Enterocytozoon Bieneusi

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Enterocytozoon Bieneusi

Enterocytozoon bieneusi to gatunek rzędu Microsporidia, który zakaża komórki nabłonkowe jelit. Jest pasożytem wewnątrzkomórkowym ludzi i zwierząt. Jest patogenem bardzo rozpowszechnionym na całym świecie.
Enterocytozoon bieneusi , powszechnie znany jako mikrosporydia, jest jednokomórkowym, obligatoryjnym wewnątrzkomórkowym eukariontem (rodzajem grzyba). W cyklu życiowym powstają małe, odporne na środowisko, zakaźne zarodniki, stanowiące formę transmisji. Zarodniki zawierają długą, zwiniętą rurkę polarną, która odróżnia je od wszystkich innych organizmów i odgrywa kluczową rolę w inwazji komórek gospodarza. E. bieneusi został znaleziony po raz pierwszy u pacjenta z AIDS we Francji w 1985 r., a później został znaleziony u świń w 1996 r. w próbkach kału.

Objawy zakażenia

Powoduje biegunkę. W ten sposób wydane jest więcej zarodników, powodując rozprzestrzenianie się choroby.
Szacuje się, że Enterocytozoon bieneusi jest jednym z najważniejszych patogenów jelitowych związanych z HIV, występującym u 5–30% osób z niewyjaśnioną biegunką.
Głównymi objawami są przewlekła biegunka, anoreksja, utrata masy ciała i wzdęcia. Niektórzy pacjenci zgłaszają ból brzucha lub nudności i wymioty. Laboratoryjne dowody na złe wchłanianie jelitowe są powszechne. Sam E. bieneusi nie zagraża bezpośrednio życiu, ale biegunka jest wyniszczająca, a utrata masy ciała może prowadzić do kacheksji, która jest istotną przyczyną lub kofaktorem w śmierci wielu pacjentów. Aż jedna trzecia pacjentów z mikrosporidiozą jelitową ma podwójną lub wielokrotną koinfekcje z innymi patogenami jelitowymi. Nie wiadomo jeszcze, czy sam patogen może zostać zainfekowany innymi chorobami.
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu