Wuchereria bancrofti / brugia malayi

Filarie

Są sprawcami filariozy. Filarie należą do nitkowców, jednej z podgrupy nicieni. Pasożytują w układzie limfatycznym, węzłach chłonnych lub tkance łącznej. Posiadają nitkowate ciało o długości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Samice rodzą żywe nitkowate larwy, które występują okresowo we krwi, w skórze, a także innych częściach np. w spojówkach. Nitkowce są przenoszone przez owady np. komary, bąki, meszki, muchówki.

Człowiek zaraża się larwami nitkowców poprzez ukąszenie owadów. Najważniejszymi są dirofilaria immitis, wuchereria bancrofti, brugia malayi, onchocerca volvulus, loa loa.

Wuchereria bancrofti
filarioza_wuchereria_bancrofti_-_limfatyczna
Filarioza_ofiara_3
Filarioza_ofiara
Filarioza_ofiara_2
Zakażenie wuchereria bancrofti (nitkowcem ludzkim) jest najczęściej bezobjawowe, zwłaszcza u osób, które przez krótki czas były narażone na zarażenie. Dopiero intensywne i powtarzające się zakażenia powodują charakterystyczne objawy. Występuje w obszarze geograficznym pomiędzy zwrotnikami. Jest przenoszona przez komary. Dojrzałe osobniki umiejscawiają się w układzie limfatycznym, w tym w węzłach chłonnych, śledzionie, a także w wątrobie.

 

Objawy zakażenia
Wokół postaci dojrzałych tworzy się tkanka ziarninująca, doprowadzająca po latach do nieodwracalnych zmian zwapnieniowych i niedrożności układu chłonnego. Prowadzą one do tworzenia się zgrubień np. w pachwinie, pękania dużych naczyń chłonnych, wodniaka jądra oraz do słoniowacizny kończyn, narządów płciowych lub sutka.

 

objawy początkowej inwazji:
– krótkotrwała, nawracająca gorączka,
– stan zapalny węzłów chłonnych,
– stan zapalny obwodowych naczyń chłonnych

 

późniejsze powikłania w postaci:
– zapalenia nasieniowodu, najądrza lub jądra,
– obrzęk zastoinowy kończyn,
– obrzęk zastoinowy sutka,
– zmiany atroficzne na skórze w miejscu obrzęku,
– infekcje skóry.

 

brugia malayi
Występuje w Azji Południowo-Wschodniej i na Dalekim Wschodzie. Zakażone są nią małpy, psy, koty i jest przenoszona na ludzi przez komary. Inwazje objawowe burgia malayi występują częściej u dzieci.

 

Objawy zakażenia
– eozynofilia,
– powiększenia obwodowych i trzewnych węzłów chłonnych
– pneumonitis (zapalenie płuc połączone z konsolidacją i wysięgiem),
– słoniowacizna stóp i podudzi
Odmianą jest burgia timori występująca na wyspach Flores  i Timor (Indonezja), jej inwazja ma dość gwałtowny przebieg kliniczny.

 

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to jedna z najczęstszych przyczyn chorób u ludzi i zwierzaków. Mogą one powodować poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego ważne jest, żeby regularnie poddawać się badanie na pasożyty. Pasożyty krwi, takie jak przywra krwi, zwłaszcza dotykają dzieci – pasożyty u dzieci. Innym częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy mogą być trudne do spostrzeżenia. Choroby wywoływane przez pasożyty, takie jak motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy, wymagają szybkiego i skutecznego pasożyty leczenie. Aby zapobiegać zakażeniom, ważne jest przestrzeganie zasad higieny i regularne poddawanie się badaniom.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu