Lodamoeba bütschlii 

Lodamoeba bütschlii 


Ameba, która może skolonizować jelito grube. Występowanie I. bütschlii  ma zasięg ogólnoświatowy. Najprawdopodobniej jako pierwotny gospodarz występuje świnia. Często pasożyt ten jest mylony z patogennymi pasożytami, gdyż są bardzo podobne..
Nie jest tak powszechna jak Entamoeba coli i Endolimax nana. Transmisja tego pasożyta odbywa się drogą kałowo-doustną.

Objawy zakażenia

Jeśli chodzi o objawy choroby u ludzi mają niską częstość występowania. Jest niepatogenną amebą, a zakażenie jest zwykle bezobjawowe, choć ludzie mogą doświadczyć biegunki. Obecność l. butschlii  jest wskaźnikiem skażenia żywności kałem lub niskiej higieny. Jedno z badań wykazało, że częściej występuje w próbkach stolca od mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami.

 

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to jedna z najczęstszych przyczyn chorób u ludzi i zwierząt. Mogą one wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego ważne jest, żeby regularnie poddawać się badanie na pasożyty. Pasożyty krwi, takie jak przywra krwi, szczególnie dotykają dzieci – pasożyty u dzieci. Innym częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy mogą być trudne do spostrzeżenia. Choroby wywoływane przez pasożyty, takie jak motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy, wymagają błyskawicznego i skutecznego pasożyty leczenie. Żeby przeciwdziałać zarażeniom, ważne jest przestrzeganie zasad higieny i częste poddawanie się badaniom.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu