Pasożyty u dorosłych
Żyjemy w coraz lepszych warunkach, dlatego wielu z nas myśli, że zakażenie pasożytami nie może się zdarzyć. Jednak pasożyty były, są i będą częścią naszego życia, więc mimo poprawy warunków życia do infekcji pasożytniczych dochodzi często. Według WHO w ciągu 10 lat może zarażać się pasożytami nawet 4,5 miliarda ludzi na świecie.
Ale właściwie czym są pasożyty?
Najpierw wyjaśnijmy, co oznacza słowo pasożyt. Pochodzi ono od greckiego słowa parasitos co tłumaczymy jako współbiesiadnik, darmozjad. Najprościej można powiedzieć, że pasożyt to organizm żyjący kosztem innego zwanego żywicielem. Pasożyt wykorzystuje żywiciela jako źródło pokarmu i środowisko życia, a więc wyrządza żywicielowi poważne szkody. Naukowcy mówią o ponad 300 gatunkach ludzkich pasożytów.w. Wbrew obiegowym opiniom, że pasożyty żyją głównie w naszych jelitach, faktycznie można je odkryć w każdej części ciała człowieka. Pasożyty żyją w skórze, na włosach, w płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, przełyku, krwi, oczach,a także w mózgu.
Sprawdź jak dochodzi do zakażenia pasożytami?
Pasożyty atakują człowieka ze wszystkich stron, dlatego sposoby wniknięcia do organizmu są różne. Przede wszystkim należy wymienić
- poprzez spożywanie niedomytych owoców i warzyw,
- jedzenie surowych, niedogotowanych potraw,
- poprzez picie nieprzegotowanej wody,
- spożywanie pokarmów niewiadomego pochodzenia,
- brak higieny osobistej,
- kontakt z nieodrobaczanym pupilem,
- nie przestrzegając zasad higieny w kontakcie ze zwierzętami gospodarskimi,
- w trakcie zagranicznej podróży,
- poprzez ukąszenie owadów,
- w trakcie kąpieli w zbiornikach wodnych,
- w przypadku niektórych pasożytów przez kontakt z osobą zakażoną,
- a dziecko może zarazić się pasożytem już w łonie matki.
Kiedy pasożyt wniknie do organizmu rozpoczyna swoją działalność, przede wszystkim polega ona na mechanicznym uszkodzeniu tkanki lub narządu. Ponadto pasożyty mogą doprowadzić do czasowych, odwracalnych lub trwałych zmian narządów takich jak wątroba, płuca, mózg i nerki. Dodatkowo trzeba pamiętać, że pasożyty mogą być przyczyną zagrażającą życiu. Dzieje się tak, ponieważ wytwarzają one substancje, które wywołują silne reakcje alergiczne i zapalne. Trzeba też wspomnieć o tym, że pasożyty mogą powodować zaburzenia ogólne takie jak niedokrwistość czy skaza krwotoczna.
Pasożyty mogą też być nosicielami innych patogenów takich jak wirusy czy bakterie, które wraz z nimi przedostają się do organizmu człowieka. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że osłabiony infekcją pasożytniczą organizm łatwiej podda się innym czynnikom chorobotwórczym.
Jak rozpoznać infekcję pasożytniczą?
Pasożyty to bardzo podstępne organizmy. Zależy im aby żywiciel nie rozpoznał źródła problemów zdrowotnych, dlatego wiele z nich nie wywołuje żadnych charakterystycznych objawów. Z reguły pacjent skarży się na problemy, które bardzo łatwo można pomylić z innymi jednostkami chorobowymi. Warto więc samemu zachować czujność i poinformować lekarza np. o podróży do egzotycznego kraju, czy ukąszeniu przez kleszcza, czy pojawieniu się pupila w domu.
Sprawdź jakie objawy powinny Cię zaniepokoić:
- ból brzucha,
- biegunka lub luźniejsze stolce,
- nudności i wymioty,
- świąd w okolicy odbytu,
- brak apetytu,
- pogorszenie samopoczucia,
- podwyższona temperatura ciała,
- osłabienie kondycji włosów, skóry i paznokci,
- ogólne osłabienie,
- alergie,
- kłopoty ze snem,
- kłopoty z utrzymaniem prawidłowej masy ciała,
- zapalenie stawów,
- bóle mięśni,
- zaburzenia ze strony układu krwionośnego, zwłaszcza pracy serca,
- objawy neurologiczne np. zapalenie nerwów obwodowych.
W przypadku wystąpienia takich objawów lub problemów ze zdiagnozowaniem przyczyny problemów zdrowotnych warto wykonać test na obecność pasożytów.
Test na pasożyty — czyli jakie są dostępne narzędzia diagnostyczne?
Wykrywanie pasożytów nie jest prostą sprawą, jednak mamy do wyboru kilka rodzajów badań.
Badanie kału.
Jest najpopularniejszym badaniem, jakie się wykonuje, na wykrycie pasożytów układu pokarmowego. Jednak mimo rozwoju i ciągłego udoskonalania tej metody, nie daje ona stuprocentowej pewności na wykrycie nieproszonego gościa. Dzieje się tak, ponieważ pasożyty mają określony cykl życia więc jaja, czy larwy pojawiają się w kale w określonych odstępach czasu. Oczywiście zaleca się wykonanie badania z kilku próbek kału, pobranych w określonych odstępach czasu, a w przypadku osób powracających z krajów tropikalnych zaleca się nawet 4-krotne pobieranie próbek, przy czym ostatnie badanie po prowokacji środkami czyszczącymi.
Badanie krwi.
Niedoskonałość pierwszej metody diagnostycznej spowodowała poszukiwania innych sposobów, pozwalających na rozpoznanie przyczyny problemów zdrowotnych u pacjentów. Badanie krwi pozwala na wykrycie różnych klas np. IgG, IgM, IgA, IgE wytwarzanych przez organizm człowieka po kontakcie z pasożytem. Badanie to ma jednak swoje wady, przede wszystkim nie pozwala na wczesne wykrycie infekcji. W tym czasie organizm nie zdołał jeszcze wytworzyć przeciwciał. Ponadto trzeba pamiętać, że przeciwciała utrzymują się we krwi nawet przez kilka lat, mimo braku aktywnego procesu chorobowego.
Badania z zakresu biologii molekularnej.
Metody te wykorzystuje w przypadku niskiej intensywności intestacji, trudno dostępnej narządowo lokalizacji pasożyta, jako uzupełnienie badań obrazowych. Badania te pozwalają na wyrycie DNA pasożytów, w pobranej od pacjenta próbce.
Zyskaj pewność zrób badanie – bioreznonas.
Bioreznonas to metoda diagnostyczna wykorzystująca wibracje elektromagnetyczne, ponieważ każdy żywy organizm wytwarza swoiste drgania. Drgania wytwarzane przez pasożyty różnią się od wibracji wytwarzanych przez człowieka. Dzięki temu w trakcie jednego badania udaje się zdiagnozować infekcje pasożytnicze u pacjenta niezależnie od tego w który narząd, czy układ został zaatakowany. Warto podkreślić, że badanie to jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne, można je wykonać nawet w przypadku dzieci. Pacjent otrzymuje informację o infekcjach pasożytniczych na miejscu po odczytaniu wyniku przez bioterapeutę. Trzeba też pamiętać, że w ten sposób możemy wykryć wszystkie infekcje pasożytnicze, ponieważ baza patogenów, jaką wykorzystuje się w badaniu obejmuje kilkaset patogenów.
Sprawdź jak walczyć z pasożytami, czyli leczenie.
Jeżeli badanie potwierdziło infekcję pasożytniczą czas rozpocząć proces leczenia.
Dostępnych jest kilka metod pozwalających na pozbycie się z organizmu nieproszonego gościa. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one obojętne dla organizmu i mogą powodować skutki uboczne.
Leki przeciwpasożytnicze.
Konwencjonalne środki farmakologiczne zwalczają dorosłe robaki. Dlatego trzeba je stosować seriami i określonych odstępach czasu. Należy podkreślić, że środki te obciążają wątrobę. Dodatkowo nie można ich stosować u małych dzieci, które bardzo często ulegają infekcjom pasożytniczym, ponieważ nie przestrzegają wszystkich zasad higieny.
Leki homeopatyczne.
Niektórzy pacjenci szukając rozwiązania dla swoich problemów z infekcjami pasożytniczymi w homeopatii. W takim przypadku leki dobierane są indywidualnie tak, aby usunąć pasożyty i przywrócić naturalną równowagę organizmu.
Zioła.
Zwolennicy metod naturalnych do walki z infekcjami pasożytniczymi stosują zioła takie jak piołun, wrotycz, krwawnik, kruszyna, glistnik. Zioła nie dają jednak stuprocentowego rozwiązania problemu. Z reguły pozwalają na zahamowanie dalszego namnażania się pasożytów, jednak nie usuwają ich z organizmu.
Sprawdź jak działa biorezonas na pasożyty.
Biorezonas to nie tylko metoda diagnostyczna pozwalająca na szybkie wykrycie infekcji pasożytniczych, ale też skuteczna metoda walki z robakami. Warto podkreślić, że metoda ta jest bezpieczna, bezinwazyjna i nie obciąża organizmu tak jak konwencjonalne lekarstwa. Biorezonas za pomocą odpowiedniej częstotliwości drgań dobranej do danego pasożyta niszczy jego biologiczne struktury. Następnie martwe pasożyty są usuwane z organizmu. Bioterapeuta dobiera odpowiednie częstotliwości drgań, długość zabiegu, oraz częstotliwość zabiegów. Postęp leczenia jest też na bieżąco monitorowany przy pomocy testów.
Biorezonas jest szczególnie zalecany w następujących przypadkach
w przypadku infekcji pasożytniczej, na którą nie ma w Polsce czy na świecie lekarstwa
- w przypadku pasożytów odpornych na konwencjonalne leczenie
- uczulenia na lekiosób preferujących naturalne metody leczeniaterapia jest też dużo szybszaBiorezonas jest też skuteczną metodą dla osób zakażonych nietypowym pasożytem, które nie wiedzą, do jakiego lekarza się zwrócić.Warto też zwrócić uwagę na możliwość zatrucia organizmu toksynami z martwych pasożytów, dlatego usuwanie każdego patogenu należy zakończyć odtruwaniem organizmu z toksyn.
- robaki u dorosłych zdjęcia
- pasożyty u dorosłych zdjęcia
- pasożyty u dorosłych test
- objawy pasożytów u dorosłych
- pasożyty u dorosłych objawy
- pasożyty u dorosłych leczenie
- robaki u dorosłych badanie
- robaki u dorosłych leczenie
- robaki u dorosłych test
- pasożyty u dorosłych badanie
- robaki u dorosłych objawy
DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków Obecnie jedyna taka oferta na rynku Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę oporną na inne terapie BRM-MED Sp. z o.o. Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa
|
Więcej informacji o pasożytach
Pasożyty to częsta przyczyna problemów zdrowotnych, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Niektóre z nich, takie jak przywra krwi, mogą wywoływać poważne choroby zakaźne. Dzieci szczególnie są narażone na zarażenie – pasożyty u dzieci. Lamblia to jedna z częstszych odmian pasożytów, a jej lamblia objawy obejmują bóle brzucha i biegunki. Leczenie pasożytów może być skuteczne, lecz ważne jest, aby wybrać odpowiednie pasożyty leczenie pasujące do rodzaju pasożyta. Motylica wątrobowa to inny rodzaj pasożyta, który może wywoływać poważne choroby wątroby. Rzęsistek pochwowy to pasożyt, który może powodować infekcje pochwy i inne trudności zdrowotne, takie jak rzęsistek pochwowy.