Leucocytozoon

Leucocytozoon spp

 

 

 

 

 

 

 

 

Leucocytozoon jest powszechnie opisywany jako pasożyt ptasi podobny do plasmodium (czynnik malarii) i znacząco wpływa na wiele gatunków ptaków. Wywołuje u ptaków leukocytozoonozę. Są najważniejszymi pierwotniakami krwi występującymi u ptaków i są przenoszone przez żywicieli pośrednich, mączlików z rodziny Simuliidae. L. smithi atakuje indyki, L. simondi atakuje gęsi i kaczki, a L. caulleryi kury. Wszystkie gatunki są szczególnie chorobotwórcze u młodych ptaków.

L. może prawdopodobnie występować także u innych organizmów niż ptaki, podobnie jak malaria szczurów nie występuje jedynie u gryzoni, mogą być nią zainfekowani także ludzie. Objawy kliniczne leukocytozoonozy wahają się od bezobjawowych do wysokiej chorobowości, co prowadzi do zwiększenia wskaźników śmiertelności. Nie ma dotąd wystarczających oficjalnych badań epidemiologicznych tego pasożyta krwi, ani molekularnej identyfikacji zakażeń u człowieka. Niektórzy podejrzewają, że może mieć on związek np z białaczką u ludzi, u których znajdowano tego pasożyta.

 

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to częsta przyczyna problemów zdrowotnych, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Niektóre z nich, takie jak przywra krwi, mogą powodować poważne choroby zakaźne. Dzieci szczególnie są narażone na zarażenie – pasożyty u dzieci. Lamblia to jedna z częstszych odmian pasożytów, a jej lamblia objawy obejmują bóle brzucha i biegunki. Leczenie pasożytów może być skuteczne, ale ważne jest, aby zdecydować sie na odpowiednie pasożyty leczenie pasujące do rodzaju pasożyta. Motylica wątrobowa to inny rodzaj pasożyta, który może wywoływać poważne choroby wątroby. Rzęsistek pochwowy to pasożyt, który może wywoływać infekcje pochwy i inne trudności zdrowotne, takie jak rzęsistek pochwowy.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu