Loa loa

Filarie

Są sprawcami filariozy. Filarie należą do nitkowców, jednej z podgrupy nicieni. Pasożytują w układzie limfatycznym, węzłach chłonnych lub tkance łącznej. Posiadają nitkowate ciało o długości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Samice rodzą żywe nitkowate larwy, które występują okresowo we krwi, w skórze, a także innych częściach np. w spojówkach. Nitkowce są przenoszone przez owady np. komary, bąki, meszki, muchówki.
Człowiek zaraża się larwami nitkowców poprzez ukąszenie owadów. Najważniejszymi są dirofilaria immitis, wuchereria bancrofti, brugia malayi, onchocerca volvulus, loa loa.

loa loa
loa_loa
loa_loa_w_oku
Powoduje loaozę. Występuje w środkowo–zachodniej Afryce. Przenoszona jest przez bąka. Mikrofilarie pojawiają się nieregularnie we krwi. Dojrzałe postacie wędrują w tkance podskórnej lub spojówce oka.

Objawy zakażenia
– obrzęk skóry,
– wędrująca larwa, drążąca tunele pod skórą,
– zajęcie gałki ocznej,
– zmiany wypryskowe lub rumieniowate,
– obrzęk kablarski (okresowe zmiany obrzękowe wokół martwych pasożytów np. w okolicy stawów),
– obrzęk nagłośni,
– zapalenie mózgu.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, z którym boryka się wiele osób. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych chorób i powikłań. Przywra krwi jest jednym z nich. Diagnostyka pasożytów może być trudna, dlatego ważne jest, aby w razie podejrzenia wykonać badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na infekcje są dzieci. Pasożyty u dzieci mogą wywoływać poważne problemy zdrowotne, dlatego ważne jest, żeby regularnie kontrolować ich stan. Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, która może powodować szereg symptomów. Więcej wiadomości na temat symptomów lamblii można znaleźć na stronie lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest istotne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania powikłaniom. Na stronie pasożyty leczenie znajdują się szczegółowe dane na temat tego, jak efektywnie leczyć pasożyty. Innym poważnym pasożytem jest motylica wątrobowa, o której można przeczytać na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest również częstym problemem, o którym można przeczytać na stronie rzęsistek pochwowy. W każdym przypadku ważne jest, by skonsultować się ze specjalistą w celu uzyskania właściwej diagnostyki i planu leczenia.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu