Pluskwa domowa

Pluskwa domowa (Cimex lectularius)

Pluskwa_domowa

Pluskwy to pasożytnicze owady, które żywią się krwią. Termin pluskwa odnosi się do wszystkich gatunków z rodzaju Cimex. Cimex lectularius jest to najbardziej znany gatunek z rodziny, który preferuje głównie ludzką krew. Pluskwa ta wybiera dogodne środowisko domów lub inne miejsca gdzie śpią ludzie; hotele, pociągi sypialne, noclegownie. Pluskwy są aktywne głównie w nocy, ale nie wyłącznie nocą ludzie są narażeni na ich ugryzienia.

Diagnostyka obecności pluskiew obejmuje zarówno znalezienie żywych pluskiew, a także występowanie zdarzeń zgodnych z objawami ugryzienia, gdyż często samych owadów można nie zauważyć.
Dorosłe pluskwy są koluru od jasnobrązowego do czerwono-brązowego. Nowo wyklute larwy są natomiast półprzezroczyste. Posiadają spłaszczony, owalny kształt i nie posiadają tylnych skrzydeł. Skrzydła przednie są natomiast szczątkowe, a odwłok posiada zarysowane segmenty i mikroskopijne włoski. Pluskwy mają do 4-5mm długości i emitują charakterystyczny nieprzyjemny zapach oraz mogą używać feromonów do komunikowania się odnośnie miejsca gniazdowania, karmienia i rozmnażania.
Pluskwy mogą być mylone z innymi owadami, ze względu na podobieństwo do innych gatunków. Długość życia pluskwy zależy od gatunku i również od częstotliwości pożywiania się.
Objawy chorobowe
problemy ze snem i inne skutki psychiczne,
swędzenie w miejscu ugryzienia,
wysypki skórne,
objawy alergiczne.

Więcej informacji o pasożytach

  1. „Zainteresowanym zagadnieniem przywry krwi polecamy zaznajomienie się z treścią na stronie przywra krwi.”
  2. „Jeżeli chcesz wiedzieć czy masz pasożyty, zrób badanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie badanie na pasożyty.”
  3. „Pasożyty u dzieci są zagadnieniem bardzo poważnym. Szczegóły można znaleźć na stronie pasożyty u dzieci.”
  4. „Choroba lamblii to jedno z poważniejszych schorzeń związanych z pasożytami. Dowiedz się więcej na temat objawów na stronie lamblia objawy.”
  5. „Leczenie pasożytów jest konieczne w wielu przypadkach. Więcej informacji można znaleźć na stronie pasożyty leczenie.”
  6. „Motylica wątrobowa jest poważnym problemem zdrowotnym, więcej detali można znaleźć na stronie motylica wątrobowa.”
  7. „Rzęsistek pochwowy jest często występującym pasożytem u kobiet. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie rzęsistek pochwowy.”
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu