Dermatobia hominis

Larwa gza ludzkiego

Dermatobia hominis (human botfly / torsalo) jest jednym z kilku gatunków much, pasożytujących na człowieku. Dermatobia hominis sa przenoszone przez ponad 40 gatunków komarów i much. Samica chwyta komara i przyczepia jaja do jego ciała, a następnie wypuszcza. Albo jaja wykluwają się, gdy komar żeruje. Larwy rozwijają się wewnątrz tkanki podskórnej warstw, a po około 8 tygodniach wypadają, aby przepoczwarzyć się w glebie. Dorosłe osobniki to duże muchy przypominające trzmiele. Można je łatwo rozpoznać, ponieważ nie posiadają aparatu gębowego.

Gatunek ten pochodzi z Ameryki od Meksyku do Argentyny. Niektóre przypadki zakażeń zostały również zgłoszone w Europie. Zakażenia te nie są jednak tak częste. Zwykle największym ryzykiem, jakie stwarzają dla ludzi, jest zwiększanie ryzyka infekcji z powodu tworzenia otwartej rany dla otworów oddechowych, która ropieje. Ponieważ larwy gza mogą przetrwać cały 8-tygodniowy rozwój tylko wtedy, gdy rana nie będzie zakażona, pacjenci rzadko doświadczają infekcji, chyba że zabiją larwę bez jej całkowitego usunięcia.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Przydatne informacje dotyczące pasożytów znajdziesz na stronie https://pasozyty.org.pl/.

Wiedz więcej na temat przywra krwi, która jest jedną z chorób zakaźnych. Dowiesz się jakie są objawy i jak przebiega terapia.
Jeżeli chcesz się upewnić, że nie masz pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty.
Niektóre pasożyty, takie jak lamblie, są szczególnie ryzykowne dla dzieci. Dowiedz się więcej na temat pasożyty u dzieci,lamblia objawy oraz jak im zapobiegać.
Jeśli już masz pasożyty, konieczne jest ich pasożyty leczenie.
Motylica wątrobowa jest jednym z rodzajów pasożytów, które można znaleźć w naszym organizmie. Dowiedz się więcej na temat motylica wątrobowa i jakie są objawy tej choroby.
Rzęsistek pochwowy to następny rodzaj pasożytów, który może zaatakować nasz organizm. Dowiedz się więcej na temat rzęsistek pochwowy i jakie są objawy tej choroby.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu