Tasiemiec rybi

Tasiemiec rybi, rzemieniec, ligula

ligula2

Tasiemiec rybi (nazywany czasem rzemieńcem, ligula), który występuje u ryby w jej wnętrznościach, a także u ptaków wodnych, dla człowieka nie jest zwykle groźny. Mięso takiej ryby można więc teoretycznie jeść, pomijając względy estetyczne. Są obszary gdzie spożywa się również tego tasiemca, jako przekąskę.

Pośród tasiemców obecnych u ryb, groźny dla człowieka jest natomiast tasiemiec bruzdogłowy. Nie jest on typowym tasiemcem rybim, ale ryba jest dla niego żywicielem pośrednim. Cysty bruzdogłowca szerokiego odkładają się w mięśniach ryby. Zakażamy się jedząc ryby na surowo lub niedowędzone. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zakażonej tasiemcem ryby więc nie jeść, szczególnie kiedy nie wiadomo jakim typem tasiemca jest zakażona.

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, z którym boryka się wiele osób. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych chorób i powikłań. Przywra krwi jest jednym z nich. Diagnostyka pasożytów może być trudna, dlatego ważne jest, by w razie podejrzenia wykonać badanie na pasożyty. Zwłaszcza narażone na infekcje są dzieci. Pasożyty u dzieci mogą powodować poważne trudności zdrowotne, dlatego ważne jest, aby regularnie kontrolować ich stan. Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, która może wywoływać szereg objawów. Więcej wiadomości na temat symptomów lamblii można znaleźć na stronie lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest istotne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania powikłaniom. Na stronie pasożyty leczenie znajdują się szczegółowe dane na temat tego, jak efektywnie leczyć pasożyty. Innym poważnym pasożytem jest motylica wątrobowa, o której można przeczytać na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest również częstym problemem, o którym można przeczytać na stronie rzęsistek pochwowy. W każdym przypadku ważne jest, by skonsultować się ze specjalistą w celu uzyskania właściwej diagnostyki i planu leczenia.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu