Heterophyes heterophyes

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Heterophyes heterophyes (Heterophyoza)
przywra jelit

pryzwra_heterophyes
Należy do najmniejszych przywr u człowieka. Posiada rozmiar do 0,4mm x 1,7mm. Oprócz ludzi, przywra ta występuje u różnych ryb oraz ssaków, w tym kotów i psów. Zasiedla przede wszystkim jelita, ale zdarza się „nieprawidłowe położenie” i zakażenie może objąć mózg, rdzeń kręgowy lub serce. Żywicielem pośrednim jest ślimak, w którym rozwijają się miracydia, a następnie sporocysty, redie i cerkarie. Następnie dostają się do organizmu ryb słodkowodnych i jako metacerkarie otorbiają się. Żywiciel ostateczny zaraża się tymi przywrami zwykle przez zjedzenie surowych, niedogotowanych lub solonych ryb z metacerkariami. Możliwe jest także zakażenie poprzez spożycie żywności np. zieleniny podlewanej zakażoną wodą lub mytej w takiej wodzie. Tego pasożyta rzadziej spotyka się w Polsce. Geograficznie najczęściej występuje w Egipcie, Tunezji, Izraelu, na Bliskim i Dalekim Wschodzie  skąd mogą przywieźć go turyści. W przewodzie pokarmowym człowieka metacerkarie przyczepiają się do ściany jelita cienkiego, gdzie pozostają.

Objawy zakażenia
Wywołuje heterophyozę. Objawy się pojawiają średnio po 9 dniach po spożyciu metacerkarii, powodując niestrawność, kolki ból brzucha (często po lewej stronie), biegunki i eozynofilię. Możliwe są ogniskowe reakcje zapalne i nadżerki w miejscu zamocowania przywry do jelita. Przywry żyją ok roku i mogą przenikać przez błonę śluzową, a ich jaja mogą za pośrednictwem naczyń chłonnych dostawać się do systemowego układu naczyniowego. Jaja znaleziono np. w naczyniach włosowatych mózgu, sercu, płucach, śledzionie i wątrobie, gdzie powoduje zmiany ziarniniakowe indukujące kliniczne patologie, a także zapalenie mięśnia sercowego i zwłóknienia. Możliwe jest zakażenie pozornie bez widocznych objawów.

Więcej informacji o pasożytach

Zakażenia pasożytnicze, takie jak przywra krwi, są poważnym zagrożeniem dla zdrowia. By uzyskać pewność co do obecności pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty. Pasożyty są zwłaszcza niebezpieczne u dzieci, dlatego warto regularnie monitorować ich stan zdrowia, szczególnie w kontekście pasożyty u dzieci.

Jednym z najczęstszych rodzajów pasożytów jest lamblia, która może wywoływać objawy, takie jak bóle brzucha i wzdęcia. Więcej informacji na temat lamblia objawy znajdziesz na naszej stronie. Aby pozbyć się pasożytów, konieczne jest ich pasożyty leczenie. Innym rodzajem pasożytów, które mogą wywoływać poważne trudności zdrowotne, jest motylica wątrobowa. W przypadku infekcji u kobiet, ważne jest obserwowanie stanu zdrowia i wykluczanie obecności rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu