Taenia pisiformis

Taenia pisiformis 

taenia_pisiformis

Tasiemiec posiada długość od 50 do 200cm. Posiada skoleks uzbrojony w 4 przyssawki i wieńce haków. Żywicielami ostatecznymi są psy, koty, lisy a pośrednimi króliki, zające, myszy, szczury. Pasożyt jest docelowo umiejscowiony w jelicie cienkim, gdzie może przebywać od 2 do 5 lat.

Wągry osiedlają się u żywiciela pośredniego pod torebką wątroby, na krezce, sieci, rzadziej na opłucnej. Człowiek może także być zarażony właśnie wągrami taenia pisiformis.

wągrzyca tasiemcem pisiformis

 

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty, które infekują nasze ciało, mogą powodować różne objawy zdrowotne. Przywra krwi jest jednym z nich, jednak by zdiagnozować tę chorobę, ważne jest wykonanie badanie na pasożyty. Niestety, pasożyty często nękają dzieci, dlatego też warto poznać pasożyty u dzieci i objawy, które one powodują. Lamblia to jeden z rodzajów pasożytów, który może wywoływać różne objawy. Dowiedz się więcej o lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest bardzo ważne, by usunąć je z naszego ciała i uniknąć powikłań zdrowotnych. Zobacz pasożyty leczenie. Motylica wątrobowa to inny rodzaj pasożyta, który może wywoływać poważne choroby. Dowiedz się więcej o motylica wątrobowa i jej chorobach. Rzęsistek pochwowy to jeszcze inny typ pasożyta, który może wywoływać objawy u kobiet. Poznaj rzęsistek pochwowy i jego objawy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu