Przywra trzustki – eurytrema pancreaticum

Przywra trzustki (euretremiasis)
Eurytrema pancreaticum

przywra_trzustki
Jest wielkości 1-1,5 cm, płaska i owalna o wrzecionowatym kształcie. Pasożytuje w przewodach trzustki i jelicie cienkim przeżuwaczy, np. świń i koni, a także w trzustce ludzi, gdzie może żyć wiele lat. Występuje często w Azji Południowej, Brazylii, ale także w innych częściach świata, w tym w Europie. Przywra trzustkowa jest słabo rozpoznana i opisana w literaturze medycznej, mimo że zakażenia tym pasożytem są częste, także w Polsce. Możliwe jest zakażenie wieloma osobnikami tego pasożyta jednocześnie. Generalnie jest pasożytem trzustki, ale rzadziej także dróg żółciowych. Przywra trzustki ma układ narządów rozrodczych podobny jak u motylicy. Jaja mają do 60 µm. Żywiciele pośredni to ślimaki lądowe, a potem koniki polne. Do zakażenia u ludzi dochodzi w podobny sposób jak większością innych przywr, zwykle poprzez zjedzenie surowizny np. typu sałata, rukola, natka oraz małych owoców, które były podlewane wodą zawierającą pasożyty (zbiorniki wody stojącej, deszczówka, rowy, sadzawki, w których żyją slimaki itp – więc uprawy ekologiczne stosujące wodę stojącą lub deszczówkę do nawadniania wydają się bardziej niebezpieczne w tym względzie), kontakt z zakażoną wodą, roślinami, na których znajdują się metacerkarie przywry. Wszelkie produkty rolne po których przeszedł ślimak, np truskawki, zielenina (błyszczący ślad po ślimaku) mogą być zakażone przywrami. Bydło zaraża się poprzez zjedzenie np. zakażonej trawy, trawy z konikami polnymi zakażonymi przywrą lub ślimakami.
Należy podkreślić, że oficjalna medycyna nie posiada praktycznie żadnych skutecznych narzędzi do wykrycia tych przywr w organizmie, a temat tych pasożytów jest bagatelizowany. Badania kału prawie nigdy nie znajdują żadnych jaj przywr, mimo że większość ludzi jest zakażona jakimiś przywrami. Wykrywane są natomiast później przez oficjalną medycyną bardzo groźne powikłania chorobowe, często w zaawansowanej postaci, wywołane wieloletnią obecnością przywry w trzustce, o których jest poniżej.
.
Objawy zakażenia
Powoduje chorobę euretremiasis. Objawy kliniczne eurytremiasis na początkowym etapie zazwyczaj są łagodne, najczęściej ból na środku brzucha, za lub nad żołądkiem lub w okolicach woreczka żółciowego. Są także zgłaszane powiększenie wątroby i objawy ogólne, bóle głowy. W rzadkich przypadkach może wystąpić eozynofilia (zwiększenie liczby eozynofilów w rozmazie krwi powyżej 4% wszystkich leukocytów). Ciężkie zakażenia mogą być rozpoznane jako zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym jamy brzusznej, wzdęcia, wymioty, biegunki lub zaparcia.
Eurytrema pancreaticum to częsty pasożyt osób chorych na cukrzycę II typu, więc związek tego pasożyta z cukrzycą wydaje się oczywisty. Pierwsza Dr. Chulda Clark zaobserwowała, iż wszyscy jej pacjenci (chorzy na cukrzycę II typu) mieli w trzustce tę pasożytniczą przywrę. Inne możliwe objawy to zatory przewodów trzustkowych i powtarzające się bolesne zapalenie trzustki. Metabolity tych przywr mogą powodować reakcje alergiczne oraz zatrucie toksynami i wyniszczenie organizmu. Przywra trzustki jest także uważana za istotną możliwą przyczynę pierwotnego raka trzustki, który zwykle bywa wykrywany w zaawansowanym stadium, gdyż wcześniej nie daje żadnych objawów, podobnie jak większość zakażeń Eurytrema pancreaticum jest bezobjawowych przez wiele lat zanim nie pojawi się cukrzyca, zapalenie trzustki lub rak.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to częsta przyczyna problemów zdrowotnych, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Niektóre z nich, takie jak przywra krwi, mogą powodować poważne choroby zakaźne. Dzieci szczególnie są narażone na zakażenie – pasożyty u dzieci. Lamblia to jedna z częstszych form pasożytów, a jej lamblia objawy obejmują bóle brzucha i biegunki. Leczenie pasożytów może być skuteczne, ale ważne jest, żeby wybrać właściwe pasożyty leczenie dostosowane do rodzaju pasożyta. Motylica wątrobowa to inny rodzaj pasożyta, który może wywoływać poważne choroby wątroby. Rzęsistek pochwowy to pasożyt, który może wywoływać infekcje pochwy i inne trudności zdrowotne, takie jak rzęsistek pochwowy.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu