Pchły

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Pchły (Siphonaptera, Aphaniptera)

Jest to rząd owadów posiadający bocznie spłaszczone ciało i silne odnóża, umożliwiające skoki. Posiadają układ gębowy przystosowany do kłucia i ssania krwi. Posiadają twardy pancerzyk i są wielkości 1-6mm. Pchły są zewnętrznymi pasożytami kręgowców i żywią się krwią, której mogą wypić w ciągu dobry kilkadziesiąt razy więcej niż same ważą.
.
Najpowszechniej występują:
Pchła ludzka (Pulex irritans),
pchla_ludzka
Pchła szczurza (Xenopsylla cheopis),
pchla_szczurza
Pchła piaskowa (Tunga penetrans),
pchla_piaskowa
pchla_piaskowa_jaja
pchla_piaskowa_ogniska_zakazenia
Pchły piaskowe należą do najgroźniejszych. Masywne zakażenie tymi pasożytami (tungiza) może być śmiertelne. Samice pcheł piaskowych zagłębiają się w naskórek tuż pod powierzchnią skóry.Mimo że są mikroskopijne, zaczynają odżywiać się substancjami odżywczymi pod skórą do tego stopnia, że ​​w ciągu 10 dni rozszerzają się do 2000 razy w stosunku do pierwotnego rozmiaru. Rozwijając się jak guz. Pchła piaskowa może urosnąć „do wielkości grochu”. Pchły piaskowe zwykle osadzają się w podeszwach stóp, chociaż teoretycznie mogą zagrzebać się w dowolnej części ciała, która styka się z ziemią.

W niedawnym badaniu ciężkich przypadków tungizy w rdzennych społecznościach Amazonii znaleziono ludzi z pchłami piaskowymi osadzonymi w kostkach, kolanach, łokciach, rękach, palcach i wokół odbytu. Wywołane wrzody są również często łączone z infekcjami, które nieleczone mogą zagrażać życiu.

Pchła kocia (Ctenocephalides felis),
pchla_kocia
Pchła psia (Ctenocephalides canis)
pchla_psia

Choć ich nazwy wskazują docelowego żywiciela, to w istocie pchły te mogą bez problemu zmienić gatunek, na którym bytują i np. pchła psia będzie pasożytować na człowieku. Pchła już po 2 dniach od wyklucia składa jaja i może ich łącznie złożyć 600-2000 w ciągu swojego życia. Z jaj wykluwają się larwy, które żywią się odchodami dorosłych osobników, wyglądającymi jak czarne lub brązowe kupki nie do końca strawionej krwi. Wyklute larwy chowają się następnie w kokonach, w zacienionych miejscach np w dywanach, wykładzinach. Zamknięte w kokonach potrafią przeżyć parę miesięcy, przy spowolnionym cyklu rozwojowym. Czekając na żywiciela, wewnątrz kokonu dojrzewają i wykluwają się w dogodnym momencie, kiedy wyczują ciepło lub wibracje powodowane przez potencjalnego żywiciela.
Larwy przekształcają się w kokonach w dorosłe osobniki. Jeśli w środowisku znajdują się żywiciele (np. zwierzęta), wytwarzane przez nich wibracje podłoża i ciepło powodują, że pchły uwalniają się z kokonów i atakują. W niskich temperaturach cykl rozwojowy pcheł jest zahamowany.
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu