Badania laboratoryjne krwi, treści i wydzielin

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Laboratoryjne badania krwi pozwalają wykryć część inwazji pasożytniczych. Badania diagnostyczne można podzielić na bezpośrednie i pośrednie.

 

DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność aż 100 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę odporną na wszystkie leki
BRM-Med BIOREZONANS WARSZAWA
535 40 40 40

kliknij link:  https://www.biorezonans-warszawa.pl/pasozyty-badania

 

 

Metody bezpośrednie
Bezpośrednie mają na celu znalezienie pasożyta będącego źródłem infekcji. Do przeprowadzania badań bezpośrednich wykorzystywane są metody mikroskopowe. Ma ono niewątpliwie duże znaczenie przy diagnostyce włośnicy i wągrzycy.
Badanie krwi jest zlecane przez lekarzy, gdy podejrzewa się chorobę pasożytniczą związaną z zakażeniem właśnie włośniem krętym, tasiemcem bąblowcowym, wągrem tasiemca uzbrojonego, toksoplazmą, zarodźcem malarycznym, świdrowcem, leiszmanią, amebą pozajelitową, nicieniem tropikalnym.
To badanie jest także szczególnie ważne w przypadku wykrywania pasożytów krwi zagnieżdżających się wewnątrz czerwonych krwinek np. babesioza, malaria, które tylko wewnątrz komórek mogą być wykryte.
.
Inne badania bezpośrednie:
Badanie żółci może być konieczne przy diagnostyce lambli, motylicy wątrobowej i niektórych innych gatunków przywr
Badanie treści dwunastniczej przy podejrzeniu inwazji węgorka jelitowego
Badanie moczu przy przywrze żylnej i rzęsistku pochwowym
Badanie śliny i wydzieliny z dróg oddechowych przy rzęsistku policzkowym i przywrze płucnej
Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego przy świdrowcu afrykańskim
Wymaz z błony śluzowej odbytnicy na obecność jednego z gatunków przywr
Badanie tkanek pobranych po zabiegu chirurgicznym po usunięciu tasiemca bąblowcowego lub zakażeniu wągrami tasiemca uzbrojonego.
.
Metody pośrednie
Metody pośrednie natomiast szukają odpowiedzi organizmu na infekcje. Ważna jest obecność przeciwciał produkowanych przez zakażony organizm jak również antygenów, które wytwarza pasożyt. Badania typu pośredniego to badania serologiczne, immunologiczne, molekularne (test hemaglutynacji biernej IHA, test immunoenzymatyczny ELISA, immunoelektroforeza). Badanie serologiczne ma za zadanie wykryć przeciwciała wytworzone przez organizm w związku z inwazją pasożyta, rozpoznanego jako ciało obce oraz antygeny pasożyta. Układ odpornościowy walczy z pasożytem poprzez produkcję właśnie przeciwciał, których zadaniem jest generalnie neutralizowanie antygenów. Tych przeciwciał i antygenów poszukuje się w badaniach krwi za pomocą metody immunologicznej.
Interpretacja wyników badań serologicznych przysparza jednak trudności. Wytwarzane są różne klasy przeciwciał: IgG, IgM, IgA. Ważne jest miano przeciwciał w odniesieniu do jednostki np.  j.m./ml, AU/ml, a także treshold (próg badania). Najważniejsze są badania wykrywające poziom przeciwciał IgG oraz IgM, gdzie IgG świadczą o kontakcie z pasożytem w przeszłości, a IgM świadczą o aktualnej obecności pasożyta. Dla lepszej interpretacji warto wykonać kilka oznaczeń mian w przeciągu okresu czasu, gdyż ważne jest tempo narastania przeciwciał, wtedy można określić czy inwazja pasożytnicza jest w fazie wzrostowej.
Niestety wyniki badań serologicznych dają także fałszywie ujemne wyniki, więc mimo uzyskania ujemnego wyniku badania nie można być pewnym, że pasożyta rzeczywiście nie ma. Często  organizm nie zdąży jeszcze zareagować na zakażenie i ich wykształcić, mimo że chory odczuwa już pewne dolegliwości choroby pasożytniczej. Może to być jedna z przyczyn fałszywie ujemnych wyników. W przypadku dalszych wątpliwości można po pewnych czasie powtórzyć test lub skorzystać z innej diagnostyki np. z użyciem technik molekularnych PCR lub techniki niekonwencjonalnej badania żywej kropli krwi lub biorezonansowej.
.
Diagnostyka obecności przywr jest nieco inna i zróżnicowana
Przywry są pasożytami, które mogą wywoływać u człowieka bardzo różnorodne objawy chorobowe, a ich diagnostyka jest nieco inna i zależna od rodzaju przywry. Przywry bytują we krwi, w jelitach, w wątrobie, w trzustce, w płucach oraz w ściance pęcherza moczowego.
Kilka gatunków Schistosoma jest pasożytami krwi i łatwo się nimi zarazić podczas kąpieli w jeziorze lub stawie. Część tych inwazji wykrywa się poprzez badanie krwi, ale w niektórych przypadkach, w celu  wykrycia, bada się kał oraz wziernikuje odbytnicę oraz pobiera wycinki błony śluzowej z tej okolicy i bada na obecność przywr.
Przywra żylna może wnikać poprzez cewkę moczową i powodować stany zapalne pęcherza moczowego. Jej obecność diagnozuje się poprzez badania moczu.
Motylica wątrobowa także należy do przywr i występuje powszechnie. Źródłem zakażenia jest zanieczyszczona woda lub źdźbła trawy wsadzane do ust. Choroba może przypominać ostre zapalenie dróg żółciowych z żółtaczką i boleściami. Przy podejrzeniu motylicy wątrobowej wykonuje się standardowo badanie kału. Najczęściej jednak nie można wykryć pasożyta w początkowym etapie zakażenia, jest to możliwe po kilku miesiącach – minimum 2. W diagnostyce może być także wykorzystana do badania żółć i surowica krwi.
Podstępna i rzadko diagnozowana jest przywra trzustki, bytująca w przewodach trzustkowych. Często jest obecna u diabetyków. Ten gatunek przywr jest podejrzewany o wpływ na rozwój nowotworu trzustki. Jej diagnostyka laboratoryjna jest bardzo trudna i najpewniejsze będzie badanie biorezonansowe na jej obecność.
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu