Naegleria fowleri

Negleria (Naegleria fowleri)

negleria_fowleri
Neglerioza to rzadka choroba pasożytnicza wywołana przez pierwotniaka Naegleria fowleri (PAM, meningoencephalitis amoebica primaria). Jej obraz to ostre pierwotne zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych. Występuje na całym świecie, ale w Polsce pierwotniak jest dość rzadki. Bywał znajdowany np. w jeziorach Wielkopolski. Naegleria fowleri występuje w zakażonych wodach słodkich, wilgotnych glebach i powietrzu. Do zakażenia może dojść przez nos lub przez gardło podczas kąpieli w jeziorze lub basenie. Pierwotniak przenika poprzez komórki węchowe prosto do mózgu, gdzie dostaje się do płynu mózgowo-rdzeniowego.
Diagnostyka choroby jest niezwykle trudna i analitycznie możliwa tylko z płynu mózgowo-rdzeniowego, po badaniu biopsją. Najłatwiej wykryć obecność tego pasożyta za pomocą testu biorezonansowego na obecność drgań biologicznych pierwotniaka. Nie ma na razie standardów leczenia tej choroby.
.
Objawy zakażenia
występują około tygodnia od zakażenia,
wysoka gorączka,
silne bóle głowy,
zaburzenia widzenia,
nudności,
wymioty,
zaburzenia psychiczne,
splątanie, pobudzenie, halucynacje ,
choroba zwykle doprowadza do śmierci w ciągu 72h
  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to jedna z najczęstszych przyczyn chorób u ludzi i zwierzaków. Mogą one wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego ważne jest, by regularnie poddawać się badanie na pasożyty. Pasożyty krwi, takie jak przywra krwi, szczególnie dotykają dzieci – pasożyty u dzieci. Innym częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy mogą być trudne do spostrzeżenia. Choroby wywoływane przez pasożyty, takie jak motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy, wymagają błyskawicznego i efektywnego pasożyty leczenie. Żeby przeciwdziałać zakażeniom, ważne jest przestrzeganie zasad higieny i regularne poddawanie się badaniom.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu