Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego
|
Roztocza
roztocza mączne (Acarus siro) rozkruszek mączny

roztocza magazynowe (Blomia tropicalis)

roztocza kurzu domowego (Dermatopnagoides farinae)

skórożarłoczek skryty (Dermatophagoides pteronyssinus)

roztocza tapicerskie, poduszkowe (Glyciphagus domesticus)

roztocza śliwek (Lepidoglyphus destructor)

Pyroglyphus africanus (Pyroglyphus africanus)
rozkruszek drobny (Tyrophagus putrescentiae)

Roztocza są bardzo małymi pajęczakami i niemożliwe jest zobaczenie ich nieuzbrojonym okiem. Występują w różnych środowiskach na całej kuli ziemskiej. Część gatunków jest odpowiedzialna za reakcje alergiczne, ale tylko te bytujące w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Są to pasożyty żyjące przy człowieku lub w jego bliskim otoczeniu. Roztocza kurzu domowego są obecne we wszystkich domach lub mieszkaniach. Ich obecność jest dla większości osób niezauważalna, jedynie osoby uczulone na roztocza mają z powodu ich obecności objawy chorobowe. Alergiczne reakcja występuje na białka zawarte w odchodach roztoczy, które są na tyle małe, że fruwają w powietrzu. Najbardziej dokuczliwe reakcje następują podczas sprzątania, kiedy poruszone alergeny unoszą się w powietrzu. Objawy nasilają się także rano po przebudzeniu się, gdyż w nocny dochodzi do wdychania alergenu do dróg oddechowych z łóżka, które jest pełne roztoczy i ich odchodów. Część osób ma odczyn alergiczny na skórze w kontakcie z roztoczami, a nie po ich wdychaniu. Ich dolegliwości mają wówczas bardziej dermatologiczny charakter, zaczerwienienie, uczucie suchej skóry i swędzącej. Kontakty z alergenami roztoczy kurzu domowego są codzienne, przez większość dni w roku i reakcje alergiczne na roztocza mają stały, przewlekły charakter.
Pożywieniem roztoczy kurzu domowego jest złuszczony naskórek ludzki. Pasożyty te lubią wilgotną atmosferę, a w przypadku zbyt suchej chowają się w szczeliny, we włosie dywanów, narzuty, pościel. Temperatura 22-25 st. C i wilgotność 60-80% sprzyja gwałtownemu wzrostowi populacji pajęczaków. Samica rodzi młode osobniki i jest w stanie urodzić do 120 młodych.
DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 150 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków Obecnie jedyna taka oferta na rynku Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę oporną na inne terapie BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|