Pasożyty leczenie – metody, rodzaje badań, wykrywanie pasożytów

Jakie są sposoby leczenia pasożytów?

Bardzo często lekceważysz problem pasożytów, uważasz, że Ciebie on nie dotyczy. Jednak jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia tylko jedna na dziesięć osób nie jest zakażona pasozytami. Są to dane oficjalne, lecz w rzeczywistości praktycznie każdy człowiek jest zakażony pasożytami, sa one jednak w części bardzo trudne do wykrycia, a większość ludzi po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy. Co gorsza, w wielu przypadkach organizm staje się mieszkaniem dla kilku lub nawet kilkunastu różnych gatunków pasożytów. Niechcianych lokatorów można znaleźć nie tylko w układzie pokarmowym, ale też w mięśniach, stawach, płucach, skórze, a nawet mózgu.

Pasożyty wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, powodują problemy ze strony układu pokarmowego, bóle głowy, kłopoty ze snem i wagą, schorzenia autoimmunologiczne, a nawet są przyczyną  przyczyną rozwoju niektórych nowotworów (rak trzustki, woreczka żółciowego, pęcherza moczowego, nerki, prostaty).

Z tych powodów konieczne jest podjęcie walki z pasożytami, a więc rozpoczęcie skutecznego leczenia.

Leczenie ludzkich pasożytów nie jest sprawą prostą, ponieważ pasożyty są groźnym i podstępnym przeciwnikiem. Z problemami można się spotkać już na etapie diagnostyki. Wiele osób przekonało się, że negatywny wynik badań laboratoryjnych, nie oznacza, że ich organizm jest wolny od pasożytów. Badania te bardzo często albo prawie zawsze są negatywne, a mimo to pasożyty są obecne.

Sprawdź, jakie są metody leczenia pasożytów u dorosłych.

Jeżeli wiesz już, z czym walczyć, czas rozpocząć leczenie pasożytów u dorosłych. Oczywiście do wyboru jest kilka metod leczenia. Można stosować leki przepisane przez lekarza na receptę lub dostępne w aptekach preparaty. Dobrze jest mieć świadomość, że w Polsce nie są dostępne leki, nawet na receptę, na większość pasożytów jakie mogą atakować człowieka. Taka jest smutna prawda, gdyż ten obszar jest przez medycynę powszechnie lekceważony.Nie ma np leków na przywry, a dostępne leki na pierwotniaki cechują się niską skutecznością.Należy zwrócić także uwagę, na fakt, że część leków poradzi sobie tylko z dorosłymi formami pasożytów, a larwy, cysty i jaja przetrwają kurację. Istnieją leki oddziałujące toksycznie na larwy czy jaja robaków u ludzi. Jednak są one toksyczne i mogą obciążać wątrobę i nie są powszechnie dostępne. Dlatego stosując środki chemiczne i farmakologiczne na pasożyty należy się liczyć  ze skutkami ubocznymi. Lista skutków ubocznych poszczególnych leków jest zróżnicowana, ale może być bardzo długa. Ta forma leczenia ma również swoje ograniczenia w przypadku osób przewlekle chorych i stosujących inne leki, jak również kobiet w ciąży czy karmiących piersią.

Na szczęście nie jest to jedyna metoda leczenia pasożytów u ludzi. Zwolennicy metod naturalnych zalecają stosowanie odpowiednich mieszanek ziołowych. Zioła są tutaj dobrane tak, aby wzajemnie wzmacniać swoje działanie i tworzyć środowisko, niesprzyjające pasożytom, a tym samym doprowadzić do usunięcia pasożytów z organizmu. Zioła muszą być jednak stosowane zwykle bardzo długo, a i w przypadku niektórych pasożytów zioła nie będą skuteczne. Specjaliści od naturalnych metod leczenia robaków u ludzi zalecają również odpowiednią modyfikację jadłospisu. Należy więc włączyć do codziennej diety produkty, których nie lubią robaki, a które wzmacniają układ immunologiczny, są bogatym źródłem witaminy i minerałów.

Kolejną metodą leczenia robaków u ludzi jest terapia biorezonansowa. Biorezonans jest bezinwazyjną i bezbolesną metodą, która pozwala na diagnozowanie oraz leczenie wielu schorzeń przy użyciu specjalnego urządzenia bio-informatycznego. W przypadku pasożytów aparatura zostaje zaprojektowana tak, aby wysyłać konkretne impulsy elektromagentyczne, dobrane pod względem częstotliwości oraz spektrum działania tak, aby unieszkodliwiały z organizmu konkretnego pasożyta. Jest to tak zwana terapia z wykorzystaniem drgań odwrotnych do drgań własnych pasożyta, prowadząca do jego śmierci. Zasada działania biorezonansu pozwala na leczenie pasożytów u ludzi, bez podawania leków czy innych preparatów, a więc bez skutków ubocznych. Ten aspekt jest bardzo ważny, ponieważ pozwala stosować tę terapię u dzieci i osób z niewydolnością wątroby czy nerek, które nie mogą zażywać toksycznych lekarstw. Metoda ta jest też bardzo skuteczna w przypadku pasożytów odpornych na leki, czy takich jak np. przywra, toksoplazma, ameba, lamblia na które w Polsce nie ma w sprzedaży żadnych leków lub są one mało skuteczne.

Zadanie specjalne leczenie pasożytów u dzieci.

Dzieci są bardziej niż dorośli narażone na zarażenie pasożytami. Przede wszystkim nie zawsze pamiętają o przestrzeganiu zasad higieny, często w wkładają palce do buzi, a mniejsze dzieci wkładają do buzi nie tylko ręce. Ponadto nasi milusińscy uwielbiają zabawę w piasku, a źle zabezpieczona piaskownica może być źródłem zakażenia wieloma robakami. Trzeba również pamiętać o tym, że organizm dziecka dopiero uczy się walczyć z przeciwnikami, a więc dziecko łatwiej ulega różnego typu infekcjom czy zakażeniom robakami.

Z drugiej strony organizm dziecka jest delikatny i wielu przypadkach nie można stosować wielu leków, zwłaszcza w przypadku dzieci poniżej 2 roku życia.

Nawet jeżeli dziecko jest już na tyle duże, że lekarz zdecyduje się na przepisanie odpowiedniego lekarstwa, to proces leczenie robaków u dzieci jest bardzo trudny, ponieważ dzieci po prostu zamykają buzie i bardzo trudno przekonać je do zażycia specyfiku.

W przypadku dzieci powyżej 2 roku życia możemy też stosować zioła czy wprowadzać do diety odpowiednie produkty, jednak możemy napotkać na te same problemy, co przypadku leków. Dziecko stwierdzi, że zioła mają gorzki smak i ich nie lubi.

Z tych względów bardzo dogodną metodą leczenia robaków u dzieci jest biorezonans. Ta bezinwazyjna, bezbolesna i w pełni bezpieczna metoda, pozwala skutecznie zwalczać pasożyty u dzieci. Leczenia pasożytów u dzieci metodą biorezonansu, przebiega w ten sam sposób co u dorosłych. W wielu przypadkach okazuje się, że jest to jedyna metodą, jaką można zastosować, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z mniejszymi dziećmi.

A co w przypadku pasożytów mózgu?

Przywykliśmy kojarzyć pasożyty z układem pokarmowym, jednak są robaki, które dobrze się czują w ludzkim mózgu, jak strasznie by to nie brzmiało. Pasożyty w mózgu mogą powodować  bardzo silne bóle głowy, nudności, omdlenia, depresje, padaczkę, skłonności samobójcze czy nawet niektóre choroby psychiczne takie jak schizofrenia.

W skrajnych przypadkach mogą być nawet przyczyną śmierci. Bardzo ważną kwestią jest więc jak najwcześniejsze wykrycie, a następnie leczenie pasożytów mózgu.

Biorezonans jest tutaj skutecznym sposobem, który może wspomóc klasyczne metody diagnostyczne takie jak badanie krwi, tomografia komputerowa czy klasyczny rezonans magnetyczny. Nie jeden raz okazało się, że badanie biorezonansem jest o wiele dokładniejsze niż pozostałe metody. Leczenie robaków mózgu trzeba rozpocząć od szybkiej i trafnej diagnostyki. Kolejne etapy leczenie muszą być konsultowane z lekarzem medycyny tradycyjnej, ponieważ niektóre infekcje pasożytnicze np. pierwotniakiem naegleria fowlerii, prowadzą do śmierci. W wielu wypadkach biorezonas może być skuteczną terapia uzupełniająca leczenie pasożytów mózgu, znacznie skracając czas leczenia i łagodząc jego przebieg.

Przywra chińska trudny przeciwnik.

Przywra to pasożyt należący do grupy płazińców wyróżnia się ich kilka rodzajów, występują w krajach azjatycki i afrykańskich, ale w rzeczywistości ten pasożyt występuje na wszystkich kontynentach. W cyklu życia przywr występuje wiele stadiów rozwoju i żywicieli pośrednich. Zdarza się, że przywra zmienia typowy dla zamieszkania narząd lub występuje u ludzi w innej niż dojrzała formie rozwoju. Te cechy przywr sprawiają, że są one trudnym przeciwnikiem. Do zarażenia dochodzi najczęściej drogą pokarmową lub przez skórę, warto również zwrócić uwagę na fakt, że objawy zarażenia przywrą mogą pojawić się nawet w kilka lat od momentu wniknięcia przywry do organizmu, co znacząco utrudnia postawienie diagnozy. Chociaż zwykle pierwsze objawy pojawiają się po 20-40 dniach od zakażenia, ale mogą być one mało zauważalne.

Przywry pod względem objawów klinicznych dzielimy na przywry krwi, przywry wątroby, przywry jelit, przywrę płucną oraz przywrę trzustkową.

Leczenie przywr należy rozpocząć od postawienia właściwej diagnozy. W tym celu wykonuje się badania laboratoryjne, ale warto także skorzystać z możliwości diagnostycznych, jakie daje biorezonans, który jest o wiele czulszy od tradycyjnych metod w laboratoriach. W leczeniu przywry stosuje się leki przeciwpasożytnicze, jednak aktualnie nie są one dostępne na rynku polskim. Z przywrę chińską można leczyć przy pomocy medycyny naturalnej, a skuteczną terapią jest tutaj biorezonans. Urządzenie wysyła bowiem odpowiednie impulsy pola elektromagentycznego, które oddziałują niszcząco na konkretnego pasożyta. Terapia drganiami odwrotnymi do drgań własnych tej przywry.

Leczenie przywry metodą biorezonansu jest szczególnie zalecane w przypadku przywry wątrobowej, ponieważ zainfekowana wątroba, jest już bardzo obciążona. Może dojść do uszkodzeń mechanicznych wątroby i obumierania jej tkanek. Pasożyt atakuje również drogi żółciowe.

W takim wypadku bezinwazyjna oraz niepowodująca żadnych skutków ubocznych terapia biorezonansem jest bezpieczną metodą zwalczania tego pasożyta.

  • pasożyty leczenie
  • pasożyty ludzkie leczenie
  • przywra chińska leczenie
  • robaki u dzieci leczenie
  • pasożyty dzieci leczenie
  • pasożyty u dzieci czym leczyc
  • pasożyty u dorosłych leczenie
  • pasożyty u dzieci leczenie
  • robaki u dorosłych leczenie
  • pasożyty u ludzi leczenie
  • robaki dzieci leczenie
  • robaki u ludzi leczenie
  • przywra wątroby leczenie
  • pasożyty mózgu leczenie
  • robaki mózgu leczenie
  • leczenie przywry
  • przywra leczenie
  • przywra trzustkowa leczenie

Więcej informacji o pasożytach

Choroby pasożytnicze to powszechny problem, który może dotyczyć każdego z nas. Przywra krwi jest jednym z rodzajów pasożytów, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na zarażenie są dzieci, które często biegają boso po trawnikach i biorą do ust różne rzeczy. Więcej informacji na temat pasożytów u dzieci można znaleźć na stronie pasożyty u dzieci. Lamblia to inny rodzaj pasożyta, który może powodować objawy takie jak bóle brzucha i biegunki. Więcej wiadomości na temat lamblii i jej symptomów można znaleźć na stronie lamblia objawy. Terapia pasożytów jest konieczne, by pozbyć się choroby i uniknąć powikłań. Więcej wiadomości na temat kurowania pasożytów można znaleźć na stronie pasożyty leczenie. Motylica wątrobowa to kolejny typ pasożyta, który może powodować choroby i powikłania. Więcej informacji na temat motylicy wątrobowej można znaleźć na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest typem pasożyta, który może wywoływać infekcje pochwy. Więcej informacji na temat rzęsistka pochwowego można znaleźć na stronie rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu