Tasiemiec nieuzbrojony

Tasiemiec nieuzbrojony (Taenia saginata)

tasiemiec_nieuzbrojony
Pasożyt człowieka i bydła. Jednak wyłącznie człowiek jest jego żywicielem ostatecznym. Tasiemiec składa się z 2000 segmentów i mierzy od 4 do 12 m długości i ok. 1 centymetra średnicy. Ma kształt wydłużonej, płaskiej tasiemki oraz małej główki zaopatrzonej w narządy czepne. Umiejscawia się w jelicie cienkim człowieka i może przebywać tam do kilkudziesięciu lat.
Posiada 4 przyssawki na główce, za pomocą których przytwierdza się do ściany jelita. Nie posiada natomiast haczyków, tak jak tasiemiec uzbrojony. Wypełnione jajami człony tasiemca z macicą są wydalane wraz z kałem z organizmu człowieka i są zjadane przez żywiciela pośredniego (bydło). Każdy człon zawiera blisko 100 tys. jaj. W skażonej ziemi mogą przebywać ponad rok. Zjedzone przez bydło jaja przekształcają się w larwy (onkosfera) i przedostają się przez ścianki jelita u bydła do naczyń krwionośnych i wędrują wraz z krwią, najczęściej do mięśni, wątroby, płuc, nerek lub mózgu bydła. Onkosfera przekształca się w wągry (cysticerkus).

Objawy chorobowe
Choroba spowodowana przez tasiemca uzbrojonego to tenioza. Przede wszystkim pojawiają się często bóle brzucha, szczególnie gdy człowiek jest głodny.  Ponadto występują mdłości i wymioty, zwiększone łaknienie lub spadek łaknienia, zawroty i bóle głowy. U niektórych choroba objawia się dużą nadwagą.

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, z którym boryka się wiele osób. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych chorób i powikłań. Przywra krwi jest jednym z nich. Diagnostyka pasożytów może być trudna, dlatego ważne jest, by w razie podejrzenia wykonać badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na infekcje są dzieci. Pasożyty u dzieci mogą wywoływać poważne trudności zdrowotne, dlatego ważne jest, aby regularnie monitorować ich stan. Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, która może wywoływać szereg objawów. Więcej wiadomości na temat symptomów lamblii można znaleźć na stronie lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest istotne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania powikłaniom. Na stronie pasożyty leczenie znajdują się szczegółowe dane na temat tego, jak efektywnie leczyć pasożyty. Innym poważnym pasożytem jest motylica wątrobowa, o której można przeczytać na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest również częstym problemem, o którym można przeczytać na stronie rzęsistek pochwowy. W każdym przypadku ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą w celu uzyskania właściwej diagnostyki i planu leczenia.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu