glista ludzka (ascaris lumbricoides)
Glista ludzka jest przyczyną askariozy (glistnicy) i pasożytuje w jelicie cienkim. Robaki te posiadają od 15 do 35 mm długości oraz od 2 do 4 mm średnicy i żyją do półtora roku. Jest jednym z najczęściej występujących pasożytów człowieka. Glista ludzka jest rozpowszechniona we wszystkich obszarach geograficznych. Żywicielem ostatecznym tego pasożyta jest człowiek. Miliony jaj jest wydalonych z kałem do gleby lub ścieków. Tam odbywa się ich rozwój do stadium inwazyjnego. Z jaja połkniętego przez człowieka powstaje larwa, która oswobadza się na skutek działania soków trawiennych, poczym przebija ścianki jelita i rozpoczyna wędrówkę w organizmie. Rozpoczyna ją zwykle w układzie krążenia skąd dostaje się do płuc, tchawicy lub innych narządów. Celem larwy jest ponowne dostanie się do układu pokarmowego, gdzie dochodzi do dojrzałości płciowej. W trakcie wędrówki robak uszkadza tkanki pokonywanych organów (ścianki jelita, płuca, wątrobę). Nie zawsze jednak larwie udaje się dostać do przewodu pokarmowego, często pozostaje w innych układach organizmu, gdzie wydala metabolity i prowadzi do reakcji alergicznej, a nawet do szoku organizmu powodowanego zatruciem toksynami.
Objawy zakażenia
Powoduje glistnicę, do której objawów mogą należeć:
– suchy kaszel (bardzo często), krótki lub całe serie duszącego suchego kaszlu, mogące trwać np. całą noc. Kaszel często nasila się po położeniu się do łóżka,
– przełykanie śliny w nocy,
– bóle brzucha,
– mdłości
– plucie krwią,
– brak apetytu,
– wzdęcia,
– wymioty,
– biegunki lub zaparcia,
– zgrzytanie zębami, niespokojny sen,
– nadmierne pobudzenie, problemy z koncentracją,
– tłuste stolce,
– nocne pocenie się,
– objawy astmopodobne,
– astma,
– stany spastyczne oskrzeli,
– gorączka (rzadko),
– leukocytoza i eozynofilia,
– spłaszczenie kosmków jelita cienkiego,
– apatia,
– zmiany na skórze (na tle alergicznym reakcja na metabolity pasożyta),
– zapalenie spojówek, obrzęk powiek (alergiczny),
– katar (alergiczny),
– drgawki lub omdlenia,
– napady duszności z opuchlizną lub bez (szok anafilaktyczny wiązany z obecnością metabolitów pasożyta).
DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów, możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków Obecnie jedyna taka oferta na rynku Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę oporną na inne terapie
BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|
Więcej informacji o pasożytach
Zakażenia pasożytnicze, takie jak przywra krwi, są poważnym zagrożeniem dla zdrowia. By uzyskać pewność co do obecności pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty. Pasożyty są zwłaszcza niebezpieczne u dzieci, dlatego warto regularnie monitorować ich stan zdrowia, zwłaszcza w kontekście pasożyty u dzieci.
Jednym z najczęstszych typów pasożytów jest lamblia, która może powodować objawy, takie jak bóle brzucha i wzdęcia. Więcej wiadomości na temat lamblia objawy odnajdziesz na naszej stronie. By pozbyć się pasożytów, potrzebne jest ich pasożyty leczenie. Innym typem pasożytów, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne, jest motylica wątrobowa. W przypadku infekcji u kobiet, ważne jest obserwowanie stanu zdrowia i wykluczanie obecności rzęsistek pochwowy.
© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu