Pchły

Pchły (Siphonaptera, Aphaniptera)

Jest to rząd owadów posiadający bocznie spłaszczone ciało i silne odnóża, umożliwiające skoki. Posiadają układ gębowy przystosowany do kłucia i ssania krwi. Posiadają twardy pancerzyk i są wielkości 1-6mm. Pchły są zewnętrznymi pasożytami kręgowców i żywią się krwią, której mogą wypić w ciągu dobry kilkadziesiąt razy więcej niż same ważą.
.
Najpowszechniej występują:
Pchła ludzka (Pulex irritans),
pchla_ludzka
Pchła szczurza (Xenopsylla cheopis),
pchla_szczurza
Pchła piaskowa (Tunga penetrans),
pchla_piaskowa
pchla_piaskowa_jaja
pchla_piaskowa_ogniska_zakazenia
Pchły piaskowe należą do najgroźniejszych. Masywne zakażenie tymi pasożytami (tungiza) może być śmiertelne. Samice pcheł piaskowych zagłębiają się w naskórek tuż pod powierzchnią skóry.Mimo że są mikroskopijne, zaczynają odżywiać się substancjami odżywczymi pod skórą do tego stopnia, że ​​w ciągu 10 dni rozszerzają się do 2000 razy w stosunku do pierwotnego rozmiaru. Rozwijając się jak guz. Pchła piaskowa może urosnąć „do wielkości grochu”. Pchły piaskowe zwykle osadzają się w podeszwach stóp, chociaż teoretycznie mogą zagrzebać się w dowolnej części ciała, która styka się z ziemią.

W niedawnym badaniu ciężkich przypadków tungizy w rdzennych społecznościach Amazonii znaleziono ludzi z pchłami piaskowymi osadzonymi w kostkach, kolanach, łokciach, rękach, palcach i wokół odbytu. Wywołane wrzody są również często łączone z infekcjami, które nieleczone mogą zagrażać życiu.

Pchła kocia (Ctenocephalides felis),
pchla_kocia
Pchła psia (Ctenocephalides canis)
pchla_psia

Choć ich nazwy wskazują docelowego żywiciela, to w istocie pchły te mogą bez problemu zmienić gatunek, na którym bytują i np. pchła psia będzie pasożytować na człowieku. Pchła już po 2 dniach od wyklucia składa jaja i może ich łącznie złożyć 600-2000 w ciągu swojego życia. Z jaj wykluwają się larwy, które żywią się odchodami dorosłych osobników, wyglądającymi jak czarne lub brązowe kupki nie do końca strawionej krwi. Wyklute larwy chowają się następnie w kokonach, w zacienionych miejscach np w dywanach, wykładzinach. Zamknięte w kokonach potrafią przeżyć parę miesięcy, przy spowolnionym cyklu rozwojowym. Czekając na żywiciela, wewnątrz kokonu dojrzewają i wykluwają się w dogodnym momencie, kiedy wyczują ciepło lub wibracje powodowane przez potencjalnego żywiciela.
Larwy przekształcają się w kokonach w dorosłe osobniki. Jeśli w środowisku znajdują się żywiciele (np. zwierzęta), wytwarzane przez nich wibracje podłoża i ciepło powodują, że pchły uwalniają się z kokonów i atakują. W niskich temperaturach cykl rozwojowy pcheł jest zahamowany.

Więcej informacji o pasożytach

Jeśli podejrzewasz, że jesteś zakażony pasożytami, warto wykonać badanie na pasożyty. Jednym z objawów infekcji jest przywra krwi, która jest powodowana przez jedne z najczęstszych pasożytów. Pasożyty nie tylko obmacują dorosłych, ale również pasożyty u dzieci są częstym zjawiskiem. Do najbardziej rozpowszechnionych pasożytów zaliczają się lamblie, które powodują takie objawy jak lamblia symptomy. Leczenie pasożytów jest bardzo ważne, by unikać stosownych efekcie zdrowotnych, dlatego ważne jest, by znaleźć skuteczne pasożyty leczenie. Odmiennym częstym pasożytem jest motylica wątrobowa, która może powodować poważne choroby, jeżeli nie jest uzdrawiana. Rzęsistek pochwowy jest częstym pasożytem, który może powodować nieprzyjemne objawy, dlatego warto wiedzieć, jak go kurować, żeby unikać powikłań zdrowotnych.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu