Leishmania tropica, brasilensis, mexicani

Leiszmanioza skórna / leishmaniosis cutis

Leishmania tropica,

Leishmania brazilensis,

Leishmania mexicani

Leishmania_tropica
leishmania_skorna2
leishmania_skorna
Leiszmanioza ta jest powodowana jest przez wiciowce z rodzaju Leishmania tropica oraz Leishmania brasilensis. Jest przenoszona przez moskity i komary. Występuje w Ameryce Południowej (np Brazylia, Peru), w Azji (np Afganistan, Arabia Saudyjska, Syria). Leiszmanioza błon śluzowych „espundia”, występuje najczęściej w Brazylii, Boliwii i Peru.
Na terenie Europy występuję lokalnie w Portugalii, Hiszpanii, południowej Francji, we Włoszech, na Sycylii, w Bułgarii, Turcji, Grecji, na Krecie, na obszarze dawnej Jugosławii. Sporadycznie spotykana jest też w Polsce (i niestety coraz częściej). Objawem postaci skórnej jest zwykle niebolesne owrzodzenie, podniesione w miejscu ukąszenia. Może dojść do samowyleczenia w przeciągu roku.  Leiszmanie zagnieżdżają się w skórze, w komórkach ścian naczyń krwionośnych w pobliżu zarażonej powierzchni. Atakowane są także węzły chłonne.
Wiciowce te można znaleźć także w zwierzętach domowych psach, kotach oraz w niektórych gryzoniach. Przekazywanie pasożytów ze źródła infekcji na człowieka odbywa zwykle poprzez moskity, ale w leiszmaniozie skórnej możliwe jest także zarażenie kontaktowe.

 

Wyróżnia się trzy rodzaje leiszmaniozy skórnej:
leiszmanioza skórna ogniskowa (martwica mokra – postać ostra kilka tygodni, martwica sucha – postać przewlekła do półtora roku),
leiszmanioza rozsiana,
leiszmanioza błon śluzowych.

 

Objawy zakażenia
zmiany skórne w okolicach narażonych na ukłucia owadów (twarz, szyja, przedramiona, podudzia, stopy),
zmiany pierwotne w miejscu ukłucia przez moskity o średnicy 2-10mm guzkowate nacieczenie, które następnie ulega martwicy,
odczyn zapalny dookoła owrzodzenia, który goi się po kilku miesiącach pozostawiając bliznę,
powtórne infekcje bakteryjne,
W leiszmaniozie skórnej rozsianej pierwotne guzki się namnażają i rozsiewają i mogą utrzymywać się latami.

 

Więcej informacji o pasożytach

Pasożyty to częsta przyczyna problemów zdrowotnych, które można zdiagnozować poprzez badanie na pasożyty. Niektóre z nich, takie jak przywra krwi, mogą wywoływać poważne choroby zakaźne. Dzieci szczególnie są narażone na zakażenie – pasożyty u dzieci. Lamblia to jedna z częstszych form pasożytów, a jej lamblia objawy obejmują bóle brzucha i biegunki. Terapia pasożytów może być skuteczne, lecz ważne jest, żeby dobrać odpowiednie pasożyty leczenie dopasowane do rodzaju pasożyta. Motylica wątrobowa to inny typ pasożyta, który może wywoływać poważne choroby wątroby. Rzęsistek pochwowy to pasożyt, który może powodować infekcje pochwy i inne trudności zdrowotne, takie jak rzęsistek pochwowy.

  DIAGNOSTYKA PASOŻYTÓW I LECZENIE
  Precyzyjnie wykrywamy obecność ok 160 różnych pasożytów,
możliwa jest także ich eliminacja bez żadnych leków

Obecnie jedyna taka oferta na rynku
Diagnozujemy i eliminujemy także boreliozę
oporną na inne terapie
 
BRM-MED Sp. z o.o.  Przychodnia Biorezonansu i Terapii Rife
al. Jana Chrystiana Szucha 11A/24 Warszawa

© 2012 BRM-MED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu bez zgody autora i właściciela Portalu