Dirofilaria repens

Filarie

Są sprawcami filariozy. Filarie należą do nitkowców, jednej z podgrupy nicieni. Pasożytują w układzie limfatycznym, węzłach chłonnych lub tkance łącznej. Posiadają nitkowate ciało o długości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Samice rodzą żywe nitkowate larwy, które występują okresowo we krwi, w skórze, a także innych częściach np. w spojówkach. Nitkowce są przenoszone przez owady np. komary, bąki, meszki, muchówki.

Człowiek zaraża się larwami nitkowców poprzez ukąszenie owadów. Najważniejszymi są dirofilaria immitis, dirofilaria repens, wuchereria bancrofti, brugia malayi, onchocerca volvulus, loa loa.

Dirofilaria repens

dirofilaria_repens

Wywołuje dirofilariozę i jest to gatunek nicienia bytujący głównie u psów, sporadycznie u człowieka. Postać larwalna przenoszona jest na skórę, pod którą następnie wnika. Larwy muszą najpierw dojrzeć w organizmie komara, który je przenosi, zanim mogą zainfekować człowieka, do czego potrzebują 2-3 tygodni. Pasożyt ten występuje na całym świecie, także w Polsce. Dirofilaria repens nie jest bardzo groźna dla zdrowia, choć może się umiejscowić w kłopotliwych miejscach, np. w oku.

Objawy zakażenia

– obrzęk skóry,
– wędrująca larwa, drążąca tunele pod skórą,
– zajęcie gałki ocznej,

– zmiany wypryskowe lub rumieniowate

Pasożyt lokuje się jedynie pod skórą i zwykle dość łatwo go usunąć chirurgicznie.

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to częsta przyczyna problemów zdrowotnych, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Niektóre z nich, takie jak przywra krwi, mogą wywoływać poważne choroby zakaźne. Dzieci szczególnie są narażone na zakażenie – pasożyty u dzieci. Lamblia to jedna z częstszych odmian pasożytów, a jej lamblia objawy obejmują bóle brzucha i biegunki. Leczenie pasożytów może być skuteczne, ale ważne jest, by wybrać właściwe pasożyty leczenie dopasowane do rodzaju pasożyta. Motylica wątrobowa to inny typ pasożyta, który może wywoływać poważne choroby wątroby. Rzęsistek pochwowy to pasożyt, który może wywoływać infekcje pochwy i inne problemy zdrowotne, takie jak rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu