Capillaria hepatica

 

Capillaria hepatica

Capillaria_hepatica

Capillaria hepatica jest pasożytniczym nicieniem występującym u ssaków, w tym gryzoni i względnie rzadko u ludzi. Ma kształt smukłego niciena o maksymalnych rozmiarach do 78mm x 0.20mm, ale samce są nawet 3x mniejsze. Cykl życia tego pasożyta może się zamknąć w organizmie jednego żywiciela, ale jaja zawarte w wątrobie, muszą dojrzewać na zewnątrz organizmu żywiciela (w środowisku) przed zainfekowaniem nowego gospodarza. Konieczna jest śmierć gospodarza, albo poprzez zjedzenie przez inne stworzenie lub po śmierci w wyniku rozkładu, aby mogło dojść do zakończenia cyklu życiowego. Jaja dojrzewają także w glebie. Pasożyt występuje w strefie umiarkowanej i tropikalnej na każdym kontynencie. Spośród infekcji u ludzi większość stwierdzono u dzieci.

Tkanką zajmowaną przez tego pasożyta jest wątroba, gdzie pasożyt także składa jaja. Sporadycznie u człowieka larwy migrują do płuc, nerek i innych narządów.

Objawy zakażenia

powoduje capillariasis wątroby,

bóle brzucha w okolicy wątroby,

utrata masy ciała,

brak apetytu,

gorączka i dreszcze,

poważne zaburzenia wątroby,

zapalenie wątroby,

uszkodzenia i obumieranie miąższu wątroby przez migrującego robaka,

obumierające w wątrobie robaki prowadzą do reakcji immunologicznej i przewlekłego stanu zapalnego, zwłóknień i rozrostu tkanki łącznej

marskość wątroby,

ziarniaki w miąższu w których zostają zamknięte jaja w tkance łącznej,

wodobrzusze,

kamienie żółciowe,

pasożyt może spowodować śmiertelne komplikacje u ludzi.

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, z którym boryka się wiele osób. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych chorób i powikłań. Przywra krwi jest jednym z nich. Diagnostyka pasożytów może być trudna, dlatego ważne jest, żeby w razie podejrzenia wykonać badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na infekcje są dzieci. Pasożyty u dzieci mogą powodować poważne trudności zdrowotne, dlatego ważne jest, by regularnie monitorować ich stan. Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, która może wywoływać szereg objawów. Więcej informacji na temat objawów lamblii można znaleźć na stronie lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest istotne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania powikłaniom. Na stronie pasożyty leczenie znajdują się szczegółowe dane na temat tego, jak skutecznie leczyć pasożyty. Innym poważnym pasożytem jest motylica wątrobowa, o której można przeczytać na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest również częstym problemem, o którym można przeczytać na stronie rzęsistek pochwowy. W każdym przypadku ważne jest, aby skonsultować się ze ekspertem w celu uzyskania właściwej diagnostyki i planu leczenia.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu