Pasożyty u dzieci – przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Pasożyty u dzieci

Obserwując zachowanie dzieci można dojść do wniosku, że bardzo łatwo mogą one zarazić się pasożytami. Dzieci nie mają jeszcze wpojonych, ani w pełni wyćwiczonych zasad higieny. Często wkładają ręce oraz rzeczy do buzi, zapominają o myciu rąk, a przede wszystkim uwielbiają zabawę w piasku. Z tego powodu bardzo często w ich organizmie można znaleźć pasażera na gapę, czyli pasożyta.

Jeszcze do niedawna w Polsce wykonywane były cykliczne przeglądy parazytologiczne wśród najmłodszych, które pokazywały, jak wygląda to zjawisko, jednak od 15 lat zaniechano tych praktyk. Choć pasożyty nie zniknęły z naszego życia i atakują dzieci bez ostrzeżenia.

Dzieci – dbajmy o nasze oczka w głowie

O dzieci staramy się dbać z jak najwyższą pieczołowitością już od pierwszego dnia życia, a nawet już w łonie matki.

Młode, bezbronne istoty są dla nas bardzo ważne – chcemy, by wyrosły na dobrych, zdrowych ludzi – między innymi dlatego traktujemy wychowanie ich często jako nadrzędny cel w życiu.

Miłość do dzieci powinna wyzwalać w nas też czujność – nie tylko na środowisko i ludzi, ale także na kwestie związane z ogólnie pojętą higieną osobistą oraz zdrowiem.

Chociaż naszym pociechom może wydawać się to błahe, śmieszne czy może nawet bardzo przesadzone, nie wolno zapominać o takich kwestiach jak dokładne mycie rąk, owoców oraz warzyw przed zjedzeniem.

Robaki u dziecka – badanie, leczenie, zdjęcia

Niestety, ale statystyki są okrutne. Coraz więcej młodych ludzi oraz dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym zaraża się pasożytami.

Warto zatem przemyśleć to, czy ochrona, jaką dajemy naszym dzieciom jest prawidłowa. Ponadto należałoby przemyśleć, czy nasza pociecha (lub dziecko kogoś nam znanego) nie cierpi na jedną z chorób pasożytniczych lub nie ma w organizmie robaków…

Robaki u dzieci – objawy

Rozpoznanie robaków u dzieci nie jest proste, ponieważ z reguły nie dają one swoistych objawów i często myli się je z innymi jednostkami chorobowymi. Eksperci szacują, że problem pasożytów może dotyczyć co trzeciego dziecka. Niektórzy zalecają nawet wykonywanie cyklicznych badań diagnostyczny na pasożyty.

Najczęściej dzieci zarażają się następującymi pasożytami:

 • owsiki;
 • giardia lamblia;
 • glista ludzka;
 • włosogłówka;
 • przywry.

Rozważając kwestie objawów robaków u dzieci trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne i w inny sposób będzie u niego przebiegać infekcja pasożytnicza.

Robaki u dzieci – gorączka, stany podgorączkowe

Podwyższona temperatura ciała bardzo często wskazuje na to, że w organizmie obecny jest pasożyt, ale także obniżona temperatura (poniżej normy) może wskazywać na pasożyta z grupy pierwotniaków – jeżeli zatem gorączka utrzymuje się lub stale powraca, ale także kiedy jest często obniżona, warto skonsultować to ze specjalistą i szukać przyczyny problemu, jaką mogą być robaki w ciele dziecka;

Robaki u dzieci – wysypka, zmiany skórne

Ważne jest, by dokładnie obserwować skórę swojego dziecka – często można dopatrzeć się na niej wyraźnych objawów zakażenia pasożytniczego.

Robaki u dzieci – kaszel w nocy

Objawem jest także kaszel w nocy u dzieci.
Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na następujące sprawy:

 • trudności w koncentracji – dziecko pogarsza się w nauce, nie słucha, ma problem ze zrozumieniem poleceń – warto zwrócić na to uwagę;
 • bóle głowy, neurozy – dziecko może stać się drażliwe, płaczliwe, narażone na stres i narzekające na nawracające bóle głowy. Są to objawy podobne do migreny u dorosłych;
 • bóle lub kolki brzucha – mogą powodować także biegunki lub wymioty, ale często są to same bóle brzuszka;
 • wzdęcia – wygląd brzucha jest pomocny w diagnozie pasożytów – jeśli często jest on wzdęty, nabrzmiały, a dziecko skarży się na jego ból, jest to dość niepokojące, warto wówczas zająć się diagnostyką w kierunku zainfekowania pasożytniczego;
 • brak apetytu – dziecko staje się tak zwanym „niejadkiem”, odmawia przyjmowania posiłków, nie czuje głodu, nie ma ochoty nawet na dania, które dotychczas bardzo lubiło;
 • wzmożona chęć jedzenia słodyczy – często przy posiadaniu robaków w ciele dzieci mają zdecydowanie większy apetyt na jedzenie rzeczy słodkich; stają się łase na czekoladę, ciastka oraz produkty uchodzące za niezdrowe. Zdarza się nawet, iż dziecko może wyjadać cukier wprost z cukiernicy – w takim przypadku ważne jest zrozumienie problemu i zaprzestanie krzyczenia bądź obrażania się na malucha – to tkwiące w nim pasożyty, ale głównie drożdżaki domagają się większej ilości cukru, dziecko nie może poradzić sobie z reakcjami swojego organizmu;
 • poczucie zmęczenia, nudy – dziecko, nawet najbardziej energiczne i ruchliwe, nagle odczuwa zmęczenie i czuje stałą potrzebę odpoczynku – nie ma ochoty na zabawę, nuży go rozrywka (czytanie bądź oglądanie bajek), znacznie dłużej śpi, nie ma ochoty wychodzić na zewnątrz;
 • przewlekły kaszel i katar – choć często mylone jest to z reakcjami alergicznymi lub astmą, należy mieć to na uwadze przy podejrzeniach robaków w organizmie dziecka;
 • częste infekcje
 • nadpobudliwość lub brak energii,
 • ostra biegunka,
 • wymioty,
 • anemia,
 • nocne płacze,
 • kłopoty ze snem,
 • suchy kaszel,
 • łzawienie oczu,
 • częste infekcje dróg moczowych,
 • katar,
 • zapalenie oskrzeli,
 • bladość, utrata kolorytu skóry;
 • podkrążone oczy, opuchlizny wokół oczu;
 • znaczna utrata wagi;
 • zgrzytanie zębami podczas snu;
 • częste drapanie się.

To zestawienie objawów pasożytów u dzieci uświadamia jak łatwo jest pomylić infekcję pasożytniczą z inną chorobą. Często dzieci leczone są na infekcje układu pokarmowego, alergię, czy infekcje dróg oddechowych. Podaje się im lekarstwa, a nawet stosuje antybiotyki, które niestety nie działają i dodatkowo powodują osłabienie dziecka.

Test na robaki u dziecka

W takich wypadkach nawet profilaktycznie warto wykonać test na pasożyta.

Pasożyty u dziecka – objawy

Pasożyty atakujące młode, dziecięce organizmy są bardzo groźne. Mogą wywoływać szereg poważnych dolegliwości, zespołów bólowych, jak również prowadzić do trudnych do wyleczenia zwyrodnień.

Nie mówiąc już o ciężkim uszczerbku na zdrowiu lub zagrożeniu życia… Między innymi dlatego warto być bardzo czujnym i dmuchać na zimne.

Jak poznać, czy dziecko ma pasożyty?

Jest kilka wyraźnych symptomów, które mogą świadczyć o tym, że nasza pociecha może mieć organizm zainfekowany groźnym pasożytem.

Robaki w ciele dziecka – w jaki sposób zdiagnozować?

Pasożyty u dzieci – badanie

Jak najlepiej zdiagnozować pasożyty, które grasują w organizmie dzieci? Pasożyty dzieci badanie

Przede wszystkim warto wykonać szereg badań laboratoryjnych, takich jak na przykład badanie krwi (podstawowa morfologia) oraz badanie kału na obecność pasożytów.

Warto mieć jednak na uwadze, że to może być niewystarczające, dlatego – dla pewności trafnej i szybkiej diagnozy – można wybrać nowoczesne, innowacyjne metody wykrywania robaków zajmujących młode, dziecięce organizmy.

Rozpoznaj wroga — czyli test na robaki

Masz do wyboru kilka możliwości wykonania badania na obecność pasożytów u dzieci. Podstawowym testem na robaki u dzieci jest badanie kału. Analizie poddaje się próbkę stolca. Trzeba przestrzegać wszystkich zaleceń związanych z pobraniem próbki.

W pierwszym etapie wykonuje się badanie kału na pasożyty metodą makroskopowa, a więc pod małym powiększeniem. Pod uwagę bierze się konsystencję, obecność śluzu, krwi, czy dorosłych osobników pasożyta. Kolejnym etapem jest badanie kału na pasożyta pod mikroskopem. Duże powiększenie umożliwia wykrycie jaj czy cyst oraz określenie ich liczby, czy rozpoznanie gatunku robaka. W badaniach tych bardzo często stosuje się wybarwienia, zagęszczenia, które pozwalają na dogłębną analizę.

Wiele osób zastanawia się, czy taki test na robaki u dzieci jest wiarygodny. Z całą pewnością badanie to ma swoje minusy. Przede wszystkim odpowiednie formy pasożyta w kale pojawiają się cyklicznie, dlatego badanie może wykazać brak obecności robaków, kiedy w rzeczywistości niszczą one organizm dziecka.

Z tego powodu specjaliści zalecają kilkukrotne pobranie próbki kału w odpowiednich odstępach czasu.

Badania na pasożyty u dzieci

Diagnostyka dysponuje również innymi metodami badania na pasożyty u dzieci. Kolejnym testem na robaki u dzieci jest analiza próbki krwi. Badanie parazytologiczne krwi polega na wykryciu obecności swoistych przeciwciał, które organizm człowieka wytwarza w obronie przed danym pasożytem. Możemy przeprowadzić analizę dwóch klas przeciwciał IgM, które pojawiają się w początkowej fazie zakażenia i znikają po paru miesiącach, oraz przeciwciała IgG, które zostają we krwi przez całe życie. Niestety metoda ta ma bardzo dużą wadę nie pozwala wykryć infekcji we wczesnym etapie zanim jeszcze organizm wytworzył przeciwciała.

Stwierdzić obecność robaków u dzieci można wykonując badanie immunoenzymatyczne ELISA. W tym wypadku również pobiera się próbkę krwi, a następnie wykorzystuje się enzymy do wykrycia antygenów i swoistych przeciwciał.

Można również posłużyć się testem metodą molekularna, aby wykryć pasożyty u dzieci. Badanie polega na wykryciu materiału genetycznego należącego do pasożyta. Taką metodę stosuje się najczęściej w przypadku podejrzenia zakażenia egzotycznym pasożytem.

Warto również uświadomić sobie, że morfologia krwi z rozmazem, może sugerować zakażenia pasożytnicze, jeżeli zaobserwuje się zwiększoną liczbę eozynofilów biorących udział w procesie zwalczania infekcji.

Trudności z szybkim i pewnym wyryciem robaków u dzieci sprawiają, że wiele osób szuka innych metod. W takim wypadku warto wykonać badanie biorezonansem na obecność pasożytów u dzieci. Badanie takie jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. W trakcie jednego badania można potwierdzić lub wykluczyć obecność wielu gatunków pasożytów. Jest to możliwe, ponieważ każdy żywy organizm wytwarza swoiste drgania elektromagnetyczne. Drgania wytwarzane przez pasożyty różnią się od tych wytwarzanych przez człowieka. W trakcie badania wykorzystuje się częstotliwości pasozytów, reprezentowane przez próbki energetyczne poszczególnych pasożytów (analogowe kopie energetyczne pasożyta), a następnie bioterapeuta odczytuje wynik porównując próbkę z pacjentem. Dzięki czemu rodzice otrzymają odpowiedź, z jaki lub jakie robaki zaatakowały organizm dziecka.

Biorenozans w diagnostyce pasożytów u dzieci

Jedną z lepszych metod diagnozowania zainfekowania organizmu pasożytami oraz chorobami pasożytniczymi jest biorenozans.

Jest to badanie bezpieczne i bezinwazyjne, a do tego bardzo dokładne.

Dzieci zwykle dobrze znoszą badanie biorezonansem. Odbywa się ono na siedząco, zwykle z użyciem biotensora (bezdotykowe), czasem elektroakupunktury (trzyma elektrodę w ręku).

W trakcie badania próbka ze wzorem częstotliwości pasożyta jest porównywana z organizmem badanego dziecka. W przypadku wykrycia w człowieku częstotliwości będącej odpowiednikiem częstotliwości charakterystycznej dla pasożyta stwierdza się, że w organizmie jest pasożyt. W zdrowym organizmie nie powinny występować częstotliwości pasożytów.

Osoba przeprowadzająca test zmienia sukcesywnie porównywane próbki będące składnikiem testu i porównuje jej z organizmem badanego.

Pasożyty u dzieci – czym leczyć?

Zwalczanie robaków u dzieci nie jest sprawą prostą. Trzeba zwalczyć nie tylko dorosłe osobniki, ale też wszystkie cysty, larwy, czy jaja, aby zapobiec nawrotowi infekcji.

Pasożyty, robaki u dzieci – leczenie

Po wykryciu pasożytów u dziecka można rozpocząć terapię, która będzie miała na celu pozbycie się z organizmu niechcianego intruza i wyleczenie wszystkich objawów, które występowały przy zajęciu organizmu przez robaki.

Oprócz stosowania preparatów przeciwpasożytniczych, warto zwrócić uwagę na wspomaganie leczenia za pomocą naturalnych metod.

Medycyna naturalna ma w swych zasobach naprawdę sporo doskonałych środków na zwalczanie robaków w organizmie – szczególnie u tak delikatnych istot, jakimi są dzieci.

Pasożyty u dzieci – czym leczyć?

Leczenie robaków u dzieci najczęściej rozpoczyna się od podania odpowiednich leków warto jednak pamiętać, że większość leków paraliżuje układ nerwowy dorosłych robaków, nie zwalcza pozostałych form. Z tego powodu dawki leków trzeba podawać cyklicznie w odpowiednich odstępach czasu. Dodatkowo niestety na większość pasożytów, które atakują człowieka nie ma dostępnych w Polsce leków, nawet na receptę. Leczenie oficjalnymi metodami również za granicą nie jest łatwe.

Rozważając stosowanie leków na pasożyty u dzieci trzeba wziąć pod uwagę dwie kwestie. Pierwsza leki mają swoje skutki uboczne i działania niepożądane, druga nie można ich stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.

Kolejną metodą leczenia robaków u dzieci jest stosowanie odpowiednich ziół.

Zioła, które są skuteczne w walce z pasożytami, to piołun, goździki, wrotycz, pestki dyni, orzech włoski, tymianek, kłącza tataraku. Odpowiedni napar można przygotowywać samodzielnie lub kupić gotową mieszankę ziołową. Specjaliści podkreślają, że zioła pozwalają na zahamowanie namnażania się pasożytów, ale często ich całkowicie nie usuwają.

Zobacz jak działa leczenie homeopatyczne pasożytów u dzieci.

Trudności w stosowaniu konwencjonalnych metod usuwania robaków u dzieci sprawiają, że rodzice szukają alternatywnych metod. Jedną z nich jest homeopatia polega ona na podawaniu niewielkiej dawki indywidualnie dobranego leku. Celem takiego działania jest usunięcie pasożyta i przywrócenie organizmowi naturalnej równowagi.

Skuteczne leczenie robaków u dzieci biorezonansem.

Biorezonans pozwala nie tylko zdiagnozować infekcje pasożytnicze u dzieci, ale też skutecznie je leczyć. Warto zwrócić uwagę na fakt, że metoda ta jest bezpieczna i można ją stosować nawet u małych dzieci. Nie obciąża ona organizmu tak jak konwencjonalne metody, nie powoduje skutków ubocznych. Warto więc oddać się w ręce doświadczonego bioterapeuty, który dobierze odpowiednią częstotliwość drgań, aby zniszczyć danego robaka. Martwe pasożyty usuwane są z organizmu. Bioterapeuta dobierze też ilość oraz częstotliwość zabiegów. Można też na bieżąco kontrolować przebieg leczenia wykonując test.

Trzeba podkreślić, że terapia biorezonansem jest skuteczną metodą, nawet w przypadku, kiedy nie można stosować albo brakuje leku na pasożyta.

Naturalne metody leczenia na pasożyty u dzieci

Dużą skuteczność w walce z pasożytami wykazują preparaty ziołowe, ale należy je stosować bardzo długo, mając na uwadze, że działają wybiórczo i tylko na niektóre pasożyty. Nie istnieje żadne zioło, ani preparat, który działa na wszystkie robaki. Dodatkowo wymagane jest stosowanie równolegle kilku preparatów ziołowych, rzadko bowiem może być skuteczny tylko jeden.

Do znanych ziół przeciwpasożytniczych należy wrotycz, piołun, goździki, czarny orzech, pestki dyni i inne, w tym olejek z oregano.

Obiady dziecka, którego organizm zajmują groźne robaki, dobrze jest urozmaicić naturalnym antybiotykiem, jakim jest czosnek.

W walce z pasożytami wielce pomocne są także inne warzywa – cebula, ogórki kiszone (także sok z nich), buraki, por, rzodkiew, kapusta kiszona, koper włoski, migdały, imbir i chrzan.

Z przypraw doskonałe będzie oregano, tymianek, mięta pieprzowa, ziele krwawnika oraz świeże pestki dyni.

Smażyć potrawy można na oleju kokosowym.

Jak chronić dziecko przed pasożytami?

Aby uchronić dziecko przed zarażeniem pasożytami, należy dokładnie przestrzegać jego higieny osobistej i chronić przed ukąszeniami komarów, meszek, kleszczy. Nie pozwalać dziecku jeść niemytych produktów, nauczać myć ręce przed każdym posiłkiem i po każdym powrocie z zabawy, po dotykaniu zwierząt.

Zaleca się też, aby dzieci nie kąpały się w niepewnych kąpieliskach, nie miały zbyt bliskiego kontaktu ze zwierzętami (zwłaszcza dzikimi) i nie przebywały w miejscach brudnych, niehigienicznych.

Odpowiednie zachowanie higieny oraz zdrowa dieta z pewnością obniży możliwość chorób pasożytniczych, a także wpłynie na zdrowie dziecka.

Warto także wykonywać profilaktyczne badania biorezonansowe, aby nie dać zaskoczyć się ewentualnej inwazji robaków w ciele dziecka.

Pasożyty dzieci, robaki u dzieci – zdjęcia

 

 • pasożyty dzieci test
 • robaki u dzieci test
 • pasożyty u dzieci test
 • robaki dzieci test
 • robaki dzieci zdjęcia
 • robaki u dzieci gorączka
 • robaki u dzieci kaszel w nocy
 • pasożyty dzieci zdjęcia
 • robaki u dzieci objawy wysypka
 • robaki dzieci badanie
 • pasożyty u dzieci objawy
 • robaki dzieci objawy
 • robaki u dzieci objawy
 • robaki dzieci leczenie
 • badania na wykrycie robaków u dzieci
 • pasożyty u dzieci czym leczyć
 • robaki u dzieci leczenie
 • pasożyty u dzieci
 • pasożyty u dzieci zdjęcia
 • robaki u dzieci zdjęcia
 • pasożyty u dzieci leczenie
 • robaki u dzieci badanie
 • pasożyty u dzieci badanie
 • pasożyty dzieci leczenie
 • pasożyty dzieci badanie
 • badania na pasożyty u dzieci
 • pasożyty dzieci objawy
 • badanie na pasożyty u dziecka
 • robaki u dziecka objawy
 • test na robaki u dziecka
 • jakie badania na robaki u dziecka

Więcej informacji o pasożytach

Zakażenia pasożytnicze, takie jak przywra krwi, są poważnym zagrożeniem dla zdrowia. By uzyskać pewność co do obecności pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty. Pasożyty są szczególnie niebezpieczne u dzieci, dlatego warto regularnie kontrolować ich stan zdrowia, szczególnie w kontekście pasożyty u dzieci.

Jednym z najczęstszych rodzajów pasożytów jest lamblia, która może wywoływać objawy, takie jak bóle brzucha i wzdęcia. Więcej wiadomości na temat lamblia objawy odnajdziesz na naszej stronie. By pozbyć się pasożytów, potrzebne jest ich pasożyty leczenie. Innym rodzajem pasożytów, które mogą powodować poważne trudności zdrowotne, jest motylica wątrobowa. W przypadku infekcji u kobiet, ważne jest monitorowanie stanu zdrowia i wykluczanie obecności rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu