Dirofilaria immitis

Filarie

Są sprawcami filariozy. Filarie należą do nitkowców, jednej z podgrupy nicieni. Pasożytują w układzie limfatycznym, węzłach chłonnych lub tkance łącznej. Posiadają nitkowate ciało o długości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Samice rodzą żywe nitkowate larwy, które występują okresowo we krwi, w skórze, a także innych częściach np. w spojówkach. Nitkowce są przenoszone przez owady np. komary, bąki, meszki, muchówki.

Człowiek zaraża się larwami nitkowców poprzez ukąszenie owadów. Najważniejszymi są dirofilaria immitis, wuchereria bancrofti, brugia malayi, onchocerca volvulus, loa loa.

Dirofilaria immitis
dirofilaria_immitis
dirofilaria_immitis_2

Wywołuje dirofilariozę. Jest to gatunek nicienia bytujący głównie u ssaków drapieżnych, sporadycznie u człowieka. Posiada rozmiar do 30 cm. Przenoszony jest przez komara i może go mieć pies lub kot. Pasożyt ten występuje na całym świecie, szczególnie w klimacie ciepłym i umiarkowanym. Postać larwalna przenoszona jest na skórę, z której powoli wnika do wnętrza organizmu. Przemieszcza się do prawej komory serca lub pnia tętnicy płucnej, gdzie dojrzewa.

Objawy zakażenia
dojrzewanie i gromadzenie się robaków wewnątrz serca (brak wyraźnych objawów lub oznak choroby),
gdy wiele robaków znajduje się w sercu (znaczna utrata masy ciała, omdlenia, odkrztuszanie krwi, zastoinowa niewydolność serca),
rzadko nicień dostaje się do nietypowych miejsc, jak oczy, mózg lub tętnica (ślepota, napady drgawek, kulawizna).
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Jeśli interesuje Cię temat pasożytów, warto zaznajomić się z informacjami dostępnymi na stronie pasozyty.org.pl. Odnajdziesz tam szczegółowe opisy chorób zakaźnych wywoływanych przez różnego rodzaju pasożyty, takie jak przywra krwi. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy jesteś zakażony, możesz wykonać badanie na pasożyty. Na stronie odnajdziesz też informacje o pasożytach u dzieci, takich jak lamblia objawy czy pasożyty u dzieci. Dowiesz się też, jakie metody kurowania są dostępne, takie jak pasożyty leczenie. Zobacz też dane na temat chorób powodowanych przez motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu