Cryptocotyle lingua

Cryptocotyle lingua (Crypto = ukryty + cotyle = dysk)

Cryptocotyle_lingua

Jest zbliżona budową i występowaniem do przywry heterophyes i należy do tej samej rodziny

Zakażenia tym pasożytem są oficjalnie notowane w Ameryce Pólnocnej, Europie i Azji. Przywra zasiedla jelito cienkie, pomiędzy kosmkami jelitowymi.

Przywra ta jest małym robakiem o rozmiarze do 1,46mm długości i 0,77mm szerokości. Typowym ostatecznym żywicielem są zwykle mewy i rybitwy, ale także ssaki (np koty, psy) i ludzie także mogą być zakażeni. Pośrednim żywicielem są ślimaki słonowodne i morskie zasiedlające laguny. Cerkaria, które są uwalniane i zasiedlają ciało ryb słonowodnych i morskich. Ssaki i ludzie mogą zostać zainfekowani poprzez spożycie surowych ryb.

Objawy zakażenia:

Często brak jest objawów klinicznych,

Brak jest miarodajnych informacji o możliwych objawach, należy założyć że są zbliżone, ale mniej zarysowane do objawów zakażenia przywrami z rodziny heterophes, jak np. Metagonimus yokogawai.

Więcej informacji o pasożytach

Choroby pasożytnicze to pospolity problem, który może dotyczyć każdego z nas. Przywra krwi jest jednym z typów pasożytów, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Zwłaszcza narażone na zakażenie są dzieci, które często biegają boso po trawnikach i biorą do ust różne przedmioty. Więcej informacji na temat pasożytów u dzieci można znaleźć na stronie pasożyty u dzieci. Lamblia to inny rodzaj pasożyta, który może powodować objawy takie jak bóle brzucha i biegunki. Więcej informacji na temat lamblii i jej objawów można znaleźć na stronie lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest konieczne, aby pozbyć się choroby i uniknąć powikłań. Więcej informacji na temat kurowania pasożytów można znaleźć na stronie pasożyty leczenie. Motylica wątrobowa to następny rodzaj pasożyta, który może powodować choroby i powikłania. Więcej wiadomości na temat motylicy wątrobowej można znaleźć na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest typem pasożyta, który może powodować infekcje pochwy. Więcej informacji na temat rzęsistka pochwowego można znaleźć na stronie rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu