Niepłodność, czynniki zakaźne wpływające na bezpłodność
Biorą w tym udział także pasożyty
W Polsce co szóste małżeństwo nie może doczekać się potomstwa. Problemy utrudniające dzietność lub ją uniemożliwiające występują powszechnie i dotyczą ok. 20% populacji. Przyczyny problemów z doczekaniem się potomstwa są różne; bezpłodność, w tym niepłodność immunologiczna, niezagnieżdżenie się ciąży, poronienia, słaba jakość spermy, inne schorzenia zwykle ginekologiczne.
Jeśli chodzi o schorzenia ginekologiczne (np. endometrioza, torbiel jajnika, niedrożne jajowody) to zwykle po kilku-kilkunastu konsultacjach u różnych lekarzy, wielu badaniach udaje się je ustalić. Znacznie trudniej wygląda sprawa z wykrywaniem przez testy laboratoryjne (medyczne) patogenów (pasożytów, bakterii) utrudniających zajście w ciąże i jej donoszenie, a także niepłodności immunologicznej. Medycyna akademicka zna potencjalne czynniki (patogeny), które są sprawcami bezpłodności, poronień, uszkodzeń płodu. Są to np: Chlamydia trachomatis (wywołuje bardzo różne objawy np. chlamydiowe zapalenie jajowodów), Toxoplazmoza (oprócz układu nerwowego zajmuje śródbłonek macicy i utrudnia zagnieżdżenie się ciąży, powoduje poronienia oraz potencjalnie ciężkie uszkodzenia płodu, wady genetyczne – zespół Downa), Rzęsistek pochwowy (często w sposób utajony zajmuje prostatę i pęcherzyki nasienne, znacznie obniżając jakość spermy, np. tylko 5% plemników jest sprawnych – co często czyni mężczyznę bezpłodnym), Rzeżączka. Istotna jest też reakcja autoagresji np. atak na tarczycę, ale możliwe jest także zaatakowanie komórek rozrodczych przez układ odporności (niepłodność immunologiczna) powiązana z boreliozą i wirusami HHV.
Osoby, które odpłatnie przechodziły zabiegi sztucznego zapłodnienia, kilkukrotnie poroniły lub chodziły na konsultacje do dobrych lekarzy zajmujących się leczeniem niepłodności wiedzą, że zlecają oni badania na obecność wyżej wymienionych pasożytów (pierwotniaków i bakterii). Często wyniki tych badań są negatywne, co oznacza tylko tyle, że laboratorium nie znalazło pasożyta. Niestety problem polega na tym, że te testy są bardzo niedoskonałe i często dają fałszywie negatywny wynik (szczególnie toksoplazmoza, rzęsistek pochwowy u mężczyzn, chlamydia trachomatis). Medycyna akademicka wykrywa zaledwie ułamek zakażeń toksoplazmozą, kiedy w rzeczywistości występuje ona bardzo często. Natomiast zakażenie rzęsistkiem pochwowym u mężczyzn (pomijając, że w długim horyzoncie może on być sprawcą raka prostaty), u których nie występują żadne objawy (brak jakiegokolwiek wycieku z cewki moczowej) jest praktycznie zawsze niewykrywalne w badaniu moczu, które się standardowo wykonuje. Zagadnienie diagnostyczne tych obciążeń jest więc dużym problemem dla oficjalnej medycyny.
.
WYKONUJEMY TEST NA 180 RÓŻNYCH PASOŻYTÓW
Także oczyszczanie z pasożytów
Obecnie jedyna taka oferta na rynku Również zabiegi na boreliozę BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|