Acanthamoeba culbertsoni

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Acanthamoeba culbertsoni

Acanthamoeba jest rodzajem jednokomórkowej ameby. Zwykle występuje w glebie, słodkiej wodzie i słonej oraz w innych siedliskach . Acanthamoeba ma dwie formy ewolucyjne, metabolicznie czynny trofozoid i uśpioną cystę. Trofozidy są małe, zazwyczaj mają długość od 15 do 35 μm i kształt ameboidalny. W naturze gatunki Acanthamoeba żyją w błonie bakteryjnej, ale w pewnych sytuacjach mogą powodować infekcje u ludzi i zwierząt.

Acanthamoeba należą do najbardziej rozpowszechnionych pierwotniaków występujących w środowisku. Są one dystrybuowane na całym świecie i zostały wyizolowane z gleby, powietrza, ścieków, wody morskiej, chlorowanych basenów, wody użytkowej, wody w butelkach, jednostek do leczenia stomatologicznego, szpitali, klimatyzatorów i soczewek kontaktowych. Dodatkowo, Acanthamoeba zostały wyizolowane z ludzkiej skóry, jamy nosowej, gardła i jelit, a także z roślin i innych ssaków.

Objawy

Choroby wywołane przez Acanthamoeba obejmują zapalenie rogówki (uszkodzenie rogówki przez amabę np. pod soczewką kontaktową) i ziarniniakowe zapalenie mózgu (GAE). Te ostatnie są często, ale nie zawsze widoczne u pacjentów z immunosupresją. GAE jest spowodowane przez amebę wnikającą przez ciało przez otwartą ranę lub nos, a następnie rozprzestrzeniającą się do mózgu. Połączenie odpowiedzi immunologicznej gospodarza i proteazy ameby powoduje masywne obrzęki mózgu, co powoduje śmierć u około 95% zakażonych.

 

Więcej informacji o pasożytach

Zarażenia pasożytnicze, takie jak przywra krwi, są poważnym zagrożeniem dla zdrowia. By uzyskać pewność co do obecności pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty. Pasożyty są zwłaszcza niebezpieczne u dzieci, dlatego warto regularnie monitorować ich stan zdrowia, zwłaszcza w kontekście pasożyty u dzieci.

Jednym z najczęstszych typów pasożytów jest lamblia, która może wywoływać objawy, takie jak bóle brzucha i wzdęcia. Więcej wiadomości na temat lamblia objawy znajdziesz na naszej stronie. Żeby pozbyć się pasożytów, potrzebne jest ich pasożyty leczenie. Innym rodzajem pasożytów, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne, jest motylica wątrobowa. W przypadku infekcji u kobiet, ważne jest monitorowanie stanu zdrowia i wykluczanie obecności rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu