Badanie żywej kropli krwi

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Badanie żywej kropli krwi

 

Badanie to stało się modne. Świeżo pobraną krew ogląda się pod mikroskopem i na ekranie w małym i średnim powiększeniu, najczęściej w jasnym polu, znacznie rzadziej w tzw. ciemnym polu. Pozwala ono nieraz zauważyć symptomy inwazji pasożytniczej (obecność przeciwciał), ale nie jest zwykle w stanie określić jakiego typu są to pasożyty. Są pewne charakterystyczne cechy obrazu krwi u osoby, u której stwierdza się pasożyty. Nie można we krwi zwykle znaleźć jaj lub larw pasożyta, bo jaja lub larwy tylko części gatunków pasożytów dostają się do układu krwionośnego. Często one same są znacznie wieksze od materiału badanego w żywej kropli. Niektóre pasożyty, w tym część pierwotniaków, usadawiają się wewnątrz samych krwinek i trzeba sporządzić specjalistyczny preparat z erytrocytu w olbrzymim powiężeniu aby go wykryć, czego badanie żywej kropli krwi nie jest w stanie zapewnić.

Także badanie żywej kropli krwi może być na pewno bardziej dokładne od badania kału w laboratorium, ale zwykle nie będzie w stanie określić z jakiego typu pasożytem mamy do czynienia. Nie jest na pewno tak dokładne jak badanie biorezonansowe, którego czułość i dokładność jest praktycznie 100% i pozwala wykryć tyle różnych pasożytów iloma próbkami dysponuje dany gabinet. Może to być nawet 60 różnych gatunków typów pasożytów, a badanie żywej kropli krwi zwykle ogranicza się do kilku najważniejszych.

Badanie żywej kropli krwi jest więc na pewno diagnostyką, która przeżywa renesans i jest poprostu modne i bardzo medialne (pacjentowi pokazuje się na dużym ekranie „pani zobaczy tu jest robak, tu jest candida, a tu…. itd”), ale jest niedokładne i posiada istotne ograniczenia, które są pomijane w marketingowym przekazie gabinetów medycyny naturalnej oferującej to badanie.

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, który może dotyczyć każdego z nas. Mogą wywoływać różne choroby, takie jak przywra krwi czy motylica wątrobowa. Dlatego ważne jest, aby regularnie wykonywać badanie na pasożyty, szczególnie jeśli cierpisz na niepokojące objawy. Pasożyty są zwłaszcza ryzykowne dla dzieci, dlatego warto przeprowadzać u nich regularne badania – pasożyty u dzieci. Warto też zwrócić uwagę na objawy takie jak lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest konieczne, aby uniknąć poważniejszych powikłań zdrowotnych. Jeżeli zauważysz u siebie objawy, skonsultuj się ze ekspertem i zastosuj pasożyty leczenie. Nie bagatelizuj również problemu takiego jak rzęsistek pochwowy, który może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu