Leishmania donovani

Leiszmania

Leiszmaniozy to grupa chorób pasożytniczych, wywoływanych przez wiciowce z rodzaju Leishmania. Przenoszona poprzez muchówki (moskity). Część chorób z tej grupy może być przenoszona tylko pomiędzy zwierzętami, ale większość może się przenosić pomiędzy ludźmi, przy udziale moskitów i komarów. Najbardziej znane to leishmania donovani, mexicana, tropica, major, aethiopica. Oficjalny zasięg występowania obejmuje Europę Południową, częściowo Afrykę (np Sudan) i Azję (głównie Indie i Pakistan), Amerykę Południową (Brazylia). Jednak faktycznie spotyka się zakażenia także na innych obszarach, w tym sporadycznie w Polsce.

Leiszmanioza trzewna (Leishmania donovani, Kala-Azar)

leishmania_donovani

Przedstawicielami tych leiszmanii są m.in. Leishmania donovani, występująca często w środkowo-południowej Azji, ale także na innych obszarach, wywołująca chorobę kala-azar (czarna choroba).

Objawy zakażenia

postać trzewna objawia się często długotrwałą gorączką, która ma dwa szczyty występowania w ciągu doby (około południa i przed północą),

ciężkie uszkodzenie wątroby,

uszkodzenie śledziony,

krwotoki płucne,

czarna pigmentacja skóry,

nudności,

wymioty,

gorączka.

 

Więcej informacji o pasożytach

Zarażenia pasożytami są pospolite i mogą wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego ważne jest, by regularnie poddawać się badanie na pasożyty. Zwłaszcza narażone są na nie dzieci, u których pasożyty mogą wywoływać poważne problemy zdrowotne. Przykładami pasożytów krwi są przywra krwi, które nieleczone mogą prowadzić do znacznych schorzeń. Innym częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy bywają trudne do zauważenia. Choroby takie jak motylica wątrobowa, czy rzęsistek pochwowy, wywoływane przez pasożyty, wymagają szybkiego i skutecznego pasożyty leczenie. Dlatego ważne jest przestrzeganie zasad higieny i częste poddawanie się badaniom, żeby przeciwdziałać zarażeniom pasożytami.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu