Chlamydia psittaci (ornitoza)

Pasożytnicze bakterie
Ornitoza, papuzica zakaźna (Chlamydia psittaci)

Chlamydophila_psittaci
Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram (-). Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki są chorobotwórcze dla człowieka. Należą do nich Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.
Chlamydia psittaci powoduje zakażenia u zwierząt, a infekcje u ludzi spowodowane są przez kontakt z zakażonymi ptakami, głównie papugami, rzadziej kotami, drobiem, gołębiami i kanarkami. Jest to częsta infekcja u kotów powodująca katar koci i zapalenie spojówek. Choroba wywoływana przez tę bakterię u ludzi nazywana jest papuzicą.

Objawy zakażenia
Początek choroby może być nagły, z gorączką i dreszczami, ogólnym pogorszeniem samopoczucia, kaszlem, który początkowo jest suchy, męczący, a następnie z odksztuszaniem śluzowo-ropnej wydzieliny.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, z którym boryka się wiele osób. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych chorób i powikłań. Przywra krwi jest jednym z nich. Diagnostyka pasożytów może być trudna, dlatego ważne jest, aby w razie podejrzenia wykonać badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na infekcje są dzieci. Pasożyty u dzieci mogą powodować poważne trudności zdrowotne, dlatego ważne jest, żeby regularnie kontrolować ich stan. Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, która może wywoływać szereg symptomów. Więcej informacji na temat objawów lamblii można znaleźć na stronie lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest istotne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania powikłaniom. Na stronie pasożyty leczenie znajdują się szczegółowe dane na temat tego, jak skutecznie leczyć pasożyty. Innym poważnym pasożytem jest motylica wątrobowa, o której można przeczytać na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest również częstym problemem, o którym można przeczytać na stronie rzęsistek pochwowy. W każdym przypadku ważne jest, by skonsultować się ze ekspertem w celu uzyskania odpowiedniej diagnostyki i planu leczenia.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu