Pasożyty Robaki Testy

Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych
Bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego

Pasożyty w ciele człowieka


Choć trudno to sobie wyobrazić w ciele człowieka można spotkać pasożyty, czyli organizmy zwierzęce, czy roślinne, które żyją cudzym kosztem. Tych niechcianych gości możemy spotkać zarówno na skórze i włosach, jak i wewnątrz naszego ciała. Pasożyty najczęściej przebywają w układzie pokarmowym, jednak wiele z nich może atakować stawy, a nawet mózg.

Do zakażenia pasożytami dochodzi przez spożycie niedokładnie umytych warzyw czy owoców, a głównie zieleniny, którą trudno dokładnie umyć, gdyż należy ją zdezynfekować. Kolejnym źródłem zakażenia jest zjedzenie poddanego niewłaściwej obróbce termicznej mięsa (zwierząt, drobiu i ryb), czy wypicie wody niewiadomego pochodzenia. Kolejnym największym źródłem zakażeń pasożytami, głównie z grupy pierwotniaków, są ukąszenia różnych owadów, w tym przede wszystkim komarów, moskitów czy meszek. Można również zarazić się pasożytami nie przestrzegając zasad higieny, zwłaszcza poprzez dotykanie klamek i poręczy lub w czasie kontaktu ze zwierzętami domowymi, czy hodowlanymi, a następnie dotykając rękami ust, nosa, oczu. Na atak pasożytów narażone są również dzieci, z dwóch powodu uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu i nie pamiętają o zasadach higieny.

Jak podaje WHO w ostatnie dekadzie różnymi pasożytami zaraziła się w Europie co trzecia osoba. Uczeni jednak twierdzą, że zarażonymi pasożytami jest praktycznie każdy człowiek.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że choroby pasożytnicze przez długi okres czasu mogą przebiegać w formie utajonej, bezobjawowej. Osoba zarażona jest nieświadoma rozwijającej się choroby.

Czy nadal zagrażają nam pasożyty?

Rozwój cywilizacji niesie ze sobą poprawę warunków życia, wydawać by się mogło, że w XXI wieku na terenie Polski problem pasożytów nie istnieje. Przecież każdy ma dostęp do bieżącej wody i zna podstawowe zasady higieny, które zapobiegają zakażeniu się pasożytem.

Czy jednak naprawdę taki pogląd jest słuszny? Przecież dziś dużo częściej i chętniej podróżujemy do egzotycznych krajów, jesteśmy otwarci na dietetyczne nowości, dania ze wszystkich zakątków świata. Wymiana handlowa kwitnie, docierają do nas owoce, warzywa, ryby, owoce morza, o których istnieniu jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeciętny Polak nie wiedział wcale.

Z drugiej strony dzieci zawsze pozostaną dziećmi, przejdą etap, kiedy wkładają wszystko do buzi, będą bawić się w piasku zapominając o całym świecie, w tym również o zasadach higieny.

W wielu przypadkach dochodzi też do zakażenia pasożytem dochodzi w kontaktach z pupilem domowym, który nie jest w sposób regularnie odrobaczany.

WHO podaję, że 85-90% populacji może być zakażona pasożytem. Wiele z tych osób nie zadaje sobie z tego sprawy i leczy się na inne schorzenia takie jak np. alergia. Z tego powodu bardzo ważne jest w sytuacji niewyjaśnionych problemów zdrowotnych wykonanie diagnostyki w kierunku pasożytów.

 

Test na pasożyty, czyli jak badać dzieci i dorosłych

Istnieje kilka metod wykrywania pasożytów w organizmie. Przy czym takie same testy na pasożyty wykonujemy zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Ponieważ w większości przypadków pasożyty umiejscowione są w układzie pokarmowym człowieka pierwszym podstawowym badaniem jest badanie kału.

Próbkę należy pobrać do sterylnego pojemnika, z kilku miejsc w przypadku zauważenia pasożyta należy pobrać go do badania. Ten test na pasożyty u dzieci i dorosłych należy wykonać przed rozpoczęciem leczenia. W tej diagnostyce bardzo często wykorzystuje się system Parasep SF, który służy do wstępnej preparatyki badanego materiału. Takie postępowanie zwiększa szanse na wykrycie zakażenia i skraca czas samego badania. Po wstępnym przygotowaniu próbka odkładana jest pod mikroskopem. W ten sposób można wykryć jaja pasożytów. W niektórych wypadkach jako uzupełnienie stosuje się badanie immunoenzymatyczne, które pozwala wykryć swoiste antygeny pasożytów w kale.

Przy pomocy tej metody można wykryć obecność w kale cyst, jaj i larw pasożytów. Właśnie w tym fakcie ukryte są wszystkie wady tej metody. Pasożyty mają swój cykl życia, w większości wypadków nie wytwarzają jaj każdego dnia, lecz cyklicznie. Więc nie każda próbka kału będzie zawierała wczesne formy rozwoju pasożytów. W celu zwiększenia prawdopodobieństwa wykrycia infekcji zaleca się wykonanie kilku badań w odpowiednich odstępach czasu. Pojawiają się nawet wskazówki, aby jedną próbkę pobrać po prowokacji środkami czyszczącymi. Może się jednak zdarzyć, iż mimo stosowania się do tych zaleceń nie uda się wykryć infekcji pasożytniczej tą metodą.

Należy zwrócić uwagę, że w badaniu kału nie wykryje się owsików u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia tymi pasożytami test na robaki u dzieci należy przeprowadzić poprzez przyklejenie przylepca w okolicach odbytu a następ wykonanie badania laboratoryjnego.

 

Sprawdź najczęstsze objawy infekcji pasożytniczej

Objawy chorób wywoływanych przez pasożyty są bardzo zróżnicowane. Wiele pasożytów jest niezwykle podstępnych i potrafi podszyć się pod objawy innych chorób. Objawy chorób pasożytniczych są bardzo różne w zależności od rodzaju pasożyta, intensywności zarażenie, siły układu odpornościowego osoby zarażonej, jej ogólnego stanu zdrowia oraz kondycji. Najczęściej występującymi objawami są:

 • biegunki
 • zaparcia
 • wymioty
 • bóle i kolki brzucha
 • częstomocz
 • poty nocne
 • zmieniona temperatura ciała (wyższa lub nieco niższa niż norma)
 • gorączka
 • objawy grypopodobne
 • ból głowy
 • bóle oczu, łzawienie, światłowstręt
 • ból mięśni i stawów
 • osłabienie, a nawet długotrwałe zmęczenie
 • utrata masy ciała
 • brak apetytu
 • niedokrwistość
 • niska jakość nasienia u mężczyzn
 • zapalenie prostaty

 

Przekonaj się, czy nie jesteś nosicielem pasożyta

W celu wykrywania pasożytów należy wykonać odpowiednie testy. Istnieje kilka sposobów wykrywania pasożytów ludzkich, jednak trzeba pamiętać, że wiele z nich obarczonych jest dużym błędem i nie daje stuprocentowej pewności. Trzeba również ściśle przestrzegać zasad pobrania próbki do badań.

Mikroskopowe badanie kału

Najczęściej wykonywanym testem na wykrywanie pasożytów jest mikroskopowe badanie kału. Badanie to umożliwia wykrycie cyst, jaj, czy larw pasożyta. Badanie trzeba wykonać przed rozpoczęciem leczenia. Należy również pamiętać, że pasożyty mają odpowiedni cykl życia, dlatego badanie należy powtórzyć kilka raz w odpowiednich odstępach czasu.

Z kolei osoby powracające z krajów tropikalnych zachęca się do profilaktycznego przeprowadzenia testów, należy do badania oddać 4 próbki kału, pobrane w kilkudniowych odstępach, niektórzy zalecają do pobrania ostatniej próbki po prowokacji środkami przeczyszczającymi. W ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo wykrycia zakażenia. Ten rodzaj badań cechuje się bardzo niską skutecznością, a dodatkowo tą metodą można wykryć tylko niektóre pasożyty.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się test na wykrywanie pasożytów z wykorzystaniem systemu Parasep SF. System ten pozwala na wstępne przygotowanie materiału do badań. Dzięki temu procesowi próbkę można lepiej oczyścić przed badaniem mikroskopowym, a przez to zwiększyć efektywność badania, i jednocześnie skraca czas jego wykonania.

Testem, który wykonuje się na wykrycie pasożytów w jest badanie immunoenzymatyczne. Pozwala ona na wykrycie swoistych antygenów pasożyta. Test ten wykonuje się najczęściej kiedy występują objawy kliniczne choroby pasożytniczej a nie wykryto czynnika etiologicznego. Niestety również to badanie nie daje stuprocentowej pewności. Wynik negatywny oznacza po prostu, że nie wykryto antygenów, a nie że nie ma pasożytów. Dodatkowo jest to badanie drogie, gdyż wykrywa tylko przeciwciała jednego pasożyta. Za każdego płaci się odrębnie.

Trzeba pamiętać, że aby test był wiarygodny nie można wykonać go w trakcie antybiotykoterapii, bezpośrednio po badaniach radiologicznych ze środkiem kontrastowym. Należy odczekać od 1-3 tygodnie i dopiero wtedy pobrać próbkę.

Wykonanie testu na wykrycie pasożytów z kału zaleca się też po kuracji lekami przeciwpasożytniczymi, oczywiście po upływie minimum 2 tygodni od przyjęcia ostatniej dawki leku.

Wykrywanie pasożytów u ludzi – badanie krwi

Test wykonany z próbki krwi pozwala wykryć większą liczbę pasożytów niż badanie wykonane z kału. w

ten sposób można potwierdzić obecność następujących pasożytów: owsiki, tasiemce, glista ludzka, stawonogi pasożytnicze, pasożyty, którymi można zarazić się w krajach egzotycznych, oraz pierwotniaki odpowiedzialne za toksoplazmozę, lambliozę i rzęsistkowicę.

Badanie to pozwala na oznaczenie swoistych przeciwciał, które wytwarza organizm człowieka po kontakcie z danym pasożytem. Podstawową wadą tego typu testów jest to, że nie wykrywają one zakażenia we wczesnym etapie ponieważ organizm nie wytworzył jeszcze przeciwciał. Z drugiej strony mogą one potwierdzić przebycie zakażenia w przeszłości, ponieważ przeciwciała utrzymują się we krwi nawet przez kilka lat. Badanie jest drogie, gdyż dla każdego pasożyta wykonywany jest odrębny test.

Badanie z krwi na pasożyty znajduje się w tej chwili w ofercie większości laboratoriów. Pobranie krwi można wykonać na czczo, lecz nie jest to konieczne.

Wynik takiego testu otrzymuje się po około 2 tygodniach, gdyż każdy antygen oznacza się osobno dla każdego pasożyta.

Istnieje kilka rodzajów testów wykrywających pasożyty u ludzi z krwi, niektóre z nich pozwalają określić w jakiej fazie znajduje się choroba i monitorować jej przebieg.

Warto jednak podkreślić, że testy te nie są w stanie wykryć infekcji we wczesnym jej etapie, a więc tym, który z punktu widzenia pacjenta jest najważniejszy, bo gwarantujący powrót do zdrowia bez trwałych uszczerbków.

Test biorezonansem wykrywający pasożyty

Niestety najczęściej zdarza się, że konwencjonalne badania medyczne nie potwierdzają obecności pasożytów, a pacjent czuje się źle i ma objawy choroby pasożytniczej. W takim wypadku coraz więcej osób szuka pomocy w metodach medycyny alternatywnej. W tym przypadku ma ona do zaoferowania bardzo interesujące rozwiązania. Jednym z nich jest test biorezonansem na obecność pasożytów. Test ten wykorzystuje wibracje elektromagnetyczne oraz fakt, że każdy organizm ma specyficzne drgania. Wynik częstotliwości drgań uzyskany w trakcie testu porównuje się z częstotliwością drgań pasożytów. U zdrowego człowieka nie powinno być częstotliwość, które odpowiadają pasożytom. W ten prosty sposób w trakcie jednego badania można wykryć obecność około 150 rodzajów pasożytów i innych patogenów.

Trzeba podkreślić, że badanie jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne i można je wykonać nawet u małych dzieci.

Test biorezonansu wykonuje się na siedząco. Pacjent trzyma w dłoni elektrodę , a terapeuta dokonuje testu specjalnym punktoskopem, gdzie przy każdej próbce sprawdza się oporność ciała na daną próbkę.  Część terapeutów, bardziej doświadczonych, testuje przy użyciu biotensora, obserwując jego wychylenia. Wynik badania musi być odczytywany przez doświadczonego bioterapeutę. Dzięki temu pacjent już po jednym badaniu uzyska pełną odpowiedź na temat infekcji pasożytniczych.

Należy podkreślić, że biorezonans jest nie tylko skuteczną i szybką możliwością zdiagnozowania infekcji pasożytniczej, lecz również metodą na zwalczanie pasożytów bez skutków ubocznych jakie powodują klasyczne terapie medycyny konwencjonalnej.

Test na pasożyty z krwi

W przypadku gdy objawy wskazują na infekcję pasożytniczą, a badanie kału jej nie potwierdziło warto wykonać dalszą diagnostykę.

Kolejnym krokiem powinno być wykonanie badania z krwi. W ten sposób można oznaczyć swoiste przeciwciała różnych klas np. IgG, IgM, IgA, IgE, które wytwarzane są przez układ immunologiczny człowieka po kontakcie z pasożytem.

Jednak ten test na pasożyty u dzieci i dorosłych ma swoje wady wynikające z reguł funkcjonowania układu immunologicznego. Po pierwsze wytworzenie przeciwciał, czyli obrońców organizmu wymaga czasu, nie można więc ich wykryć na początku infekcji. Po drugie przeciwciała utrzymują się w organizmie przez wiele lat, nawet jeżeli nie ma już aktywnego procesu chorobowego. Dzieje się tak, ponieważ organizm nie chce pozbywać się obrońców, którzy zostali wyszkoleni w wykrywaniu i zwalczaniu wroga.

Badania z zakresu biologii molekularnej na pasożyty

Zdarzają się przypadki, kiedy wykrycie infekcji pasożytniczej jest bardzo trudne np. wczesny etap infekcji, trudne zlokalizowanie pasożyta, trudności w zróżnicowaniu gatunków. W takich przypadkach wykorzystuje się badania z zakresu biologii molekularnej, czyli wykonuje odpowiednie badania genetyczne. W tych testach na pasożyty wykorzystuje się skomplikowane metody związane z reakcją łańcuchowej polimerazy.

Pasożyty mózgu, jakie testy wykonać u dorosłych i dzieci?

Wizja pasożytów w mózgu jest dla każdego jest przerażająca, jednak około 20 gatunku może dostać się do tego narządu i w nim pasożytować. Wykrycie pasożytów mózgu jest bardzo trudne. Oczywiście można wykonać testy z krwi, jednak o czym wspominaliśmy już wcześniej badania takie mają swoje ograniczenia. W przypadku wystąpienia objawów sugerujących tego typu zakażenie wykonuje się badania obrazowe takie jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. W badaniach tych nie można zobaczyć pasożytów, obserwuje się liczne ziarniniaki, dobrze odgraniczone zmiany w mózgu, które w niektórych przypadkach są zwapniałe.

Kolejnym testem na pasożyty mózgu, jaki wykonuje się w celu diagnostyki jest badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Wysoki poziom eozynofilii będzie świadczył o infekcji pasożytniczej mózgu. Pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego wymaga punkcji lędźwiowej, czyli nakłucia specjalną igłą pomiędzy dwa kręgi do kanału kręgowego. Nakłucie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jego przeprowadzenie wymaga specjalnego przygotowania oraz określonego postępowania po wykonaniu nakłucia.

Biorezonans, czyli sposób na bezpieczny test na pasożyty dla dzieci i dorosłych

Trudności w wykryciu infekcji pasożytniczej tradycyjnymi metodami sprawiają, że wielu pacjentów szukam pomocy w medycynie naturalnej.

Może ona zaoferować im test biorezonansem na pasożyty. Badanie to jest całkowicie bezinwazyjne, bezbolesne i można je wykonać nawet u małych dzieci. Dodatkową zaletą tej metody jest to, że w jednym badaniu można wykryć obecność wielu pasożytów nawet ponad 150 gatunków, w tym pasożytów mózgu oraz innych infekcji czy problemów zdrowotnych. Ten test na pasożyty wykorzystuje wibracje elektromagnetyczne oraz fakt, że każdy organizm wytwarza specyficzne drgania. Pasożyty wytwarzają więc drgania różniące się od wibracji wytwarzanych przez człowieka. Ta zasada jest podstawą tej metody diagnostycznej. Baza częstotliwości jest bardzo bogata i systematycznie powiększana, więc doświadczony bioterapeuta może jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć obecność danego gatunku pasożytów w organizmie, poprzez porównanie próbki z bazy z badaną osobą.

Badanie przeprowadzone jest wygodnej dla pacjenta pozycji siedzącej. Może być wykonane przy pomocy biotensora lub punktoskopu. |Podczas tej drugiej metody pacjent dodatkowo trzyma w ręku elektrodę. przy badaniu biotensorem pacjent nie jest do niczego podłączony. Bioterapeuta przy pomocy punktoskopu lub biotensora wykonuje porównanie częstotliwości pasożyta zapisanej w próbce, lub w postaci elektronowej z organizmem człowieka. W przypadku zgodnego rezonansu mamy pozytywny wynik testu i potwierdzenie zakażenia danym pasożytem.

Biorezonans umożliwia też przeprowadzenie skutecznego leczenia. Można wykorzystać drgania do zniszczenia biologicznej struktury pasożytów, następnie są one usuwane z organizmu. Terapia jest wykonywana poprzez dostarczanie za pomocą urządzenia terapeutycznego do organizmu drgań odwrotnych do drgań własnych pasożyta.

Zarówno leczenie, jak i badanie powinien przeprowadzać doświadczony bioteraupata, który zinterpretuje wynik testu zalecić długość, ilość oraz częstotliwość zabiegów.

 • pasożyty u ludzi test
 • robaki dzieci test
 • robaki u dzieci test
 • pasożyty u dorosłych test
 • robaki mózgu test
 • pasożyty mózgu test
 • pasożyty u dzieci test
 • robaki u ludzi test
 • robaki u dorosłych test
 • test na robaki u dziecka
 • pasożyty dzieci test
 • test na pasożyty cena

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty są częstym problemem, z którym boryka się wiele osób. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych chorób i powikłań. Przywra krwi jest jednym z nich. Diagnostyka pasożytów może być trudna, dlatego ważne jest, by w razie podejrzenia wykonać badanie na pasożyty. Szczególnie narażone na infekcje są dzieci. Pasożyty u dzieci mogą wywoływać poważne problemy zdrowotne, dlatego ważne jest, żeby regularnie monitorować ich stan. Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, która może wywoływać szereg objawów. Więcej wiadomości na temat symptomów lamblii można znaleźć na stronie lamblia objawy. Leczenie pasożytów jest istotne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania powikłaniom. Na stronie pasożyty leczenie znajdują się szczegółowe informacje na temat tego, jak skutecznie leczyć pasożyty. Innym poważnym pasożytem jest motylica wątrobowa, o której można przeczytać na stronie motylica wątrobowa. Rzęsistek pochwowy jest również częstym problemem, o którym można przeczytać na stronie rzęsistek pochwowy. W każdym przypadku ważne jest, by skonsultować się ze specjalistą w celu uzyskania właściwej diagnostyki i planu leczenia.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu