Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego
|
Filarie
Są sprawcami filariozy. Filarie należą do nitkowców, jednej z podgrupy nicieni. Pasożytują w układzie limfatycznym, węzłach chłonnych lub tkance łącznej. Posiadają nitkowate ciało o długości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Samice rodzą żywe nitkowate larwy, które występują okresowo we krwi, w skórze, a także innych częściach np. w spojówkach. Nitkowce są przenoszone przez owady np. komary, bąki, meszki, muchówki.
Człowiek zaraża się larwami nitkowców poprzez ukąszenie owadów. Najważniejszymi są dirofilaria immitis, wuchereria bancrofti, brugia malayi, onchocerca volvulus, loa loa.
loa loa


Powoduje loaozę. Występuje w środkowo–zachodniej Afryce. Przenoszona jest przez bąka. Mikrofilarie pojawiają się nieregularnie we krwi. Dojrzałe postacie wędrują w tkance podskórnej lub spojówce oka.
Objawy zakażenia
– obrzęk skóry,
– wędrująca larwa, drążąca tunele pod skórą,
– zajęcie gałki ocznej,
– wędrująca larwa, drążąca tunele pod skórą,
– zajęcie gałki ocznej,
– zmiany wypryskowe lub rumieniowate,
– obrzęk kablarski (okresowe zmiany obrzękowe wokół martwych pasożytów np. w okolicy stawów),
– obrzęk nagłośni,
– zapalenie mózgu.
DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 150 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków Obecnie jedyna taka oferta na rynku Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę oporną na inne terapie BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|