Tasiemiec psi

Tasiemiec psi (Dipylidium caninum)

Jest to gatunek tasiemca, pasożytujący u psowatych, kotowatych i innych mięsożernych ssaków, a także u człowieka. Posiada długość od 15 do 50cm. Jest najbardziej pospolitym tasiemcem psów, kotów, lisów i spotykany jest na całym świecie. Rozpoznanie opiera się na stwierdzeniu jaj lub segmentów pasożyta w kale. Jajo jest okrągłe lub owalne wielkości 27-50 µm. Główka jest zaopatrzona w sześć haczyków. Żywicielami pośrednimi są wszy i pchły, które pobierają ze środowiska jaja tasiemca. Wśród ludzi najczęściej zarażają się dzieci po zabawie ze zwierzętami, kiedy nie myją rąk, całują zwierzęta, biorą palce do ust, oblizują zbierane z ziemi, piaskownicy i podłóg zanieczyszczone przedmioty.

 

Objawy choroby
Zwierzęta zarażone tasiemcem pocierają odbytem o trawę lub chodnik. Mogą wystąpić objawy zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Można spotkać wydalanie segmentów pasożyta w kałem lub wypełznięcie z odbytu. Świeżo wydalone segmenty mają zdolność ruchu. Zarażenie tasiemcem psim u dorosłych na ogół przebiega bezobjawowo. U dzieci natomiast mogą występować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego takie jak niestrawność, utrata apetytu, bóle brzucha i wymioty. W wyniku drażnienia może być uszkadzana błona śluzowa jelita, wystąpić mogą zaburzenia neurologiczne i alergie spowodowane toksynami robaka.

 

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

Więcej informacji o pasożytach

Choroby pasożytnicze to pospolity problem, który może dotyczyć każdego z nas. Przywra krwi jest jednym z typów pasożytów, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na zakażenie są dzieci, które często biegają boso po trawnikach i biorą do ust różne przedmioty. Więcej informacji na temat pasożytów u dzieci można znaleźć na stronie pasożyty u dzieci. Lamblia to inny typ pasożyta, który może wywoływać objawy takie jak bóle brzucha i biegunki. Więcej informacji na temat lamblii i jej objawów można znaleźć na stronie lamblia objawy. Terapia pasożytów jest konieczne, żeby pozbyć się choroby i uniknąć powikłań. Więcej wiadomości na temat kurowania pasożytów można znaleźć na stronie pasożyty leczenie. Motylica wątrobowa to następny rodzaj pasożyta, który może powodować choroby i powikłania. Więcej wiadomości na temat motylicy wątrobowej można znaleźć na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest typem pasożyta, który może wywoływać infekcje pochwy. Więcej wiadomości na temat rzęsistka pochwowego można znaleźć na stronie rzęsistek pochwowy.

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu