Kleszcz

Kleszcz (Ixodoidea)

kleszcz
kleszcz_najedzony

Kleszcze należą do podgromady roztoczy (acari) i posiadają od 1 do kilku milimetrów długości, przy czym samice są większe. Występują na całym świecie, w tym na całym obszarze Polski (kleszcz pospolity). Posiadają narząd gębowy przystosowany do ssania krwi, dodatkowo wyposażony w zęby przytrzymujące pajęczaka w skórze żywiciela. Kleszcze ssą krew w stadium larwalnym, w stadium nimfy i jako osobnik dorosły. Często nie czuć ugryzienia przez kleszcza, gdyż podczas ugryzienia wpuszcza on substancję znieczulającą i osoba ogryziona może nie zauważyć pasożytującego na niej kleszcza. Żywicielami kleszcza są zwierzęta i ludzie. Żyją i atakują na łąkach i w lasach. Wzrost aktywności kleszczy rozpoczyna się w marcu, kwietniu, a trwa do jesieni. Największą aktywność obserwuje się jednak w maju/czerwcu i we wrześniu/październiku.

Kleszcze przenoszą wiele groźnych infekcji bateryjnych, wirusowych oraz pasożytniczych. Lista chorób powiązanych z kleszczami jest długa i należą do niej:

borelioza,
gorączka odkleszczowa,
bartonelloza,

babeszioza,

toksoplazmoza,

tularemia,

bruceloza,

erlichioza,
jesinioza,

chlamydioza,

tyfus plamisty,

infekcja Mycoplasma hominis,
kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) choroba wirusowa grożąca ciężkim uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego.
Kleszcz może zarazić chorobami odkleszczowymi podczas ukąszenia, nie należy więc zwlekać z jego usunięciem. Najlepsza jest do tego pęseta. Jeśli kleszcz zagnieździł się bardzo głęboko, należy szybko zgłosić się do chirurga.
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, który może wpłynąć na nasze zdrowie. Mogą one wywoływać choroby zakaźne, takie jak przywra krwi. By ustalić obecność pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty. Pasożyty są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, dlatego warto zwrócić uwagę na ich objawy i skonsultować się ze specjalistą – pasożyty u dzieci. Częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy warto znać. Leczenie pasożytów jest ważne, aby polepszyć stan naszego zdrowia – pasożyty leczenie. Wiele pasożytów może powodować poważne choroby, takie jak motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy. Pamiętaj, aby w razie wystąpienia symptomów skonsultować się ze specjalistą i wykonać odpowiednie badania.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu