Endolimax nana

Endolimax nana

Należy do pierwotniaków i jest najmniejszym z ameb żyjących w jelitach, zarażających ludzi, jego trofozoit ma średnicę zaledwie 8 μm (zakres 6-15 μm). E. nana składa się z dużej liczby gatunków i jest kosmopolityczny, występując u ludzi, ssaków, a ponadto został opisany u ptaków, gadów i płazów. Zakażenie może trwać wiele lat.

Według niektórych badań rozpowszechnienie może sięgać nawet 30% w niektórych populacjach. Cykl życia jest identyczny z cyklem ameb tworzących cysty, a cysta jest stadium infekcyjnym. Torbiele E. nana można zidentyfikować i odróżnić od innych torbieli przez ich mniejszy rozmiar. Trofozoity aktywnie żywią się bakteriami i szybko rozmnażają się przez rozszczepienie binarne.

Objawy zakażenia

Ameba żyje w jelitach gospodarza i oficjalnie jest uważana za niepatogenną. Niektóre badania jednak twierdzą, że, Endolimax może powodować podrażnienie krypt błony śluzowej jelit. Często spotyka się doniesienia na temat powiązań między biegunką a infekcjami Endolimax. Są doniesienia na temat powiązań także z pokrzywką. Na pewno w nadmiarze obecność tej ameby może być szkodliwa i zaburzać równowagę układu pokarmowego. Obecność cyst w próbkach stolca może być wskaźnikiem zanieczyszczenia kałowego żywności lub źródła wody, a zatem nie wyklucza innych infekcji pasożytniczych.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, który może dotyczyć każdego z nas. Mogą powodować różne choroby, takie jak przywra krwi czy motylica wątrobowa. Dlatego ważne jest, żeby regularnie wykonywać badanie na pasożyty, zwłaszcza jeśli cierpisz na niepokojące objawy. Pasożyty są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, dlatego warto przeprowadzać u nich częste badania – pasożyty u dzieci. Warto też skierować uwagę na objawy takie jak lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest konieczne, aby uniknąć poważniejszych powikłań zdrowotnych. Jeśli zauważysz u siebie objawy, skonsultuj się ze ekspertem i zastosuj pasożyty leczenie. Nie bagatelizuj również problemu takiego jak rzęsistek pochwowy, który może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu