Taenia multiceps

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Taenia multiceps , multiceps multiceps (tasiemiec kręćkowy)

Taenia_multiceps
Tasiemiec ten posiada do 1 m długości. Skoleks jest uzbrojony w podwójny wieniec haków. Jaja z onkosferą także posiadają 3 pary haków. Żywicielami ostatecznymi są psy. Gatunek ten usadawia się docelowo w jelicie cienkim i może żyć do kilku lat. Żywicielami pośrednimi są przeżuwacze dzikie i domowe, w tym najczęściej te małe, niekiedy jednak także człowiek. U żywiciela pośredniego onkosfera przedostaje się z jelit do krwiobiegu oraz osiedla się w centralnym ośrodku nerwowym i przekształca się w larwę cenur.

Objawy zakażenia
Tasiemiec ten może powodować bardzo groźne powikłania u żywiciela pośredniego, tj cenurozę. Cenuroza jest wprawdzie głównie chorobą przeżuwaczy (zwykle owiec) wywołaną obecnością larw tasiemca multiceps multiceps w półkulach mózgowych, móżdżku, rdzeniu kręgowym. Powstaje wtedy coenurus cerebralis tj. pęcherz wypełniony płynem wielkości jaja kurzego, powodujący objawy nerwowe i neurologiczne. Larwy mogą sporadycznie jednak zagnieździć się też u człowieka.

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to jedna z najczęstszych przyczyn chorób u ludzi i zwierząt. Mogą one wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego ważne jest, aby regularnie poddawać się badanie na pasożyty. Pasożyty krwi, takie jak przywra krwi, zwłaszcza dotykają dzieci – pasożyty u dzieci. Innym częstym pasożytem jest lamblia, której lamblia objawy mogą być trudne do spostrzeżenia. Choroby wywoływane przez pasożyty, takie jak motylica wątrobowa czy rzęsistek pochwowy, wymagają błyskawicznego i efektywnego pasożyty leczenie. Aby przeciwdziałać zakażeniom, ważne jest przestrzeganie zasad higieny i regularne poddawanie się badaniom.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu