Syndrom Morgellonów

Syndrom Morgellonów – choroba Morgellonów

                  
Syndrom (choroba) Morgellonów (Morgellons disease, Morgellons syndrome) to dolegliwość o nieznanej etiologii. Oficjalnie jest to obecnie „rzekome” schorzenie skórne charakteryzujące się rankami na skórze, które przypominają przypalenia papierosami, a z nich często, ale nie zawsze „wydostają się” różnorodne twory, najczęściej przypominające nitki lub włókna nieznanego pochodzenia. Morgellons disease został pierwszy raz opisany w 1674 r. przez angielskiego lekarza Thomasa Browne.
.
Objawy choroby, możliwe przyczyny (według oficjalnej medycyny)
Pacjenci z chorobą morgellonów odczuwają swędzenie, mają wrażenie pełzania robaków pod skórą i wydostawania się ich na zewnątrz. Na skórze pojawiają się wybroczyny i rany.
Włókna najczęściej są koloru czarnego, białego, ale zdarzają się także niebieskie i czerwone. Nieraz jest to kłąb włókien, a nie pojedyncza nitka. Zdarzają się twory, który mają inny kształt są płaskie lub kuliste (rzadziej). Możliwe jest różne zagęszczenia tych zmian na skórze od rzadkich do bardzo gęstych, z bardzo rozległymi uszkodzeniami skóry.

Część osób uważa, że z ran wydostają się nitkowate lub płaskie, kolorowe pasożyty i skarżą się też na  ból temu towarzyszący. Rany i podskórne włókna, obejmują fragment lub obszar całego ciała. Większość pacjentów narzeka też na bezsenność i zmęczenie. Pojawiają się sporadycznie gorączka, skurcze mięśni, zaburzenia koordynacji, rozdrażnienie czy depresja, pogarszające z czasem stan pacjenta. Na odczucia te może mieć także wpływ stan psychiczny pacjentów, gdyż w kręgach medycznych nie wyklucza się bowiem, że choroba Morgellonów ma także związek z halucynozą pasożytniczą, która pogarsza całościowy obraz choroby.

Zgłaszana jest duża liczba przypadków powyższych dolegliwości, ale syndrom Morgellonów w wielu krajach formalnie nadal nie jest nową jednostką chorobową, a w 2012 r. opublikowano wyniki badań CDC, według których w ciałach pacjentów nie stwierdzono obcych organizmów. Uznano więc że jest to schorzenie psychosomatyczne. Nieznana jest dotąd skuteczna metoda leczenia i nie są obecnie przeznaczane żadne istotne fundusze na poszukiwanie lekarstwa. Niektórzy lekarze, niezorientowani w temacie, próbują diagnozować wyłącznie halucynozę pasożytniczą u osób z Syndromem Morgellonów i przepisują tylko leki uspokajające. Inni uważają, że rany powstały od drapania swędzących zmian przez pacjenta. Jest to generalnie przypadłość, przy której nie można raczej liczyć na skuteczną terapię w służbie zdrowia. To bardziej temat dla medycyny holistycznej, niekonwencjonalnej.
.
Czym jest w rzeczywistości ta choroba?
Syndrom Morgellonów ma natomiast w rzeczywistości związek z Boreliozą, jako dotąd nieopisany i niepotwierdzony oficjalnie symptom zakażenia. Prawdopodobnie jest to ciężkie powikłanie przewlekłej boreliozy, rodzaj choroby autoimmunologicznej mającej miejsce przy boreliozie z autoagresją, gdyż zawsze u osób z tym syndromem występuje borelioza, fibromyalgia, nawet jak wszystkie badania medyczne na boreliozę są negatywne, a lekarze uparcie twierdzą co innego. W takiej sytuacji dobrze jest wykonać test biorezonansowy na boreliozę i chorobę autoimmunologiczną. Tło autoagresywne oznacza, że twory wydostające się z ran mają pochodzenie wewnętrzne, czyli są produkowane przez ludzki organizm zdezorganizowany przez chorobę. Dodatkowo podejrzewane są także promieniowanie elektromagnetyczne z urządzeń i systemów nadawczo-odbiorczych, szczególnie mikrofalowe, a także żywność GMO, które mogą mieć wpływ na rozwój lub podsycanie tych zmian chorobowych, ale nadrzędną rolę zdaje się mieć borelioza autoimmunologiczna.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to jedna z najczęstszych przyczyn chorób u ludzi i zwierzaków. Mogą one wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego ważne jest, by regularnie poddawać się badanie na pasożyty. Pasożyty krwi, takie jak przywra krwi, szczególnie dotykają dzieci – pasożyty u dzieci. Innym częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy mogą być trudne do spostrzeżenia. Choroby wywoływane przez pasożyty, takie jak motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy, wymagają błyskawicznego i efektywnego pasożyty leczenie. Żeby przeciwdziałać zakażeniom, ważne jest respektowanie zasad higieny i częste poddawanie się badaniom.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu