Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego
|
Moniezia expansa

Moniezia expansa jest przede wszystkim obecny na terenie całej Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Australii. Pasożyt ten występuje powszechnie również w krajach Ameryki Południowej, w tym Peru i Argentynie.
Moniezia expansa jest powszechnie znany jako tasiemiec owiec, kóz i bydła. Świnie także mogą być zainfekowane oraz ludzie. Potwierdzono takie zakażenia na terenie Egiptu, także turyści także mogą być zagrożeni.
- expansa posiada typowy scolex, a następnie szyję i bardzo szerokie segmenty. Jest to dość duży tasiemiec o długości nawet do 4-5m, inne źródła mówią o długości do 6-10m.
Tasiemiec posiada zarówno męskie jak i żeńskie narządy rozrodcze u każdego osobnika i jest zdolny samodzielnie do reprodukcji.
Cały cykl życia wymaga dwóch żywicieli, przeżuwaczy jako ostatecznych żywicieli oraz mechowców jako żywicieli pośrednich. Jaja trafiają z jelita gospodarza przeżuwaczy do gleby, następnie są zjadane przez glebowe roztocza. Moniezia expansa zajmuje więc trzy różne środowiska podczas jego cyklu życia: środowisko zewnętrzne, jamy ciała żywiciela pośredniego (roztocza) oraz jelito ostatecznego gospodarza.
Objawy zakażenia:
infekcje są zwykle nieszkodliwe i mogą być bezobjawowe,
ciężkie zakażenie dużą liczbą osobników może jednak powodować niedrożność jelit, biegunkę i spadek masy ciała.
DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 150 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków Obecnie jedyna taka oferta na rynku Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę oporną na inne terapie BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|