Roztocza

Roztocza
roztocza mączne (Acarus siro) rozkruszek mączny
roztocz_AcarusSiro
roztocza magazynowe (Blomia tropicalis)
roztocz_blomia_tropical
roztocza kurzu domowego (Dermatopnagoides farinae)
roztocz_kurzu_domowego
skórożarłoczek skryty (Dermatophagoides pteronyssinus)
roztocz_Dermatophagoides_pteronyssinus
roztocza tapicerskie, poduszkowe (Glyciphagus domesticus)
roztocz_Glyciphagus_domesticus
roztocza śliwek (Lepidoglyphus destructor)
roztocz_Lepidoglyphus_destructor

Pyroglyphus africanus (Pyroglyphus africanus)

rozkruszek drobny (Tyrophagus putrescentiae)

roztocz_Tyrophagus_putrescentiae
Roztocza są bardzo małymi pajęczakami i niemożliwe jest zobaczenie ich nieuzbrojonym okiem. Występują w różnych środowiskach na całej kuli ziemskiej. Część gatunków jest odpowiedzialna za reakcje alergiczne, ale tylko te bytujące w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Są to pasożyty żyjące przy człowieku lub w jego bliskim otoczeniu. Roztocza kurzu domowego są obecne we wszystkich domach lub mieszkaniach. Ich obecność jest dla większości osób niezauważalna, jedynie osoby uczulone na roztocza mają z powodu ich obecności objawy chorobowe. Alergiczne reakcja występuje na białka zawarte w odchodach roztoczy, które są na tyle małe, że fruwają w powietrzu. Najbardziej dokuczliwe reakcje następują podczas sprzątania, kiedy poruszone alergeny unoszą się w powietrzu. Objawy nasilają się także rano po przebudzeniu się, gdyż w nocny dochodzi do wdychania alergenu do dróg oddechowych z łóżka, które jest pełne roztoczy i ich odchodów. Część osób ma odczyn alergiczny na skórze w kontakcie z roztoczami, a nie po ich wdychaniu. Ich dolegliwości mają wówczas bardziej dermatologiczny charakter, zaczerwienienie, uczucie suchej skóry i swędzącej. Kontakty z alergenami roztoczy kurzu domowego są codzienne, przez większość dni w roku i reakcje alergiczne na roztocza mają stały, przewlekły charakter.
Pożywieniem roztoczy kurzu domowego jest złuszczony naskórek ludzki. Pasożyty te lubią wilgotną atmosferę, a w przypadku zbyt suchej chowają się w szczeliny, we włosie dywanów, narzuty, pościel. Temperatura 22-25 st. C i wilgotność 60-80% sprzyja gwałtownemu wzrostowi populacji pajęczaków. Samica rodzi młode osobniki i jest w stanie urodzić do 120 młodych.

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty, czyli mikroorganizmy, które żyją kosztem naszego zdrowia, są częstym zjawiskiem. Są one przekazywane na różne sposoby, takie jak kontakt z zainfekowanymi osobami lub zwierzętami, jedzenie nieodpowiednio ugotowanej żywności lub picie wody skażonej pasożytami. Wiele chorób, takich jak przywra krwi, może być wywołane przez pasożyty. W celu znalezienia pasożytów, należy wykonać badanie na pasożyty. Zwłaszcza narażone są dzieci, które często nie zachowują wystarczającej higieny – pasożyty u dzieci.

Jednym z najczęstszych pasożytów jest lamblia, której lamblia objawy są podobne do innych chorób jelitowych. Leczenie pasożytów może być złożone i wymagać kilku etapów. Ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą i przestrzegać jego zaleceń, aby uzyskać najlepsze efekty – pasożyty leczenie. Innym często występującym pasożytem jest motylica wątrobowa, która może wywoływać poważne choroby wątroby. Rzęsistek pochwowy jest innym rodzajem pasożyta, który może powodować infekcje i trudności zdrowotne, takie jak rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu