Mansonella streptocerca

Mansonella streptocerca

Mansonella streptocerca – gatunek pasożytniczego nicienia (Nematoda). Znaleziona w Afryce i tropikalnych Amerykach, rozprzestrzeniana przez gryzące muszki lub meszki. Zarówno postacie dojrzałe, jak i mikrofilarie, pasożytują w skórze człowieka oraz szympansów.

Objawy zakażenia

Wywołuje chorobę zwaną mansonelozą, która zwykle przebiega łagodnie, choć czasem może powodować powikłania w postaci zapalenia skóry (egzemy) klatki piersiowej i ramion. Choroba zwykle ma przebieg bezobjawowy.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty, czyli mikroorganizmy, które żyją kosztem naszego zdrowia, są częstym zjawiskiem. Są one przenoszone na różne sposoby, takie jak kontakt z zainfekowanymi osobami lub zwierzętami, jedzenie nieodpowiednio ugotowanej żywności lub picie wody zanieczyszczonej pasożytami. Wiele chorób, takich jak przywra krwi, może być spowodowane przez pasożyty. W celu wykrycia pasożytów, należy wykonać badanie na pasożyty. Szczególnie narażone są dzieci, które często nie zachowują wystarczającej higieny – pasożyty u dzieci.

Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, której lamblia objawy są bliźniacze do innych chorób jelitowych. Leczenie pasożytów może być skomplikowane i wymagać kilku etapów. Ważne jest, żeby skonsultować się ze specjalistą i przestrzegać jego zaleceń, żeby uzyskać najlepsze efekty – pasożyty leczenie. Innym często występującym pasożytem jest motylica wątrobowa, która może wywoływać poważne choroby wątroby. Rzęsistek pochwowy jest innym rodzajem pasożyta, który może wywoływać infekcje i trudności zdrowotne, takie jak rzęsistek pochwowy.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu