Entamoeba gingivalis (pełzak dziąsłowy)

Entamoeba gingivalis (pełzak dziąsłowy)

Pełzak dziąsłowy (Entamoeba gingivalis) należy do pierwotniaków i występuje na całym świecie. Jest to gatunek pełzaka należący do typu Amoebozoa. Jest komensalem jamy ustnej człowieka. Nie wytwarza cyst i jest przekazywany bezpośrednio (całowanie) lub pośrednio przez skażoną trofozoitem żywność, gumę do żucia, wykałaczki itp. Jest powszechnie spotykany w kamieniu nazębnym i szczątkach związanych z tkankami dziąseł jamy ustnej.

Objawy zakażenia

Powszechnie uważa się, że jest to komensat, którego wkład w patogenezę jest niepewny. Niewiele wskazuje na to, że jest on patogenny i chociaż obfituje u osoby z niezdrowymi stanami jamy ustnej (tj. zapalenie dziąseł lub zapalenie przyzębia), nie ustalono jednak związku przyczynowo-skutkowego.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Pomocne dane dotyczące pasożytów odnajdziesz na stronie https://pasozyty.org.pl/.

Wiedz więcej na temat przywra krwi, która jest jedną z chorób zakaźnych. Dowiesz się jakie są objawy i jak przebiega leczenie.
Jeżeli chcesz się upewnić, że nie masz pasożytów, warto wykonać badanie na pasożyty.
Niektóre pasożyty, takie jak lamblie, są zwłaszcza niebezpieczne dla dzieci. Dowiedz się więcej na temat pasożyty u dzieci,lamblia objawy oraz jak im przeciwdziałać.
Jeśli już masz pasożyty, konieczne jest ich pasożyty leczenie.
Motylica wątrobowa jest jednym z rodzajów pasożytów, które można znaleźć w naszym organizmie. Dowiedz się więcej na temat motylica wątrobowa i jakie są objawy tej choroby.
Rzęsistek pochwowy to następny rodzaj pasożytów, który może zaatakować nasz organizm. Dowiedz się więcej na temat rzęsistek pochwowy i jakie są objawy tej choroby.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu