Endolimax nana

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Endolimax nana

Należy do pierwotniaków i jest najmniejszym z ameb żyjących w jelitach, zarażających ludzi, jego trofozoit ma średnicę zaledwie 8 μm (zakres 6-15 μm). E. nana składa się z dużej liczby gatunków i jest kosmopolityczny, występując u ludzi, ssaków, a ponadto został opisany u ptaków, gadów i płazów. Zakażenie może trwać wiele lat.

Według niektórych badań rozpowszechnienie może sięgać nawet 30% w niektórych populacjach. Cykl życia jest identyczny z cyklem ameb tworzących cysty, a cysta jest stadium infekcyjnym. Torbiele E. nana można zidentyfikować i odróżnić od innych torbieli przez ich mniejszy rozmiar. Trofozoity aktywnie żywią się bakteriami i szybko rozmnażają się przez rozszczepienie binarne.

Objawy zakażenia

Ameba żyje w jelitach gospodarza i oficjalnie jest uważana za niepatogenną. Niektóre badania jednak twierdzą, że, Endolimax może powodować podrażnienie krypt błony śluzowej jelit. Często spotyka się doniesienia na temat powiązań między biegunką a infekcjami Endolimax. Są doniesienia na temat powiązań także z pokrzywką. Na pewno w nadmiarze obecność tej ameby może być szkodliwa i zaburzać równowagę układu pokarmowego. Obecność cyst w próbkach stolca może być wskaźnikiem zanieczyszczenia kałowego żywności lub źródła wody, a zatem nie wyklucza innych infekcji pasożytniczych.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu