożytnicze,
- wszy,
- odzwierzęce wirusy i bakterie,
- Chlamydia psittaci,
- ornitoza,
- papuzica zakaźna.
Diagnostyka robaków w ciele – podsumowanie
Reasumując wszystkie zebrane powyżej informacje, trzeba dojść do następujących wniosków. Po pierwsze, kiedy tylko pojawi się u nas podejrzenie odnośnie do tego, że w naszym organizmie mogą rozwijać się robaki, pierwotniaki czy grzyby, koniecznie trzeba zgłosić się na badania.
Szukania przyczyn problemów zdrowotnych warto zacząć od badań laboratoryjnych.
Celem szczegółowej i poszerzonej diagnostyki warto jednak także udać się na profesjonalne i w pełni bezpieczne testy biorezonansem. Osoby, które nie wierzą w skuteczność testów w laboratoriach mogą od razu wykonać test biorezonansowy. Takie badanie jest niezwykle skuteczne w wykrywaniu pasożytujących organizmów obecnych w naszym ciele.
Diagnostyka pasożytów za pomocą biorezonansu daje możliwość podjęcia szybkiego, bezbolesnego leczenia.
Priorytetem każdego człowieka powinno być przede wszystkim zdrowie. Jeżeli zatem pojawiają się w naszej głowie jakiekolwiek podejrzenia tego, że możemy nosić w sobie pasożytujące robaki oraz gdy pojawiają się u nas niepokojące objawy (nudności, kolki brzucha, przelewanie i gazy, rozkojarzenie, stany depresyjne, brak siły, bóle głowy, zawroty głowy, zmniejszony apetyt), warto rozważyć poddanie się testom na obecność pasożytów.
Biorezonans daje pewność stuprocentowej diagnozy, szybkiego wykrycia wszelkich nieprawidłowości naszego organizmu i przyczynia się do możliwości podjęcia niemalże natychmiastowego leczenia.
badanie na pasożyty diagnostyka
badania na pasożyty diagnostyka
pasożyty diagnostyka
badanie na pasożyty
badania na pasożyty
diagnostyka pasożytów
badania na obecność pasożytów
dostępne badania na obecność pasożytów
dostępna diagnostyka pasożyty
badanie na obecność pasożytów
DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków Obecnie jedyna taka oferta na rynku Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę oporną na inne terapie BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|
Więcej informacji o pasożytach
Choroby pasożytnicze to pospolity problem, który może dotyczyć każdego z nas. Przywra krwi jest jednym z typów pasożytów, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na zakażenie są dzieci, które często biegają boso po trawnikach i biorą do ust różne rzeczy. Więcej wiadomości na temat pasożytów u dzieci można znaleźć na stronie pasożyty u dzieci. Lamblia to inny rodzaj pasożyta, który może wywoływać objawy takie jak bóle brzucha i biegunki. Więcej wiadomości na temat lamblii i jej symptomów można znaleźć na stronie lamblia objawy. Terapia pasożytów jest konieczne, aby pozbyć się choroby i uniknąć powikłań. Więcej informacji na temat leczenia pasożytów można znaleźć na stronie pasożyty leczenie. Motylica wątrobowa to kolejny typ pasożyta, który może wywoływać choroby i powikłania. Więcej wiadomości na temat motylicy wątrobowej można znaleźć na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest typem pasożyta, który może powodować infekcje pochwy. Więcej wiadomości na temat rzęsistka pochwowego można znaleźć na stronie rzęsistek pochwowy.