Moniezia expansa

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Moniezia expansa

moniezia_expansa

Moniezia expansa jest obecny na terenie całego świata i jest powszechnie znany jako tasiemiec owiec, kóz i bydła. Świnie także mogą być zainfekowane oraz ludzie. Zakażenie u ludzi ma powszechny charakter, czego nie ujawniają oficjalne informacje naukowe i dane  parazytologiczne.

  1. Moniezia  expansa posiada typowy scolex, a następnie szyję i bardzo szerokie segmenty do 2.5cm. Jest to dość duży tasiemiec o długości nawet do 4-5m, inne źródła mówią o długości do 6-10m. Nie ma wiarygodnych informacji na temat długości życia tego tasiemca, ale wspomniane maksymalne długości uzyskuje on zapewne dopiero po paru latach życia.

Tasiemiec posiada zarówno męskie jak i żeńskie narządy rozrodcze u każdego osobnika i jest zdolny samodzielnie do reprodukcji.

Cały cykl życia wymaga dwóch żywicieli, ssaków, w tym najbardziej znane są przeżuwacze jako ostatecznych żywicieli (wiadomo jednak, że mogą być nim zakażeni także ludzie) oraz roztoczy (mechowców) jako żywicieli pośrednich. Jaja trafiają z jelita gospodarza przeżuwaczy do gleby, następnie są zjadane przez glebowe roztocza, gdzie są aktywne i mogą zakażać przez całą długość życia roztoczy, czyli ok 1.5roku. Moniezia expansa zajmuje więc trzy różne środowiska podczas jego cyklu życia: środowisko zewnętrzne, jamy ciała żywiciela pośredniego (roztocza) oraz jelito ostatecznego gospodarza ssaka lub człowieka.

Objawy zakażenia:

infekcje są zwykle nieszkodliwe i mogą być bezobjawowe,

ciężkie zakażenie dużą liczbą osobników może jednak powodować niedrożność jelit, biegunkę i spadek masy ciała.

Więcej informacji o pasożytach

Jeżeli interesuje Cię temat pasożytów, warto zaznajomić się z informacjami dostępnymi na stronie pasozyty.org.pl. Odnajdziesz tam szczegółowe opisy chorób zakaźnych wywoływanych przez różnego rodzaju pasożyty, takie jak przywra krwi. Jeśli chcesz sprawdzić, czy jesteś zakażony, możesz wykonać badanie na pasożyty. Na stronie znajdziesz też informacje o pasożytach u dzieci, takich jak lamblia objawy czy pasożyty u dzieci. Dowiesz się też, jakie metody leczenia są dostępne, takie jak pasożyty leczenie. Zobacz też informacje na temat chorób powodowanych przez motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu