Acanthamoeba culbertsoni

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Acanthamoeba culbertsoni

Acanthamoeba jest rodzajem jednokomórkowej ameby. Zwykle występuje w glebie, słodkiej wodzie i słonej oraz w innych siedliskach . Acanthamoeba ma dwie formy ewolucyjne, metabolicznie czynny trofozoid i uśpioną cystę. Trofozidy są małe, zazwyczaj mają długość od 15 do 35 μm i kształt ameboidalny. W naturze gatunki Acanthamoeba żyją w błonie bakteryjnej, ale w pewnych sytuacjach mogą powodować infekcje u ludzi i zwierząt.

Acanthamoeba należą do najbardziej rozpowszechnionych pierwotniaków występujących w środowisku. Są one dystrybuowane na całym świecie i zostały wyizolowane z gleby, powietrza, ścieków, wody morskiej, chlorowanych basenów, wody użytkowej, wody w butelkach, jednostek do leczenia stomatologicznego, szpitali, klimatyzatorów i soczewek kontaktowych. Dodatkowo, Acanthamoeba zostały wyizolowane z ludzkiej skóry, jamy nosowej, gardła i jelit, a także z roślin i innych ssaków.

Objawy

Choroby wywołane przez Acanthamoeba obejmują zapalenie rogówki (uszkodzenie rogówki przez amabę np. pod soczewką kontaktową) i ziarniniakowe zapalenie mózgu (GAE). Te ostatnie są często, ale nie zawsze widoczne u pacjentów z immunosupresją. GAE jest spowodowane przez amebę wnikającą przez ciało przez otwartą ranę lub nos, a następnie rozprzestrzeniającą się do mózgu. Połączenie odpowiedzi immunologicznej gospodarza i proteazy ameby powoduje masywne obrzęki mózgu, co powoduje śmierć u około 95% zakażonych.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu