Echinostoma Revolutum – Echinostomiasis

Echinostoma Revolutum (przywra jelit) – Echinostomiasis

Echinostoma_revolutum

Echinostoma revolutum jest przywrą, która może być pasożytem u ludzi. Przywra posiada wydłużony kształt o długoœści 8.0-9,5 mm oraz szerokośœci 1,2-2,1 mm.

Echinostoma Revolutum jest najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem ze wszystkich 20 gatunków Echinostomatidae i występuje na wszystkich kontynentach, nie tylko w Ameryce Północnej, Azji, Afryce.

Zakażenie Echinostoma Revolutum następuje po spożyciu surowych śœlimaków, mięczaków lub żab, które są żywicielami pośœrednimi. Rozmnaża się bezpłciowo, tworząc kolejne pokolenia i stadia; miracidium, sporocysty, redie, cerkarie, które wydostają się ze œśluzem ze œślimaka. Drugim gospodarzem może być również œślimak innego gatunku, w którym następuje rozwój i przekształcenie w metacerkarie.

Objawy zakażenia:

Zakażenie przywrą powoduje chorobę echinostomiasis. Objawami może być osłabienie i wycieńczenie. W przypadku cięższych zakażeń może wystąpić  krwotoczne zapalenie jelit, niedokrwistość.

 

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym kłopotem, który może dotyczyć każdego z nas. Mogą wywoływać różne choroby, takie jak przywra krwi czy motylica wątrobowa. Dlatego ważne jest, żeby regularnie wykonywać badanie na pasożyty, szczególnie jeżeli cierpisz na niepokojące objawy. Pasożyty są zwłaszcza ryzykowne dla dzieci, dlatego warto wykonywać u nich częste badania – pasożyty u dzieci. Warto też zwrócić uwagę na objawy takie jak lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest konieczne, żeby uniknąć poważniejszych powikłań zdrowotnych. Jeśli zauważysz u siebie objawy, skonsultuj się ze specjalistą i zastosuj pasożyty leczenie. Nie bagatelizuj również problemu takiego jak rzęsistek pochwowy, który może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu