Necator americanus

Necator americanus

Necator americanus gatunek tęgoryjca (rodzaj robaków obłych) powszechnie znany jako tęgoryjec Nowego Świata. Podobnie jak inne tęgoryjce jest członkiem grupy Nematoda. Jest pasożytniczym nicieniem, który żyje w jelicie cienkim gospodarza. Infekuje ludzi, psy i koty.

Osobniki męskie mają zwykle 7-9 mm długości, podczas gdy samice mają długość około 9-11 mm. Żywotność tych pasożytów wynosi od trzech do pięciu lat. Mogą produkować od 5000 do 10 000 jaj dziennie. Posiadają haki, którymi przytwierdzają się do ściany jelita.

Cykl życiowy Necator americanus ma miejsce wewnątrz i na zewnątrz ludzkiego ciała. Cykl rozpoczyna jako jajo w glebie. Po upływie 24-48 godzin w sprzyjających warunkach wylęgają się larwy. Potem dochodzi do kolejnych przekształceń w glebie. Zazwyczaj trwa to od pięciu do 10 dni. Następnie larwa jest już w stanie przeniknąć do ludzkiej skóry, przemieszczać się przez naczynia krwionośne, serce i dotrzeć do płuc. Tam wkradają się przez pęcherze płucne i podróżują w górę do tchawicy, gdzie są połknięte i przenoszone do jelita cienkiego. Tam przywiązują się do jelit, dojrzewają do form dorosłych i rozmnażają się. Jaja wyprodukowane przez osobniki dorosłe kończą się na glebie po opuszczeniu ciała z odchodami.

objawy

Patologia Necator americanus dzieli się na dwa etapy: stadium larwy i stadium dorosłego. Larwy penetrują niezainfekowaną skórę i przemieszczają się przez różne narządy, w tym drogi oddechowe i węzły chłonne . Niektóre pozostają węzłach chłonnych, a inne larwy zaczynają wchodzić do krwi, płuc i jelit . Niektóre larwy nie mogą łatwo dostać się do skóry właściwej i pozostają w pułapce, powodując podrażnienia skóry i syndrom migrującej larwy. Inne objawy obejmują nadmierny kaszel i duszności (krótki oddech) podczas migracji larw. Przymocowany do ściany jelit tęgoryjec penetruje naczynia krwionośne i ssie krew. Utrata krwi w miejscach zajęcia jelit może powodować niedokrwistość niedobory żelaza i utratę białka.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza może powodować opóźnienie umysłowe i niewydolność wzrostową u dzieci. Ponadto zakażeni pacjenci doświadczają bólu w jamie brzusznej (zaostrzonej przy posiłkach), biegunek, wzdęć i nudnościami.

 

Więcej informacji o pasożytach

Pomocne dane dotyczące pasożytów odnajdziesz na stronie https://pasozyty.org.pl/.

Wiedz więcej na temat przywra krwi, która jest jedną z chorób zakaźnych. Dowiesz się jakie są objawy i jak przebiega leczenie.
Jeżeli chcesz się upewnić, że nie masz pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty.
Niektóre pasożyty, takie jak lamblie, są zwłaszcza ryzykowne dla dzieci. Dowiedz się więcej na temat pasożyty u dzieci,lamblia objawy oraz jak im przeciwdziałać.
Jeżeli już masz pasożyty, potrzebne jest ich pasożyty leczenie.
Motylica wątrobowa jest jednym z rodzajów pasożytów, które można znaleźć w naszym organizmie. Dowiedz się więcej na temat motylica wątrobowa i jakie są objawy tej choroby.
Rzęsistek pochwowy to kolejny rodzaj pasożytów, który może zaatakować nasz organizm. Dowiedz się więcej na temat rzęsistek pochwowy i jakie są objawy tej choroby.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu