Metagonimus yokogawai

Metagonimus yokogawai
Metagonimus_yokogawai

Pasożytnicza przywra, jedna z najmniejszych jakie są spotykane u człowieka. Jest zbliżona budową i występowaniem do przywry heterophyes. Posiada wielkość ok 2 x 0,5 mm. Metagonimus yokogawai jest przywrą jelit. Zakażenie tą przywrą wywołuję metagonimozę. Przywry te są często spotykane na Dalekim Wschodzie, w Azji Środkowej, Rosji, na Bałkanach, w Hiszpanii i w Izraelu. Żywicielem ostatecznym mogą być ludzie, koty, psy i ptaki.

Dorosłe przywry produkują jaja, które są wydalane z z kałem żywiciela. Następnie są zjadane przez ślimaki, gdzie przechodzą kolejne stadia rozwojowe: sporocysty, redie i cerkarie. Po opuszczeniu limaka przeobrażają się w metacerkarie, które dostają się do ryb słodkowodnych. Żywiciel ostateczny zaraża się przywrami przez zjedzenie surowych, wędzonych na zimno, niedogotowanych lub solonych ryb z metacerkariami. W przewodzie pokarmowym metacerkarie przyczepiają się do ściany jelita cienkiego i dojrzewają do postaci dorosłych.

Objawy zakażenia:

Objawy się pojawiają średnio po 9 dniach po spożyciu metacerkarii, powodując niestrawność, kolki ból brzucha (często po lewej stronie), biegunki i eozynofilię. Możliwe są ogniskowe reakcje zapalne i nadżerki w miejscu zamocowania przywry do jelita. Przywry żyją ok roku i mogą przenikać przez błonę śluzową, a ich jaja mogą za pośrednictwem naczyń chłonnych dostawać się do systemowego układu naczyniowego. Jaja znaleziono np. w naczyniach włosowatych mózgu, sercu, płucach, śledzionie i wątrobie, gdzie powoduje zmiany ziarniniakowe indukujące kliniczne patologie, a także zapalenie mięśnia sercowego i zwłóknienia. Możliwe jest zakażenie pozornie bez widocznych objawów.

Więcej informacji o pasożytach

  • „Przywra krwi” to jedna z chorób zakaźnych, które są powodowane przez pasożyty. Dowiedz się więcej na temat tej choroby na stronie przywra krwi.
  • Chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony pasożytami? Skorzystaj z badanie na pasożyty.
  • Pasożyty u dzieci to temat, który powinien być zwłaszcza ważny dla rodziców. Więcej informacji na temat pasożytów u dzieci można znaleźć na stronie pasożyty u dzieci.
  • Chcesz poznać objawy lamblii? Zobacz na stronie lamblia objawy.
  • Pasożyty leczenie to kluczowy temat dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się pasożytów. Więcej wiadomości można znaleźć na stronie pasożyty leczenie.
  • Motylica wątrobowa jest jednym z rodzajów pasożytów, które atakują nasz organizm. Dowiedz się więcej na stronie motylica wątrobowa.
  • Rzęsistek pochwowy jest jednym z typów pasożytów, które mogą atakować nasze narządy płciowe. Więcej wiadomości na temat rzęsistka pochwowego na stronie rzęsistek pochwowy.
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu